Απορια για 4κ

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Εχω το ASUS Notebook, 15.6" 1920x1080, CPU: Intel Core i5 2.5GHz, RAM: 8GB,ssd240gb,με καρτα
Intel HD Graphics 620 ενσωματωμενη,και Nvidia GeForce MX110,που συμμετεχει μονο σε παιχνιδια[δεν ασχολουμαι] συνδεδεμενη με εξωτερικη οθονη
LENOVO THINKVISION S27I-10 27'' LED FULL HD...Απορια....μπορω,με ασφαλεια για την καρτα,να βλεπω αφοβα υλικο 4κ απο το youtube ? Καποιο κομπιασμα που διακρινω στο ξεκινημα του video και καπου,καπου σε στιγμεs,προφανωs ειναι απο την adsl 12.50 η κανω λαθοs
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Καποιοs σχετικοs ,βρε παιδια,αν ειχε την ευγενη καλοσυνη να μου απαντησει........
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.404
Reaction score
74.695
Τι ειδικός; Αν τα παίζει δεν υπάρχει θέμα. Ούτε και νόημα σε 2Κ οθόνη.
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Τι ειδικός; Αν τα παίζει δεν υπάρχει θέμα. Ούτε και νόημα σε 2Κ οθόνη.
Και ομωs εισπρατω την διαφορα,παροτι το πανελ πνιγει ελαφρα το πρωτογενεs υλικο...Προσεξε το μικροφωνο πανω απο τα μονιτορs στο 8.43 του βιντεο στο youtube 16:9 vs Ultrawide - Fortnite, PUBG, CS:GO + More! τυχαια το πρωτο video που βρηκα μπροστα μου, ειται σε παυση η αναπαραγωγη φαινεται το αναγλυφο πανω στο μικροφωνο......Ευχαριστω παντωs...
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Το πιο πιθανό είναι πως ο επεξεργαστής τα "χρειάζεται" λιγάκι όταν το βίντεο γίνεται βαρύ. Η γραμμή σου κλειδώνει στα 12.50? Αυτό εννοείς;
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Το πιο πιθανό είναι πως ο επεξεργαστής τα "χρειάζεται" λιγάκι όταν το βίντεο γίνεται βαρύ. Η γραμμή σου κλειδώνει στα 12.50? Αυτό εννοείς;
ΝΑΙ
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Για δες τί τύπο CPU έχεις, όχι μόνο ι5. Πάτα το κουμπί των windows κάτω αριστερα, γράψε dxdiag και πάτα το enter και θα σου τα δείξει όλα.

Παρ'ολ'αυτά, όταν είναι θέμα CPU ή ram, το κόλλημα επαναλαμβάνεται σχετικά σταθερά κάθε Χ δευτερόλεπτα. Αν δεν το κάνει αυτό, είναι πιθανό να είναι αργή η γραμμή σου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.053
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top