Αναβάθμιση καλωδίων ρεύματος σε REL Subwoofers





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Συγγνώμη που δε συμμετέχω πιο ενεργά, αλλά μετά τη δουλειά πηγαίνω γυμναστήριο και δε μου περισσεύει όσος χρόνος όσος παλαιότερα. Όσο για τα συναισθήματά μου, τα τροφοδοτείς συνεχώς με τα γραπτά σου. Και απ' ό,τι παρατηρώ, όχι μόνο τα δικά μου:
Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να ιδωθεί και από την άλλη πλευρά, ως... προτέρημα αντί ενοχλητικού χαρακτήρα.

1665821590827.png
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να ιδωθεί και από την άλλη πλευρά, ως... προτέρημα αντί ενοχλητικού χαρακτήρα.

View attachment 266555
Ναι αλλά εδω, δικαιώνoνται οι καπνίζοντες πούρο. Τον παρεξήγησα τον @kanakiani είναι χόμπι. Για δε το γυμναστήριο ειδικότερα 1.54 μέχρι 2.10. Πιο νωρίς λέει και για το digital. :D
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Κάτσε, τώρα δοκιμάζω δύο καλώδια ρεύματος στο sub. Το ένα έχει στη μέση παθητικά φίλτρο και το άλλο ενεργό.
Τελικά έκατσε καλύτερα αυτό με το παθητικό. Ίσως επειδή ο ενισχυτής του sub είναι σε ΑΒ τάξη. Θα δοκιμάσω το άλλο στο sub με class D ενισχυτή. :gamer:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Έβαλα. Πολύ bit ρε συ, θα μου την πουν οι γείτονες. 😱
Άμα το καλοσκεφτείς,οι γείτονες θα συνιστούσαν χρήσιμο δείγμα για τυφλό τεστ ως προς τις πρώτες οκτάβες...Δεν θα έβλεπαν τίποτε από τα τεκταινόμενα , δεν θα ήξεραν ΄΄τι παίζει΄΄ και θα εξεταζόταν κατόπιν ο βαθμός...παραπόνων. :wink:
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Τελικά έκατσε καλύτερα αυτό με το παθητικό. Ίσως επειδή ο ενισχυτής του sub είναι σε ΑΒ τάξη. Θα δοκιμάσω το άλλο στο sub με class D ενισχυτή. :gamer:
Πες μας και για τα σώματα αλλά και για το εάν στην class D κάνουν την ίδια διαφορά με την class ΑΒ. :D
Θα σε φάνε οι δοκιμές εσένα, μην κάνεις δοκιμές. :D
Πρώτα απο όλα τι δουλειά έχεις να έχεις class D μέσα στο σπίτι on the first place ; :D
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Άμα το καλοσκεφτείς,οι γείτονες θα συνιστούσαν χρήσιμο δείγμα για τυφλό τεστ ως προς τις πρώτες οκτάβες...Δεν θα έβλεπαν τίποτε από τα τεκταινόμενα , δεν θα ήξεραν ΄΄τι παίζει΄΄ και θα εξεταζόταν κατόπιν ο βαθμός...παραπόνων. :wink:
Το μόνο που έχω να πω είναι με χρήση sub οι εντάσεις που χρειάζονται είναι μικρότερες λόγω ικανής επάρκειας στις κάτω συχνότητες, στα δυναμικά κλπ οπότε τελικά τα ντιμπιά περιορίζονται και ειδικά σε απαγορευμένες ώρες είναι κουφέτο.
Πες μας και για τα σώματα αλλά και για το εάν στην class D κάνουν την ίδια διαφορά με την class ΑΒ. :D
Θα σε φάνε οι δοκιμές εσένα, μην κάνεις δοκιμές. :D
Πρώτα απο όλα τι δουλειά έχεις να έχεις class D μέσα στο σπίτι on the first place ; :D
Τα σώματα παρέμειναν ως είχαν απλά απόκτησαν όγκο. Like gym. :download:
Class D ενισχυτή έχει το τελευταίο sub που αγόρασα. Καλόνε μη βαράς. :boast:
 
Last edited:



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
@kanakiani

Αυτά τα γατάκια τα αλήτικα με τα "ελαττώματα" τους, με το μαύρο χρώμα στο ένα μάτι και διάσπαρτα χωρίς pattern spots είναι πιο συμπαθητικά απο την δικιά σου. Η δικιά σου είναι πολυ τέλεια, πολύ κυρία και λίγο diva. :D
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top