Αναζήτηση κάρτας ήχου με ποιοτικό digital out.

Μηνύματα
34
Reaction score
4
Καλησπέρα.

Πρόσφατα αγόρασα έναν ενισχυτή Marantz PM6005 και θέλω να τον συνδέσω στο PC.

Θέλω να στείλω ψηφιακό σήμα στον ενισχυτή για να εκμεταλλευτώ το DAC του και ψάχνω μια PCI/PCI-E κάρτα ήχου με καλό digital-out. Είτε optical είτε coaxial.

Έχει κανείς κάτι να προτείνει;

Ευχαριστώ!
 


Μηνύματα
34
Reaction score
4
Νομίζω ότι γι' αυτό που θες, η Asus Xonar DGX είναι μια ασφαλής επιλογή σε λογική τιμή.
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μια τέτοια λύση θα ήταν ιδανική, αλλά το ερώτημα είναι το εξής:

H ψηφιακή έξοδος της Asus Xonar DGX σε τί υστερεί (αν υστερεί) σχέση με πιο ακριβές λύσεις πχ. ASUS Xonar Essence STX, ESI Juli@ κλπ.;
 

Μηνύματα
777
Reaction score
820
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μια τέτοια λύση θα ήταν ιδανική, αλλά το ερώτημα είναι το εξής:

H ψηφιακή έξοδος της Asus Xonar DGX σε τί υστερεί (αν υστερεί) σχέση με πιο ακριβές λύσεις πχ. ASUS Xonar Essence STX, ESI Juli@ κλπ.;
Δεν ξέρω αν και σε τι υστερεί αλλά λογικά όσο καλύτερη η υλοποίηση τόσο πιο χαμηλό θα είναι το jitter. Και μη ρωτήσεις τι είναι το jitter - πάρε μπίρα και διάβασε εδώ: http://www.tnt-audio.com/clinica/jitter1_e.html
 

Μηνύματα
1.097
Reaction score
1.168
H ψηφιακή έξοδος της Asus Xonar DGX σε τί υστερεί (αν υστερεί) σχέση με πιο ακριβές λύσεις πχ. ASUS Xonar Essence STX, ESI Juli@ κλπ.;
Δεν θα υπάρχει κανένα θέμα σχετικά με την ψηφιακή έξοδο της Asus Xonar DGX. Οι κάρτες που ανέφερες ξεχωρίζουν για το πολύ καλό αναλογικό τους τμήμα και μπορείς να τις αξιοποιήσεις και σαν dac κατευθείαν.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top