Αναβάθμιση σε Dolby Atmos

Μηνύματα
18
Reaction score
1
Σας χαιρετώ. Θα ήθελα τη γνώμη σας για αναβάθμιση του ενισχυτή σε 7.2 Dolby Atmos. Είμαι ανάμεσα σε αυτά:
1) Sony STR-DH790 - Skroutz.gr
2) Sony STR-DN1080 - Skroutz.gr
3) Pioneer VSX-933 - Skroutz.gr
Ή αν έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο γιατί όχι. Ταβάνι τα 600 ευρώ όμως.
Sony είχα παλιότερα (str-de495) και ήμουν ικανοποιημένος. Για τα υπόλοιπα δεν έχω άποψη (Pioneer, Denon, Yamaha) και θα ήθελα την άποψή σας και μια βοήθεια. Ο χώρος που θα παίζει είναι περίπου 25τ.μ. (σαλόνι) και θα είναι για καθημερινή χρήση ραδιόφωνο-μουσική-netflix κτλ. αλλά εννοείται και για ταινίες. Τα ηχεία που θα οδηγηθούν είναι 2x150w-6Ω, 1χ150w-6Ω, 2χ100w-6Ω, ένα ενεργό sub και αναμένονται άλλα δύο για height/back.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
καλημέρα....

κοίτα κάτι σε denon ή marantz να έχει audyssey οπωσδήποτε!

η sony δεν έχει κάποιο αξιόλογο σύστημα ισοστάθμισης.....έχει μείνει πολύ πίσω
 




Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Λοιπόν μια λυση είναι αυτός
Με φοβίζει βέβαια το γεγονός ότι έχει ήδη βλάβη αλλά είναι πολύ ανώτερος από ότι μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά.
Τίμιος πολύ είναι και αυτός σε καινούργιο.
Γενικά σε αυτά τα λεφτά κοίτα για denon marantz και αν γίνεται να έχουν δυνατότητα προενισχυσης για μελλοντική χρήση.
 






Μηνύματα
136
Reaction score
217
Περα των αστειων, αν θυμαμαι καλα η pioneer και η onkyo θα βγαλουν τα καινουρια μοντελα με δυνατοτητα προσθηκης dirac και ξεκινανε απο τα 600-700 ευρω και μαλλον καλοκαιρι. Αν δεν βιαζεσαι δηλαδη.
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Σε αυτά τα λεφτά που κοιτάς καλό θα ήταν να πας σε έναν μεταχειρισμένο ενισχυτή.
Κοίτα λίγο τις αγγελίες στο site ίσως βρεις κάτι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
δεν μας λες και τι ηχεία έχεις?
 

Μηνύματα
18
Reaction score
1
Περα των αστειων, αν θυμαμαι καλα η pioneer και η onkyo θα βγαλουν τα καινουρια μοντελα με δυνατοτητα προσθηκης dirac και ξεκινανε απο τα 600-700 ευρω και μαλλον καλοκαιρι. Αν δεν βιαζεσαι δηλαδη.
Η αλήθεια είναι ότι έχω ξεμείνει και μου κακοφαίνεται που δεν έχω «ήχο» ακόμη και στη μουσική!
δεν μας λες και τι ηχεία έχεις?
Fenton
 







Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.617
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top