Αναβάθμιση Ifi Zen Stream...?

Μηνύματα
75
Reaction score
52
Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος του εν λόγω streamer. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει το ίδιο, έχει προσπαθήσει να το αναβαθμίσει με ακριβότερο γραμμικό τροφοδοτικό (τύπου Ifi Elite ή κάτι τέτοιο) και με ποια αποτελέσματα στην ποιότητα του παραγόμενου ήχου. Ευχαριστώ.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.799
Reaction score
2.221
Σαφώς έχει σημαντική διαφορά με ένα καλύτερο τροφοδοτικό γραμμικό κλπ.
Όπως το ifi Elite ή το Keces P3/P6
 

Μηνύματα
75
Reaction score
52
Σαφώς έχει σημαντική διαφορά με ένα καλύτερο τροφοδοτικό γραμμικό κλπ.
Όπως το ifi Elite ή το Keces P3/P6
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μπορούσα να ακούσω στο κατάστημά σας το streamer με το δικό του τροφοδοτικό και με ένα από αυτά που προτείνετε προκειμένου να βγάλω και τα δικά μου συμπεράσματα ?
 

Μηνύματα
301
Reaction score
303
Καλημέρα σας. Είμαι κάτοχος του εν λόγω streamer. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει το ίδιο, έχει προσπαθήσει να το αναβαθμίσει με ακριβότερο γραμμικό τροφοδοτικό (τύπου Ifi Elite ή κάτι τέτοιο) και με ποια αποτελέσματα στην ποιότητα του παραγόμενου ήχου. Ευχαριστώ.
Εξ΄αρχής είχα προμηθευτεί το εν λόγω streamer με το Keces και στο δικό μου σύστημα, (κατόπιν σύστασης του πωλητή), επειδή το σύστημά μου είναι "μεγάλο" και "αναλυτικό", η διαφορά είναι πράγματι αξιοσημείωτη και ακουστή, υπάρχει και σχετική παλαιότερη μου ανάρτηση στο site σε νήμα με τίτλο "ifi και τα μυαλά στα κάγκελα".Πρόκειται για όλα εκείνα τα οφέλη που παρατηρούμε στα ενισχυτικά όταν έχουν καλύτερη και σταθερότερη τροφοδοσία.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.799
Reaction score
2.221
Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα μπορούσα να ακούσω στο κατάστημά σας το streamer με το δικό του τροφοδοτικό και με ένα από αυτά που προτείνετε προκειμένου να βγάλω και τα δικά μου συμπεράσματα ?

Βεβαίως με συνεννόηση, τηλεφωνικά.
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.149
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top