Αντικραδασμικά "πατάκια" από τον θείο Wilson


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.134
Reaction score
26.692
Καλά κάνουν και ''αρμέγονται'', έτσι γουστάρουν.
Μήπως σου ζήτησαν δανεικά?
Καρφάκι δεν μού καίγεται.
Το θέμα είναι να μη μάς ζαλίζουν όσοι έχουν ονειρώξεις ότι θα πιουν φιδόλαδο και θα την μακρύνουν ;)
 


N

nickmitro

Guest
Τα Wilson προοριζονται γι αυτους που μπορουν να τα πληρωσουν και διαθετουν τις αναλογου κοστους συσκευες για να τα τοποθετησουν.Μπορουν ομως να εχουν αριστο αποτελεσμα με προιοντα της Symposium η της BDR,με πολυ λιγοτερα χρηματα και πολυ μεγαλυτερη αντοχη βαρους.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Άλλο αυτό και άλλο αυτό που λέει ο Al(οι)fee.
Τοποθετήθηκα για τα νερά και για το συγκεκριμένο που έχει 65.000$, δεν ξέρω τι κατάλαβες εσύ.
Ο ποιός? :gotcha:
Καλά κάνουν και ''αρμέγονται'', έτσι γουστάρουν.
Μήπως σου ζήτησαν δανεικά?

Εσύ ανήκεις στην άρχουσα τάξη;
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Εχει ενδιαφερον παντως να λεμε εναν που εγινε πλουσιος ηλιθιο. Φανταζομαι αντιστοιχα οι φτωχοι ειναι εξυπνοι. ? Αφου τελικα σε αυτους ανηκει το βασιλειο των ουρανων. συμφωνα με το μακαριοι οι πτωχοι τω πνευματι. Η δεν παει ετσι; Ταξικος κομπλεξισμος η αλογια η αγελης;
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Η αλήθεια είναι πως όταν είσαι (πάρα πολύ) πλούσιος αποκτάς άλλη λογική οπότε σίγουρα δεν πρέπει να τους κρίνουμε από τη θέση στην οποία βρισκόμαστε γιατί είναι πολύ πιθανόν να κάναμε και εμείς ακριβώς τα ίδια αν βρισκόμασταν στη δική τους. ;)
 


Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Η αλήθεια είναι πως όταν είσαι (πάρα πολύ) πλούσιος αποκτάς άλλη λογική οπότε σίγουρα δεν πρέπει να τους κρίνουμε από τη θέση στην οποία βρισκόμαστε γιατί είναι πολύ πιθανόν να κάναμε και εμείς ακριβώς τα ίδια αν βρισκόμασταν στη δική τους. ;)
Πάντως να είσαι σίγουρος οι πάρα πολύ πλούσιοι μετράνε το ευρώ περισσότερο από εμένα και εσένα.

Οι παρά πολύ πλούσιοι όταν κατεβαίνουν στο χωριό το καλοκαίρι δεν βγαίνουν στην πλατεία μπας και κεράσουν καμμιά μπίρα τους πατριώτες τους
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Η αλήθεια είναι πως όταν είσαι (πάρα πολύ) πλούσιος αποκτάς άλλη λογική οπότε σίγουρα δεν πρέπει να τους κρίνουμε από τη θέση στην οποία βρισκόμαστε γιατί είναι πολύ πιθανόν να κάναμε και εμείς ακριβώς τα ίδια αν βρισκόμασταν στη δική τους. ;)
Εδω ηθελα να καταληξω. Αλλαζει το μπατζετ σε ολα τα προιντα. Απο μαχαιροπηρουνα, μανικετοκουμπα, αυτοκινητα και πατακια υουιλσον

Μια φορα με καλεσε ο αντιπροσωπος της Κρελλ στην Κυπρο σπιτι του. Κρελλ με ουιλσον. Δεν ειχα ξαναμπει σε τετοιο σπιτι ποτε μου, μονο σε ταινειες. Αυτος ειμαι σιγουρος θα εχει και τα πατακια. Καποιος με ενα μισθο μεχρι 100+ το χρονο ισως το σκευτει. Καποιος με 1Μ+ το χρονο απλα θα πει στον μαγαζοτορα βαλε μου και 2-3 σετ απο αυτα να βρισκονται :D
 

