Αξιόπιστο αδιάβροχο ρολόι γενικής χρήσης

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.276


Κι αυτό με τις λεπτομέρειες σε χαλκό είναι πολύ όμορφο. Το είδα τυχαία σε μία βιτρίνα, περαστικός, και μπήκα μέσα να το επεξεργαστώ από κοντά. Παρά τρίχα δε το τσίμπησα... Το είχε 270€ αν θυμάμαι καλά, είπα να το ψάξω πριν το πάρω.. τες πα..

Αυτό πιο εκκεντρικό ίσως, αλλά από κοντά ο χαλκός είναι άλλη αίσθηση..

Και σε τιτάνιο είναι πολύ πιο ελαφρύ, αλλά εκτός του κόστους που λες. Ένα τιτάνιο έχω.. τες πα..

Πολύ τα εκτιμώ τα citizen όπως κατάλαβες,! ;)
 
Last edited:


Μηνύματα
593
Reaction score
558
View attachment 69311

Το δικό μου.. μες στην σκόνη! Χαχαχαχαχα

Τώρα πάντως καλοβλεπω το Samsung το 3, το σμαρτ ντε! Μάλλον θα το χτυπήσω! ;)
Citizen-eco-drive να μην ασχοληθείς με μπαταρίες και κουρδισματα και service αν είναι από Τιτάνιο ακόμα καλύτερα έχω ένα 14 χρόνια. Ένα άλλο ρολόι που είχα μου έλεγαν ότι κρατάει μπαταρία για δέκα χρόνια και άλλαζα κάθε 1,5 δύο φορές,.αντίστοιχης αξίας, με το citizen.
 


D

Deleted member 23222

Guest
Nαι Κωστα το ξερω,ετσι και αλλιως αυτο ειχα και εχασα.
http://www.citizenwatch.com/eco-sig/watches/watch-detail/?
model=BJ7000-52E

Ψαχνω και στα Citizen.
[DOUBLEPOST=1485565728][/DOUBLEPOST]
Mια χαρα ρολοι! Αλλα ειναι με λουρι οπου δεν τα βολευομαι καθολου,συν οτι δεν το φορας ανετα και με καλυτερο ντυσιμο.
Το θελω ολα σε ενα που λενε!
Αν ειδες οσα εβαλα,ολα εχουν μπρασελε.
Σε καταλαβαίνω.
Όμως για πιο καλό ντύσιμο,βάλε το Tissot...
Τι το χεις και κάθεται;;
Εγώ βαριέμαι με ένα ρολόι...
[DOUBLEPOST=1485591906][/DOUBLEPOST]
Αυτό, αριστερά του ρολογιού τι είναι Βαγγέλη; :whistling::D
Τα κομποσχοίνια μου.
Έχω και στο άλλο.
Φυλαχτό στη βαλίτσα και στο τσαντάκι μέσης να με φυλάει...
Έβαζα και ένα στο στριγκ να με φυλάει επίσης αλλά με τσιμπάει ενίοτε και το κατήργησα με την άδεια του πνευματικού φυσικά...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.276
Οτιδήποτε και να διαλέξεις (βάσει γούστου) από τη σειρά Eco drive, είναι εξαιρετική επιλογή.

Και μόνο το γεγονός ότι δεν ασχολείσαι με αλλαγή μπαταρίας και άνοιγμα του ρολογιού, είναι σημαντικό. ;)

Δες από κοντά (και φόρεσέ τα ώστε να επιβεβαιώσεις ότι δε σε ενοχλούν στο χέρι) όσο πιο πολλά Eco drive βρείς διαθέσιμα.

Εγώ το ρολόι με τις λεπτομέρειες σε χαλκό, αυτό που ανέβασα σε φωτό, θα το τσιμπησω σε κάποια φάση, αλλά πρώτα σειρά έχει ένα σμαρτ γουοτς. ;)
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786








Μηνύματα
2.765
Reaction score
1.191
Πολλά μίτζιλα τζίτζιλα μέσα στο καντράν ! Αυτό δεν είναι ρολόι, υπολογίζει και εκλείψεις σελήνης ?
Κατ εμέ το ρολόι πρέπει να είναι τέτοιο έτσι ώστε με μία απλή ματιά κλάσματος του δευτερολέπτου να μπορείς να δείς-διαβάσεις την ώρα.
 

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Καλοφόρετο και καλορίζικο, εύχομαι να σου βγάλει πολλά χρόνια!
Ιδιοκτήτης κι εγώ, θα σου πω ότι λόγω Eco-drive το φοράς και το ξεχνας, δε σκέφτεσαι για μπαταρία, η ακρίβειά του είναι πολύ καλή ενώ αν πάρεις Citizen και με "perpetual calendar" μηχανισμό ξεχνάς ακόμη και την αλλαγή ημερομηνίας στο τέλος του μήνα!
Το δικό μου:
cit.jpg
 

D

Deleted member 23222

Guest
Άργησα; Αυτό ζαχαρώνω εδώ και καιρό, χα χα!

Κι εγώ το ζαχάρωνα...αλλά νομίζω ότι έχει καταργηθεί,δεν το έβρισκα στους καραλόγους της αντιπροσωπείας..
 


Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Πολλά μίτζιλα τζίτζιλα μέσα στο καντράν ! Αυτό δεν είναι ρολόι, υπολογίζει και εκλείψεις σελήνης ?
Κατ εμέ το ρολόι πρέπει να είναι τέτοιο έτσι ώστε με μία απλή ματιά κλάσματος του δευτερολέπτου να μπορείς να δείς-διαβάσεις την ώρα.
Και εγω ειμουν υπερ των χρονογραφων,αλλα τωρα προτειμω τα σπορτιβικα αλλα "καθαρα" ρολογια.
[DOUBLEPOST=1486473522][/DOUBLEPOST]
Άργησα; Αυτό ζαχαρώνω εδώ και καιρό, χα χα!

Ποιο μοντελο ειναι?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.069
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top