Αναζήτηση media player.

Μηνύματα
399
Reaction score
28
Γεια σε όλους, ψάχνω να πάρω media player το οποίο α)θα μπορεί να συνδέεται σε nas (για αναπαραγωγή αρχείων) και β) να παίζει το netflix τουλάχιστον όπως το βλέπω τώρα μέσω του ps3 ή και καλύτερα...η αλλαγή γίνεται κυρίως γιατί δε μπόρεσα ποτέ να αναπαράγω τα αρχεία του nas απο το ps3. Οικονομική λύση παιδιά max 100-130...Ευχαριστώ
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
η αλήθεια είναι οτι το ps3 δε παίζει και flacs .....παλιότερα είχα το popcorn c200 το οποίο τελικά εξυπηρετούσε αρκετά ...ωστοσο τελευταία κυρίως για το νετφλιξ δουλευώ το ps3 αφου η tv ενώ το έχει δε παίζει ελληνικούς υπότιλτους.....το σερβερ τον εχω πάνω στο laptop....
 


Μηνύματα
399
Reaction score
28
Η οικονομικότερη αξιόλογη λύση με πλήρη υποστήριξη netflix. Θα χρειαστείς οπωσδήποτε κι έναν μετατροπέα usb σε ethernet αν θέλεις ενσύρματη πρόσβαση. Αλλιώς μέσω wifi.
Ευχαριστώ..αλλά με το nas θα συνδεθεί...τα φλακ θα τα παιξει??
 

Μηνύματα
886
Reaction score
884
Έχει android. Με τον κατάλληλο player παίζουν τα πάντα. Αν το NAS είναι συνδεδεμένο στο ρούτερ, τότε θα παίξει ασύρματα. Αλλιώς θέλετε σύνδεση με ethernet άρα και μετατροπέα usb σε ethernet.
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
..για να παίξει τα φλακ φαντάζομαι ότι θα πρέπει να συνδεθεί με τουλάχιστον ενισχυτή που έχει dac έτσι δεν είναι?
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.498
Reaction score
5.657
Απλά να ξέρεις ότι έχει περιορισμούς το Mi Box S όσον αφορά την αναπαραγωγή μουσικής.
Αν θυμάμαι καλά το output ήταν καρφωμένο και αδιάλλακτο στα 16bit/48kHz.
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
Απλά να ξέρεις ότι έχει περιορισμούς το Mi Box S όσον αφορά την αναπαραγωγή μουσικής.
Αν θυμάμαι καλά το output ήταν καρφωμένο και αδιάλλακτο στα 16bit/48kHz.
..άρα φλακ κ.α δύσκολα να παίξει...
 


Μηνύματα
399
Reaction score
28
παίζει FLAC, αλλά κάνει resample.
..μπορείς να μου προτείνεις κάτι το οποίο θα τα παίζει ατόφια και θα κάνει και τις άλλες δουλειές...?...ευχαριστω
 

Μηνύματα
399
Reaction score
28
..η λογική είναι να είναι συνδεμένο στην tv....στον ενισχυτή με ενσωματωμένο dac....να παίζει νετφλιξ και να διαχειρίζεται τα flacs απο το server..έτσι ώστε να μη χρειάζεται να συνδέω το server στο λαπτοπ....δηλαδη να γίνεται η διαχείριση όλων απο την tv και να βγαίνει ο ήχος στα ηχεία με χρήση του ενισχυτή (marantz pm6006)....
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
..η λογική είναι να είναι συνδεμένο στην tv....στον ενισχυτή με ενσωματωμένο dac....να παίζει νετφλιξ και να διαχειρίζεται τα flacs απο το server..έτσι ώστε να μη χρειάζεται να συνδέω το server στο λαπτοπ....δηλαδη να γίνεται η διαχείριση όλων απο την tv και να βγαίνει ο ήχος στα ηχεία με χρήση του ενισχυτή (marantz pm6006)....
Aν το dac του συστήματος, είναι το dac του 6006, τότε μια χαρά είναι το mi box s, χωρίς να έχει κάποια ουσιαστική σημασία το όριο 16/48. Τ ο μόνο που ίσως θέλει λίγο ψάξιμο είναι ότι τρέχει android tv, αλλά από εμπειρία με αντίστοιχη τηλεόραση, μπορεί να φορτωθεί το bubble upnp, όποτε θα κανείς την δουλειά σου.
 
Last edited:


Μηνύματα
399
Reaction score
28
....φοβερό βίντεο φίλε μου ...ευχαριστώ νομίζω ότι μου έλυσε πολλές απορίες σχετικά με αυτό που θέλω να κάνω....θα παιδευτώ λίγο αλλά νομίζω ότι θα τη βγάλω την άκρη.....ευχαριστώ για τη βοήθεια απο όλους
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.498
Reaction score
5.657
..μπορείς να μου προτείνεις κάτι το οποίο θα τα παίζει ατόφια και θα κάνει και τις άλλες δουλειές...?...ευχαριστω
Ως PCάκιας... θα πω PC δυστυχώς.
Η άλλη λύση είναι το NVIDIA Shield TV αλλά και αυτό έχει τους περιορισμούς του.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.557
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top