Αναζήτησή home cinema

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα σας,έχω μια τηλεόραση samsung ue55ju6400 και σκέφτομαι να πάρω ένα home cinema,αλλα θελω να μπορώ να το συνδέσω και με την τηλεόραση ώστε να ακούγετε στα ηχεία και ότι παιζει η tv. Έχετε να μου προτείνετε κάτι και με ποιο τρόπο μπορώ να το συνδέσω;
η τηλεόραση δεν έχει θύρα optical
 

Μηνύματα
281
Reaction score
92
Αν και δεν διευκρινίζεις τι ακριβώς ψάχνεις ρίξε μια ματιά σε αυτό που είναι πολύ καλό και δεν θα σε πονοκεφαλιάσουν τα καλώδια. μέχρι πριν λίγες μέρες το έβρισκες και κάτω απο 500 ευρώ.....
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Καλησπέρα σας,έχω μια τηλεόραση samsung ue55ju6400 και σκέφτομαι να πάρω ένα home cinema,αλλα θελω να μπορώ να το συνδέσω και με την τηλεόραση ώστε να ακούγετε στα ηχεία και ότι παιζει η tv. Έχετε να μου προτείνετε κάτι και με ποιο τρόπο μπορώ να το συνδέσω;
η τηλεόραση δεν έχει θύρα optical
Βλέποντας τα χαρακτηριστικά της τηλεόρασης σου το ιδανικό είναι να συνδέσεις με HDMI το home cinema που σκέφτεσαι ώστε να το χειρίζεσαι με το χειριστήριο της τηλεόρασης.

Όσο αφορά την ερώτηση σου για ποιο hc να πάρεις πρέπει να μας πεις budget και λεπτομέρειες για το χώρο σου.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Δηλαδή μονο με ένα καλώδιο hdmi θα παιζει και ο ήχος από τα κανάλια της τηλεόρασης;
Το budget μου είναι 400-500€
ο χώρος μου είναι ένα μεγάλο σαλόνι τετράγωνο
 
Last edited:

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Δηλαδή μονο με ένα καλώδιο hdmi θα παιζει και ο ήχος από τα κανάλια της τηλεόρασης;
Το budget μου είναι 400-500€
ο χώρος μου είναι ένα μεγάλο σαλόνι τετράγωνο
Η τηλεόραση σου το υποστηρίζει αρκεί να πάρεις και ένα σχετικά σύγχρονο hc και πιστεύω δν θα έχεις πρόβλημα.

Αν ο χώρος σου είναι μεγάλος και η απόσταση ακρόασης/θέασης αρκετά μεγάλη ίσως ένα τυπικό hc όπως lg, Samsung ( αν εννοείς τέτοιου τύπου) να μην σου κάνει γιατί θα χάνεται στο μεγάλο χώρο σου.

Βέβαια δν γνωρίζω τις απαιτήσεις σου και τις ανάγκες που έχεις αλλά αν θες πραγματικά να μπεις στο χώρο του hc, θα χρειαστεί να δαπανησεις περισσότερα χρήματα.

Φιλικά
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ναι,τέτοιου είδους hc έψαχνα!
Δηλαδή καλύτερα να πάω σε ενυσχητη και extra ηχεία!
Αρα πρέπει να ανέβω στο 1000€
 

Μηνύματα
366
Reaction score
1.416
Ναι,τέτοιου είδους hc έψαχνα!
Δηλαδή καλύτερα να πάω σε ενυσχητη και extra ηχεία!
Αρα πρέπει να ανέβω στο 1000€
Το καλύτερα ή χειρότερα δν μπορώ να στο πω γιατί δν ξέρω τις απαιτήσεις σου.

Αν θες να βλέπεις ταινίες πχ και να κουνιέται το σαλόνι σου, τότε ναι θα χρειαστεί να ανέβεις αρκετά μιας που ο χώρος σου όπως είπες είναι μεγάλος.

Θα βοηθαγε πολύ κάποια κάτοψη του χώρου σου ώστε και οι υπόλοιποι να μπορούν να σου δώσουν περισσότερες πληροφορίες/ ιδέες.

Βέβαια μπορείς να ανατρέξεις και σε διάφορα topic του φόρουμ που θα σε καλύψουν αρκετά.
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
να κάνω και μια άλλη ερώτηση;η tv μου έχει μια θύρα hdmi arc,απ’οτι καταλαβα είναι σαν την optical.
Θα πρέπει να έχει και το hc τέτοια θύρα ή αρκεί μια απλή hdmi?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.754
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top