Αξιοπιστία PS3 ???

Μηνύματα
339
Reaction score
0
Καλησπέρα,

επειδή σκέφτομαι σύντομα να αγοράσω ενα PS3, μπορείτε να μου πείτε οι έχοντες
και γνωρίζοντες σχετικά με το πόσο αξιόπιστη συκευη είναι?

ρωταω γιατί ο αδερφός μου που εχει το "παλιο" (με 40GB σκληρο) του εχει "μεινει" 2 φορες (με μπλε οθόνη πως την λεν)

και ενας ακομα γνωστός μου το εχει στειλει για refurbishment ή πως το λεν

και το yellow light of death ή πως το λεν, τι είναι? το ΤΕΛΟΣ?

σας ευχαριστώ
 



Μηνύματα
3.758
Reaction score
2.897
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Είναι μια φτηνή παιχνιδομηχανή με high end χαρακτηριστικά!
Με 300e που δίνεις , αν σου χαλάσει εκτός εγγύησης παίρνεις άλλη....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.211
Παντως ειχα παρει απ τα πρωτα που ειχαν κυκλοφορησει Ελλαδα, που δεν μπορουσες θυμαμαι να βρεις πουθενα κ με τιποτα κομματια, και δεν εχει το παραμικρο προβλημα.Περασαν αρκετα χρονια ε??
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.715
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Κι εγώ επίσης!

Του έχω φορέσει και 500άρη σκληρό, και δεν καταλαβαίνει τίποτα! Στα μείον του fat οι θερμοκρασίες και η αδυναμία αναπαραγωγής των νέων πολυκάναλων φορμά ήχου.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
0
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Πριν τρία χρόνια που πήρα PS3 40GB και χάλασε εντός εγγύησης ,μου το άλλαξαν αμέσως με καινούριο.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

23 Μαρτίου του 2007 πήρα το (made in Japan) PS3, 60GB, Piano Black με φιλέτο νίκελ.
Την έκδοση CECHCxx που είχε και έκανε τα πάντα:

  • 802.11b/g Wi-Fi
  • Flash memory card readers
  • 4 USB 2.0 ports
  • Partially software-based PS2 emulation
  • SACD playback
  • Linux support
  • Sixaxis controller

Κάποιο στην πορεία χάθηκε (Linux support).
Και κάποιο άλλο άλλαξε: ο 60άρης σκληρός έγινε 320άρης.
Και κάποιο άλλο συμπλήρωσε την κονσόλα

Έχει παίξει πολλές ώρες και είναι το μοναδικό BDplayer στο σπίτι για να βλέπω HD ταινίες.
Και μέχρι και το 2009 έπαιζε και HD αρχεία (mkv-->vob).
Και μιλάμε για πολλές ταινίες (και πολλές ώρες βέβαια).

Και βεβαίως και πολλές ώρες παιχνιδιού σε παιχνίδια που κρατούν την κονσόλα ανοιχτή τουλάχιστον για 5ωρο συνεχούς παιχνιδιού (Gran Turismo, Tomb Raider, Assassin's Creed).

Μέχρι τώρα είναι άψογο και ελπίζω να είναι πάντα έτσι (τοκ-τοκ :116:)
Σημαντικό, να αερίζεται καλά και να είναι πάνω σε πολύπριζο ασφαλείας από υπερτάσεις.


Πάνο προχώρα άνετα!!





.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Είχα κι εγώ από τους πρώτους το μοντέλο που ανέφερε ο Giovanni. Πριν δύο χρόνια το πούλησα και πήρα το Slim. Το παλιό έκανε αρκετή φασαρία, αλλά ο κύριος λόγος που το άλλαξα ήταν επειδή υπήρχε καινούργιο... :105:
Κανένα δεν μου έχει παρουσιάσει πρόβλημα στα σχεδόν 5 χρόνια που έχουν περάσει. Απλώς το Slim έχει χειρότερη ποιότητα κατασκευής εξωτερικά από τον προκάτοχό του.
 

Μηνύματα
222
Reaction score
8
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Προχώρα ακάθεκτος !!!!εγώ το έχω από τα πρώτα που βγήκανε και να μη το ματιάσω
Δεν έχει πάθει τίποτα! απλά να ξέρεις ότι θέλει λίγη προσοχή με της θερμοκρασίες !το ανεμιστιρακι που εχει μέσα κάνουν αρκετό θόρυβο..έχει τρείς σκάλες σε δύναμη ,όταν πηγαίνει στην τελευταία παντα μετά απο λύγο το έκλεινα για να μην πάθει ζημία ! θέλει καλώ εξαερισμό.το slim από ότι ξέρω δεν έχει τέτοιο θέμα τόσο πολύ. Το slim η διαφορά του είναι ότι είναι πολύ ποιο φθηνή κατασκευή καλύτερος εξαερισμός και νομίζω παίζει μέσω ενισχυτή DTS-HD!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Απλά το καινούριο (το slim) έχει καινούριο τσιπάκι που αφενός δίνει τη δυνατότητα αναπαραγωγής HD format ήχου, αφετέρου έχει μικρότερες ανάγκες ψύξης (και γενικά δουλεύει σε χαμηλότερες θερμοκρασίες και κατά συνέπεια είναι πιο αθόρυβο αφού δουλεύει λιγότερο ο ανεμιστήρας του)
 

Μηνύματα
222
Reaction score
8
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Απλά το καινούριο (το slim) έχει καινούριο τσιπάκι που αφενός δίνει τη δυνατότητα αναπαραγωγής HD format ήχου, αφετέρου έχει μικρότερες ανάγκες ψύξης (και γενικά δουλεύει σε χαμηλότερες θερμοκρασίες και κατά συνέπεια είναι πιο αθόρυβο αφού δουλεύει λιγότερο ο ανεμιστήρας του)
:444: :444:
 

Μηνύματα
339
Reaction score
0
Ευχαριστώ! απ' ότι καταλαβαίνω δεν τίθεται θέμα εκτος και αν ειμαι "τυχερος"

grazie!
 

Μηνύματα
388
Reaction score
0
Απάντηση: Αξιοπιστία PS3 ???

Και εγώ σαν πρώην κάτοχος ( κάποια στιγμή όμως θα το ξαναβάλω στην συλλογή μου) είχα το SLIM 120GB.Κανένα πρόβλημα και κάποιους που λέγανε οτι τα 40άρια τα παλιά βγάζουνε πρόβλημα μην ακούς τίποτα.Ολα τα θεωρώ τύχη.Ακόμα και mercedes να πάρεις εάν είναι να σου βγεί μάπα θα σου βγεί...

Αν και καθυστερημένα απαντώ θέλω να πώ αυτοί που το διαβάζουνε μερικοί ενδιαφέρονται σίγουρα στην απόκτησή του.Το μηχάνημα είναι sony όπως και να το κάνουμε απλά είναι στην τύχη του καθενός να πέσει σε ελατωματικό.Και απο εκεί και πέρα θέμα συντήρησης του ιδιώτη φυσικά:126:.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.253
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top