Αναζήτηση similar artists (Jazz)

Μηνύματα
157
Reaction score
696
Ανακάλυψα τυχαία την δισκαρα του κυριου Hiroshi Suzuki - Cat και παιζει στο repeat εδω και 2 εβδομάδες.

Όποιος δεν τον εχει ακουσει αξίζει. Αν και παλια ηχογράφηση εχει πολυ καλη παραγωγή.


Ο συγκεκριμενος αποτι ειδα δεν εχει αλλη δισκογραφία.
Και αναζητω παρόμοιους καλλιτέχνες τοσο στο στιλ (χαλαρη fusion με πιανο και πνευστα) αλλα και στην ποιοτητα παραγωγής.
Όποιος γνωρίζει κάποιον ας βοηθησει.
Ευχαριστωωωω.
 
Last edited:




Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Ανακάλυψα τυχαία την δισκαρα του κυριου Hiroshi Suzuki - Cat και παιζει στο repeat εδω και 2 εβδομάδες.

Όποιος δεν τον εχει ακουσει αξίζει. Αν και παλια ηχογράφηση εχει πολυ καλη παραγωγή.


Ο συγκεκριμενος αποτι ειδα δεν εχει αλλη δισκογραφία.
Και αναζητω παρόμοιους καλλιτέχνες τοσο στο στιλ (χαλαρη fusion με πιανο και πνευστα) αλλα και στην ποιοτητα παραγωγής.
Όποιος γνωρίζει κάποιον ας βοηθησει.
Ευχαριστωωωω.
 




Μηνύματα
562
Reaction score
590
Εκτός από τον Hiroshi και τον Isao.
Mάλιστα οι δύο Suzuki έχουν κάπου συνεργαστεί.
 


Μηνύματα
567
Reaction score
1.542
Ανακάλυψα τυχαία την δισκαρα του κυριου Hiroshi Suzuki - Cat και παιζει στο repeat εδω και 2 εβδομάδες.

Όποιος δεν τον εχει ακουσει αξίζει. Αν και παλια ηχογράφηση εχει πολυ καλη παραγωγή.


Ο συγκεκριμενος αποτι ειδα δεν εχει αλλη δισκογραφία.
Και αναζητω παρόμοιους καλλιτέχνες τοσο στο στιλ (χαλαρη fusion με πιανο και πνευστα) αλλα και στην ποιοτητα παραγωγής.
Όποιος γνωρίζει κάποιον ας βοηθησει.
Ευχαριστωωωω.
Εφόσον μπήκες στην άγνωστη στον περισσότερο κόσμο Ιαπωνική Jazz σκηνή αξίζει να ακούσεις τους 2 δίσκους του Ryo Fukui Scenary του 1974 και Mellow Dream του 1976 παίζουν και σε επανέκδοση βινυλίου (εξαιρετικές μεν αλλά οι τιμές τους είναι φαρμακείο)
 




Μηνύματα
157
Reaction score
696
Ευχαριστώ πολύ για την τόση συμμετοχή.
Πολλές ωραίες προτάσεις που το βέβαιο είναι ότι θα μου πάρει λίγο καιρό να τις ακούσω όλες.
Έχω αρχίσει με
Nat Birchall, Ryo Fukui, Isao Suzuki και Jiro Inagaki.
Δεν τους το είχα πάντως των Γιαπωνέζων ότι θα παίζουν τόσο καλή jazz. :p
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Τι έγραψες ρε μεγάλε??? Τι απίθανο site είναι αυτό. :drinks: TY
Σχετικά βοηθητικό! π.χ έβαλα
Ευχαριστώ πολύ για την τόση συμμετοχή.
Πολλές ωραίες προτάσεις που το βέβαιο είναι ότι θα μου πάρει λίγο καιρό να τις ακούσω όλες.
Έχω αρχίσει με
Nat Birchall, Ryo Fukui, Isao Suzuki και Jiro Inagaki.
Δεν τους το είχα πάντως των Γιαπωνέζων ότι θα παίζουν τόσο καλή jazz. :p
Χα, χα. Καλοί είναι. Αλλά jazz από μαύρους μόνο...είναι θέμα ψυχής.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top