Αναζήτησή ενισχυτή

Μηνύματα
38
Reaction score
73
Και πάλι καλησπερίζω την παρέα
Έχω έναν ενισχυτή

Jvc AXR551XBK

και ηχεία
Jvc
SP X990 BKE

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι η εξής τώρα που κουράστηκε ο γέρος να τα λέει τι θα μπορούσα να πάρω ;
Βλεπω wi fi ,μπλε. Δόντι , Ίντερνετ
Αν πάρω κάτι μεγαλύτερο θα τα παίξουν τα ηχεία μου Ή θα καούν ;
Από τη δύναμη του ήμουν ευχαριστημένος όχι βέβαια ότι δεν θέλω το κάτι παραπάνω ( Ακόμα λίγο πιο πάνω θα το ήθελα )
Τι θα με συμβουλεύατε εσείς
Με την ασχετοσύνη που με δέρνει έχω δει αυτόν πολλά βέβαια είναι τα €
YAMAHA R-N803D (B) Ραδιοενισχυτής
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Μη με Ρωτήσετε δεν ξέρω πως τα κατάφερα και το έβαλα το καινούργιο θέμα:laugh::laugh::laugh:
Δεν έβλεπα την λέξη υποβολή τόσο σχετικός είμαι
 


Μηνύματα
38
Reaction score
73
Καλησπέρα,μέλος πουλά αυτό που ψάχνεις ,δες στις αγγγελίες
Καλησπέρα,μέλος πουλά αυτό που ψάχνεις ,δες στις αγγγελίες
Σε ευχαριστώ για την απάντηση θα ήθελα όμως και τη δική σας συμβουλή γιατί όπως καταλαβαίνεις δεν έχω ιδέα και όλα αυτά στοιχίζουν πολλά €
Θα ήθελα να μάθω τι άλλες εναλλακτικές λύσεις και ίσως στην καλύτερη περίπτωση οικονομικότερες έχω
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Παρε ενα yamaha wxad-10,να αποκτησεις δικτυακες δυνατοτητες (spotify,net radio,στριμαρισμα απο κινητα,ταμπλετες,υπολογιστες κλπ). Μετα αν μπορεις αλλαξε τα ηχεια σου,ειναι απο την εποχη που σε μια "φανταχτερη καμπινα" απο νοβοπαν μισου εκατοστου,φορτωναν επισης "φανταχτερα" μεγαφωνα της πλακας. Παρε ενα ηχειο βασης εκει γυρω στα 250-300 και θα εχεις σημαντικη βελτιωση στον ηχο.Αργοτερα πας και σε αλλον ενισχυτη ,βημα βημα να βλεπεις και την βελτιωση και κυριως το αν την χρειαζεσαι.
 

Μηνύματα
38
Reaction score
73
Παρε ενα yamaha wxad-10,να αποκτησεις δικτυακες δυνατοτητες (spotify,net radio,στριμαρισμα απο κινητα,ταμπλετες,υπολογιστες κλπ). Μετα αν μπορεις αλλαξε τα ηχεια σου,ειναι απο την εποχη που σε μια "φανταχτερη καμπινα" απο νοβοπαν μισου εκατοστου,φορτωναν επισης "φανταχτερα" μεγαφωνα της πλακας. Παρε ενα ηχειο βασης εκει γυρω στα 250-300 και θα εχεις σημαντικη βελτιωση στον ηχο.Αργοτερα πας και σε αλλον ενισχυτη ,βημα βημα να βλεπεις και την βελτιωση και κυριως το αν την χρειαζεσαι.
ευχαριστω για την απάντηση αλλά μιας και τελείωσε ο ενισχυτης λέω να ξεκινήσω από αυτόν και μετά έχουν σειρά τα ηχεία
σιγα σιγά τα ευρά
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
ευχαριστω για την απάντηση αλλά μιας και τελείωσε ο ενισχυτης λέω να ξεκινήσω από αυτόν και μετά έχουν σειρά τα ηχεία
σιγα σιγά τα ευρά
Φιλε Αρη,αν θες ανεβασε και μερικες φωτο με το στησιμο των ηχειων.

Επειδη λες οτι εισαι ασχετος,να ξερεις οτι αν βελτιωσεις τη θεση των ηχειων-και ισως και της ακροασης-οι διαφορες που θα ακουσεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερες απο τη διαφορα ενος ενισχυτη.Απο τις εικονες θα φανει αυτο.
 

Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Κοίτα, εφόσων θα αλλάξεις ενισχυτή και όπως λες θα αλλάξεις και ηχεία, θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά τις προόδους της τεχνολογίας πάνω σε αυτά τα μηχανήματα και να προτιμήσεις ηχεία που έχουν το καθένα μέσα του κατάλληλους ενισχυτές για τα μεγάφωνά του, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για την τέλεια συνεργασία, την αποδοτικότητα και την κατάργηση των καλωδίων ηχείων.
 

Μηνύματα
38
Reaction score
73
Φιλε Αρη,αν θες ανεβασε και μερικες φωτο με το στησιμο των ηχειων.

Επειδη λες οτι εισαι ασχετος,να ξερεις οτι αν βελτιωσεις τη θεση των ηχειων-και ισως και της ακροασης-οι διαφορες που θα ακουσεις θα ειναι πολυ μεγαλυτερες απο τη διαφορα ενος ενισχυτη.Απο τις εικονες θα φανει αυτο.
Καλημέρα καλό μήνα με την πρώτη Ευκερια θα βγάλω φωτό
Κοίτα, εφόσων θα αλλάξεις ενισχυτή και όπως λες θα αλλάξεις και ηχεία, θα πρέπει να σκεφτείς σοβαρά τις προόδους της τεχνολογίας πάνω σε αυτά τα μηχανήματα και να προτιμήσεις ηχεία που έχουν το καθένα μέσα του κατάλληλους ενισχυτές για τα μεγάφωνά του, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος για την τέλεια συνεργασία, την αποδοτικότητα και την κατάργηση των καλωδίων ηχείων.
καλημέρα καλό μήνα

Τα ηχεία είναι το επόμενο βήμα
Ας ξεμπερδέψω με τον ενισχυτή και αργοτερα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.428
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top