Αναζητείται σχέδιο τελικού με λυχνίες

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Χαιρετώ την παρέα. Μου τρώει ο κόλ...ς να φτιάξω ένα τελικό με λυχνίες αλλά να έχει αρκετή ισχύ. Θα έλεγα τα φώτα σας και πιθανά σχέδια για έναν ενισχυτή με τουλάχιστο 90-100 WATTS RMS με χρήση τεσσάρων λυχνιών στην έξοδο ανά κανάλι (πως αλλιώς θα βρεθούν τα 90 Watts). Με χρήση 4 EL-34 η δουλειά γίνεται αλλά και με τις KT-88 γίνεται ακόμα καλύτερα νομίζω. Βέβαια υπάρχουν διαφορές, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα για την κάθε λύση και γι' αυτό ζητάω την γνώμη και την βοήθειά σας.
Ευχαριστώ.
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Χαιρετώ την παρέα. Μου τρώει ο κόλ...ς να φτιάξω ένα τελικό με λυχνίες αλλά να έχει αρκετή ισχύ. Θα έλεγα τα φώτα σας και πιθανά σχέδια για έναν ενισχυτή με τουλάχιστο 90-100 WATTS RMS με χρήση τεσσάρων λυχνιών στην έξοδο ανά κανάλι (πως αλλιώς θα βρεθούν τα 90 Watts). Με χρήση 4 EL-34 η δουλειά γίνεται αλλά και με τις KT-88 γίνεται ακόμα καλύτερα νομίζω. Βέβαια υπάρχουν διαφορές, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα για την κάθε λύση και γι' αυτό ζητάω την γνώμη και την βοήθειά σας.
Ευχαριστώ.
Φιλικά,
Γιάννης

Γιαννη οπως ξερεις σχεδια υπαρχουν απειρα.
Γινε πιο συγκεκριμενος
- Τι διαφορετικο-παραπανω θελεις σε σχεση με τον υπαρχοντα Ενισχυτη σου.
- Τι ειδους ηχεια προτιθεσε να οδηγησεις.
- Ποιου επιπεδου κατασκευη εχεις κατα νου.
- Θα σε ενδιεφερε κατι ιδιαιτερα τεχνικα απαιτητικο (και κατ επεκταση πιο ακριβο)
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top