Απατη με αριθμο τυπου 901---

Μηνύματα
376
Reaction score
221
Πηραν τη συζυγο τηλ. απο ενα τετοιο αριθμο οτι ταχα κερδισε καλλυντικα ηλ. συσκευες κλπ. και για 5 λεπτα της ωρας μας χρεωσαν 17 ευρω!! Πως γινεται να παιρνουν ΑΥΤΟΙ τηλεφωνο και να χρεωνομαστε εμεις? Μπορουν και ρυθμιζουν προς τα που θα κατευθυνθει η χρεωση? Η γυναικα μου τους μιλησε εφοσον αυτοι πηραν και δεν περασε απ'το μυαλο της οτι η ταριφα ''ετρεχε'' ενω μιλουσε. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον? Η δικαιοσυνη που ειναι αραγε?
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Πηραν τη συζυγο τηλ. απο ενα τετοιο αριθμο οτι ταχα κερδισε καλλυντικα ηλ. συσκευες κλπ. και για 5 λεπτα της ωρας μας χρεωσαν 17 ευρω!! Πως γινεται να παιρνουν ΑΥΤΟΙ τηλεφωνο και να χρεωνομαστε εμεις? Μπορουν και ρυθμιζουν προς τα που θα κατευθυνθει η χρεωση? Η γυναικα μου τους μιλησε εφοσον αυτοι πηραν και δεν περασε απ'το μυαλο της οτι η ταριφα ''ετρεχε'' ενω μιλουσε. Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον? Η δικαιοσυνη που ειναι αραγε?
Η δικαιοσύνη ενεργοποιείται όταν έχουμε συγκεκριμένα θέματα να αντιμετωπίσουμε.
Αλλιώς απλά κοιμάται.
 

Μηνύματα
3.188
Reaction score
209
Δεν μου έχει συμβεί να με χρεώσουν απ' ευθείας με το πρώτο τηλ, αλλά να με οδηγήσουν σε χρέωση λέγοντάς μου ότι κέρδισα κι εγώ, αν με ενδιαφέρει να πάρω στο τάδε νούμερο. Κανά 30άρι ευρώ επιπλέον ήρθε ο λογαριασμός του τηλεφώνου... παραπάνω από τα διπλά απ' όσα πληρώνω.

Αυτό που λες είναι πολύ σημαντικό γιατί όταν με παίρνουν κι εμένα τηλέφωνο, κάθομαι και τους κάνω πλάκα. Χτες με πήραν από κάτι εργαστήρια σπιρουλίνας λέει, κι εγώ τους έλεγα όταν παίρνουν από εργαστήριο να προσέχουν το πρόθεμα γιατί πήραν στο Βατικανό και ο Άγιος Πατέρας κοιμάται αυτή τη στιγμή και διάφορα άλλα. Κανά πεντάλεπτο δηλαδή διήρκησε το όλο θέμα. Λες να μου έρθει πάλι φουσκωμένος λογαριασμός; Ωιμέ... !
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.107
Reaction score
30.055
Δεν μπορεί από εισερχόμενη κλήση να έχεις χρέωση. Εκτός εάν υπάρχει ηχογραφημένη δήλωση πως δέχεσαι να χρεωθείς το κόστος της κλήσης. Για δες το καλύτερα... μήπως τηλεφώνησε η γυναίκα σου σε αριθμό που της έδωσαν;
 

Μηνύματα
10.413
Reaction score
4.858
Εγω νομίζω πως όλα μπορούν να γίνουν. Την προηγούμενη βδομάδα καλούσαν με απόκρυψη μεσημέρια, στην αρχή ακουγόταν ενα βουητό και μετα καποιος μιλούσε αγγλικά. Το βρόνταγα άμεσα και 10 δευτερολεπτα μετα με καλούσαν πάλι με απόκρυψη στο δεύτερο νουμερο που έχω! Περιπου την ίδια ώρα επαιρναν και στους γονείς μου, προφανώς βαρούσαν νούμερα στην σειρα απο τον καταλογο, αυτη την βδομάδα μαλλον πέρασαν σε αλλα γράμματα του αλφαβήτου! Γενικά σε τηλέφωνα με απόκρυψη το κλεινω το συντομότερο....ποτε δεν ξέρεις...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Η Wind παρέχει τη δυνατότητα αποκλεισμού καλούντων με απόκρυψη: *254# και πλήκτρο κλήσης.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335184

Δεν ξέρω τι ισχύει για άλλες εταιρίες ή παρόχους σταθερής τηλεφωνίας. Αν γνωρίζετε κάτι πείτε το.

Edit: νομίζω ότι σε σταθερά τηλέφωνα γίνεται με: *90#
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΝΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΟ 13888 (ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ) ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.
 
Last edited:

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Η Wind παρέχει τη δυνατότητα αποκλεισμού καλούντων με απόκρυψη: *254# και πλήκτρο κλήσης.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335184

Δεν ξέρω τι ισχύει για άλλες εταιρίες ή παρόχους σταθερής τηλεφωνίας. Αν γνωρίζετε κάτι πείτε το.

Edit: νομίζω ότι σε σταθερά τηλέφωνα γίνεται με: *90#


Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΤΗΣ WIND ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΟ 13888 (ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ) ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΕ ΑΠΟΚΡΥΨΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.
Για δοκίμασε με τον *90# και κλήση. Στην ISDN γραμμή μου δουλεύει.

Αν δεν γνωρίζετε πώς να πάρετε με απόκρυψη: #31#αριθμός τηλεφώνου (ισχύει για κινητά).
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ , ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΜΕ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΜΝΜ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΔΩΡΑ ,ΔΩΡΟΠΙΤΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΣΤΟ 9019015959 ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΦΑΓΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ , Η ΧΑΖΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ !!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Η ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?:(
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ , ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ ΜΕ ΗΧΟΓΡΑΦΗΜΕΝΟ ΜΝΜ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΔΩΡΑ ,ΔΩΡΟΠΙΤΑΓΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΑ ΔΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΣΤΟ 9019015959 ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΦΑΓΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ , Η ΧΑΖΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΕΛΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ !!!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Η ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ?:(
Το λάθος σου ξεκίνησε από τη στιγμή που πίστεψες ότι έχεις κερδίσει κάτι. :)
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ, ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΠΟΥ Ο ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΑΝ ΤΗΝ ΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!:unsure:
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
ΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΨΑ ΚΙ ΕΓΩ.
ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΑΠΑΤΑΙΟΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ!!!!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top