Μηνύματα
27.074
Reaction score
25.005
Λυπάμαι που σας το χαλάω , αλλά οι πλούσιοι δεν ασχολούνται καν με το χόμπυ.
Το μόνο που κάνουν , αν θέλουν , είναι ένα τηλέφωνο.
Πάει στο γραφείο τους ή όπου αλλού του δώσουν ραντεβού, ο installer μιλάνε 10-15 λεπτά , φεύγει με την επιταγή , και παραδίδει έτοιμο χώρο 5 μέρες νωρίτερα από ότι υπολόγισε , γιατί ο πλούσιος κανόνισε πάρτυ και πρέπει να είναι όλα άψογα.
Το ξέρω γιατί το έχω ζήσει , και από τις δύο μεριές.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Μια φορα με καλεσε ο αντιπροσωπος της Κρελλ στην Κυπρο σπιτι του.
Έχει αντιπρόσωπο η Krell στην Κύπρο;
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Λυπάμαι που σας το χαλάω , αλλά οι πλούσιοι δεν ασχολούνται καν με το χόμπυ.
Το μόνο που κάνουν , αν θέλουν , είναι ένα τηλέφωνο.
Πάει στο γραφείο τους ή όπου αλλού του δώσουν ραντεβού, ο installer μιλάνε 10-15 λεπτά , φεύγει με την επιταγή , και παραδίδει έτοιμο χώρο 5 μέρες νωρίτερα από ότι υπολόγισε , γιατί ο πλούσιος κανόνισε πάρτυ και πρέπει να είναι όλα άψογα.
Το ξέρω γιατί το έχω ζήσει , και από τις δύο μεριές.
Εχει που τους αρεσει σαν χομπυ. Αμα ειναι αυτο που αγαπανε δεν θα πιστεψεις ποσο ασχολουνται
Έχει αντιπρόσωπο η Krell στην Κύπρο;
ναι φιλε μου να σου δωσω το τηλ του να κανονισεις ακροαση. ειναι μια εμπειρια
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Είναι εντυπωσιακό πάντως το γεγονός του ατέρμονος σχολιασμού ενός προϊόντος, το οποίο κανείς από τους σχολιάζοντες δεν επιθυμεί (φανερά τουλάχιστον) να αποκτήσει, λες και οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω προς πώληση εμπεριέχει απειλή περιστρόφου εναντίον τους. 8-)
 

Μηνύματα
119
Reaction score
269
Είναι εντυπωσιακό πάντως το γεγονός του ατέρμονος σχολιασμού ενός προϊόντος, το οποίο κανείς από τους σχολιάζοντες δεν επιθυμεί (φανερά τουλάχιστον) να αποκτήσει, λες και οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω προς πώληση εμπεριέχει απειλή περιστρόφου εναντίον τους. 8-)
Το Θεμα ειναι δ
α) ποσο μπορει να αξηζει αυτο το προιον (300? παραγωγη)
β) ποσο σου το πουλαει ο wilson
γ) εχει καποια ουσιαστικη χρησιμοτητα?
δ) με τι επιχειρηματα προσπαθει να το πουλησει.

Τι θα λεγατε για νεο τετραγωνο τροχο απο ειδικα κραματα 4000 ευρω το το τεμαχιο?, αυτο σχολιαζεται.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Για κάθε προϊόν, υπάρχει το ερώτημα αν με αφορά ή όχι.
Στην περίπτωση που δεν με αφορά, ποιος ο λόγος σχολιασμού?
Εκτός εάν θεωρούμε φυσιολογικό και εποικοδομητικό να ασχολούμαστε με όσα δεν μας αφορούν.
Προσωπικά το βρίσκω χάσιμο χρόνου και "επίδειξη" εξυπνακισμού (στην καλύτερη των περιπτώσεων, στις άλλες δεν επιθυμώ να αναφερθώ;))

Περνώντας στην άλλη όχθη, δηλαδή να με αφορά, μάλλον θα διάβαζα, ή θα ζητούσα γνώμες φίλων που γνωρίζουν περισσότερα, ή θα άνοιγα ένα θέμα στο φόρουμ.:)

Όσον αφορά το παράδειγμα σας, το ερώτημα είναι αν μας αφορά ο σχολιασμός μιας ζάντας αξίας 4000Ε, όχι ενός τετραγώνου τροχού.:drinks:
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Θα μπορουσατε πολυ απλα να μην σχολιαζετε τα σχολια μας. Απ οτι φαινεται απλα δεν εχουμε τι να κανουμε 😁
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Δοκίμασα εκτός των svs και στις υπόλοιπες συσκευές (ηχεία, πικάπ κλπ)! Κάνουν Δουλειά ΠΑΝΤΟΥ!

Ειδικά στο πικάπ μου που δεν έχει ανάρτηση, το απομόνωσε τελείως, συμπεριλαμβάνονται βίδες διαφόρων διαμέτρων, όμως μπορούν και χωρίς αυτές.
Svs (υπάρχουν και σε τετράδα).
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Εγώ εχω ακούσει μια ιστορία για τεξανό μεγαλοκτηματία που άκουσε ότι άμα ακούνε μουσική τα φυτά αναπτύσσονται καλύτερα. Ρώτησε λοιπόν "ποια είναι τα καλύτερα ηχεία" του είπαν τα "Wilson" και παρήγγειλε ένα ζευγάρι για το patio να ακούνε οι πατάτες.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top