Αποψη για τους ενισχυτες της Audio Techologies!!


Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Ενώ δεν είχα ποτέ στην κατοχή μου
κάτι από audio technologies,
παραδοσιακά θεωρούσα πως φτιάχνει πολύ προσεγμένα μηχανάκια και μόνο καλές κουβέντες έχω διαβάσει για αυτά.

Κάποια στιγμή ήθελα διακαώς έναν προενισχυτή vp11 που κυκλοφορούσε και στην Χρυσή ευκαιρία και εδώ ίσως,
ήταν με λυχνίες και τούμπανο,
αλλά τελικά τότε είχα πάρει Rotel..

Εάν διαβάζει ο κάτοχος, να μας φανερωθεί.

Ο κατασκευαστής έχει παρουσιάσει πολλές απο τις συσκευές και τα ηλεκτροστατικα ηχεία του σε αρκετές εκθέσεις .

Το κατά πόσο αξίζει κάποιος να πάει
σε ταξη Α την σήμερον, είναι εντελώς θέμα γούστου και άλλη κουβέντα.

Πάω στοίχημα όμως πως και αυτοί οι νέοι ενισχυτές θα έχουν ερωτευσιμο ήχο .
Και θα καίνε όσο το ψυγείο.
 


Μηνύματα
5
Reaction score
1
Ευχαριστω τους φιλους για την απαντηση τους,εχετε δικιο δεν ξερω αν αξιζει οικονομικα να παει κανεις
σε ενισχυτες ταξης Α, σιγουρα ακουστικα θα αξιζει ,αλλα εξαρταται και ποσες ωρες ακους μουσικη για
να ξερεις και τι αντιτιμο θα πληρωσεις σε ενεργεια,βεβαια υπαρχουν καιαξιολογα μηχανακια ταξης ΑΒ
που πεζουν εξαιρετικα.
 


Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Τίποτα το ιδιαίτερο σαν μηχανήματα,είχα στο παρελθόν,δεν έχω στο παρών δεν θα έχω στο μέλλον
Πανάκριβα γι'αυτό που μπορούν να δώσουν
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Μιας και αναφέρεται το νήμα για τη συγκεκριμένη εταιρεία και επειδή, χωρίς να έχω ακούσει κάποιο μηχάνημα της, θεωρώ ότι κάνει μια αξιόλογη προσπάθεια, χωρίς πολλή δημοσιότητα, θα με ενδιέφερε κάποια στιγμή να ακούσω.
Βέβαια πιο πολύ με ενδιαφέρει το cd player που θα ήθελα να ακούσω.
Έχει κανείς κάποια γνώμη;
 

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν ασχολήθηκαν λίγο με την εμφάνιση και λειτουργικότητα των συσκευών τους. Ουσιαστικά είναι το ίδιο σασσι με διαφορετικά ανοίγματα και πρακτικά καμία ευκολία λειτουργίας. Όταν οι συσκευές σου θυμίζουν κιτ και οι τιμές μάλλον όχι χαμηλές, όσο καλές και να είναι ηχητικά, δεν θα έχουν εμπορική επιτυχία.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Έχω τελικούς.
Καλά μηχανάκια αλλά σε τιμή καταλόγου πολύ ακριβά. Νομίζω ήταν 1200€. Εγώ τους πήρα δεύτερο χέρι.
Όσον αφορα τον προ που είχα.
Στην εποχή που ψάχνουμε spotify, dirac, cross κοκ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καποιος να ασχοληθεί με μηχάνημα που δεν έχει ούτε τηλεκοντρόλ για την ένταση. Ακόμα και αν παίζει άψογα.

ΥΓ: Αλλάξτε το ορθογραφικό στον τίτλο ;)
 
Last edited:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top