Αναζήτηση τυμβωρύχων

Μηνύματα
888
Reaction score
888
Μ' αρέσουν πολύ οι κλασικές ταινίες του Χόλυγουντ των δεκαετιών 1940 - αρχές 1970. Πχ film noir όπως Laura, Maltese Falcon, Third Man, Night of the hunter κλπ, ταινίες του Χίτσκοκ (πρόσφατα είδα τη Ρεβέκκα και βασικά έγω δει το σημαντικότερο μέρος της φιλμογραφίας του) και λοιπές "παλιατζούρες" για κάποιους (πχ το Inherit the Wind, To kill a mocking bird).

Αναζητώ κάποια streaming υπηρεσία που να προσφέρει μεγάλη ποικιλία σε τέτοιου είδους ταινίες, ακόμη και σε classics του 50 - 60 τύπου Σπάρτακος / Μπεν Χουρ /Λώρενς της Αραβίας και λοιπές υπερπαραγωγές. Ωστόσο δεν έχω βρει τίποτα ικανοποιητικό.
Από που αγοράζετε / βλέπετε τέτοιες ταινίες; Υπάρχουν dvd με ελληνικούς υπότιτλους; Φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλοι "παλαβοί" σαν κι εμένα.

Οι τυμβωρύχοι με υ (βγήκε το μάτι μου όταν το είδα!)
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Δυσκολα τα πραγματα , ειδικα αν θελει καποιος ελληνικους υποτιτλους.

Νομιζω οτι η χρυση τηλεοπτικη ευκαιρια,που εγω ειμουν..μικρος και την εχασα,ηταν οταν το tcm channel επαιζε στην Ελλαδα (νομιζω nova ) .Aν υπηρχε σημερα , θα πηγαιναν οι σκληροι συννεφο :D
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Και μια που ειπες τυμβωρυχοι...εχεις δει το body snatcher με τον Μπορις Καρλωφ ? Aυτοι ηταν κακοι,Κριστοφερ Λη ,Βινσεντ Πραις.Επιβλητικοι, ατμοσφαιρικοι (ουτε ειδικα εφε ουτε τιποτα..αντε να ετριζε καμμια πορτα ):D
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Από που αγοράζετε / βλέπετε τέτοιες ταινίες; Υπάρχουν dvd με ελληνικούς υπότιτλους; Φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλοι "παλαβοί" σαν κι εμένα.
Ε καποια λιγα dvd υπαρχουν , τα πολυ γνωστα .Και σε dvd club (τα εχουν αποσυρουν ολα , χαλανε κιολας) και σε κανα play.com .Ξερεις , κανα Λωρενς ,καμμια ανταρσια του Μπαουντυ ,cool hand luke,ο ανθρωπος που θα γινοταν βασιλιας κλπ .Το inherit the wind το ειχα δει πρις χρονιααα στην κρατικη τηλεοραση.
Τωρα πηξαμε στους ...υπερηρωες , νο 1 ,νο 7 , sequel,prequel και δεν συμμαζευεται.:D
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
564
Reaction score
592
Φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλοι "παλαβοί" σαν κι εμένα.

Ναι, υπάρχουν κι άλλοι "παλαβοί", με το ίδιο μάλιστα ερώτημα στο φόρουμ (https://www.avsite.gr/forum/threads/Ψάχνω-να-βρώ-Ερωτήσεις-για-ταινίες.26990/page-2#post-1940252), αλλά χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Εύχομαι να αποδειχτείς πιο τυχερός, για το κοινό καλό.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.479
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top