Από ΟΤΕ σε WIND;

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Εχω vdsl 50 οτε και πληρωνω 44€ εχω βρει προσφορα wind με 28,5€ τελικη για vdsl 50 και τηλέφωνο με χρονοχρεωση

Η τιμή φυσικα με καλύπτει
Οι υπηρεσίες ομως???

Την ίδια τιμη δίνει και η Vodafone

Να το ρισκαρω η θα το μετανιωσω?
 


Μηνύματα
256
Reaction score
98
Εγω το τόλμησα και δεν το μετάνοιωσα, εαν εξαιρέσεις πως ο ΟΤΕς με άφησε (για τιμωρία) μια εβδομάδα χωρίς Internet κατά τα άλλα όλα καλά.(πάνω απο ένα χρόνο "χρήστης" Wind VDSL50)
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
αν χαλάσει στον οτε στο φτιαχνουν σε συντομο χρόνο. Στην wind περιμένεις περιμένεις όπως αυτοί στο Jack Daniels.
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Περιοχή π φαληρο αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο η περιοχή

Αν υπάρξει πρόβλημα η wind και η κάθε στέλνει βλάβη στον οτε και ο οτε υποχρεουται να το φτιάξει η να εντοπίσει την βλαβη δεν θυμάμαι ακριβώς εντός 48 ωρων

Εαν επιλεξω Vodafone αντί για wind υπάρχει καμία διαφορά αραγε?
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
Περιοχή π φαληρο αλλα δεν νομίζω να παίζει ρόλο η περιοχή

Αν υπάρξει πρόβλημα η wind και η κάθε στέλνει βλάβη στον οτε και ο οτε υποχρεουται να το φτιάξει η να εντοπίσει την βλαβη δεν θυμάμαι ακριβώς εντός 48 ωρων

Εαν επιλεξω Vodafone αντί για wind υπάρχει καμία διαφορά αραγε?
Δεν νομίζω να έχει κάποια διαφορά, θεωρώ πως υπάρχει η ίδια πολιτική.
 

Μηνύματα
423
Reaction score
39
Έχω πάρα πολύ κακή εμπειρία από ανάλογη μετακίνηση. Έφυγα τρέχοντας πίσω. Όχι γιατί στον ΟΤΕ είναι παραδεισένια. Απλά αυτό που σου λένε σου το παρέχουν και ξέρεις πως επειδή έχουν και καλύτερες υπηρεσίες είναι συνολικά καλύτεροι. Λίγο πιο τσιμπημένες οι τιμές τους βεβαίως βεβαίως. Αναρωτήθηκα όταν το έκανα , αν άξιζαν τα κάποια ευρώ παραπάνω ,προκειμένου να έχω την ψυχική μου υγεία σε καλή κατάσταση και η απάντηση ήταν φυσικά , ναι. Τελικά η μετακίνηση και η επιστροφή, μού στοίχισαν χρόνο, χρήμα και....πολλά, μα πααααάρα πολλά νεύρα...
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Μόλις τσέκαρα ταχύτητα
Υποτίθεται οτι έβαλα 50vdsl
21.51 download
4.83 upload
21ms ping
Απο ΟΤΕ σε wind
 


Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Με 30αρα ΟΤΕ θυμάμαι γυρω στο 29
Δεν παίρνω κ όρκο
Βέβαια στη τεχνική υποστήριξη λένε να μέτρησω με κούμπωμα στο ρουτερ κ οχι ασύρματα
Και οτι βλέπουν 49,9
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ωχχ ανησυχητικά αποτελέσματα

Εγω με vdsl 50 οτε βλεπω όντως 50 download

Εχω κατεβασει και με 5.1mbbps στιγμιαία
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.852
Με 30αρα ΟΤΕ θυμάμαι γυρω στο 29
Δεν παίρνω κ όρκο
Βέβαια στη τεχνική υποστήριξη λένε να μέτρησω με κούμπωμα στο ρουτερ κ οχι ασύρματα
Και οτι βλέπουν 49,9
Σ' αυτό έχουν δίκιο. Στο ρούτερ σου τι τιμές up/down έχεις;

Στην δική μου 30άρα γραμμή, μετά την αλλαγή του ρούτερ που χάλασε, δεν κλειδώνω πια στα 29.999 αλλά στα 28.600.
Αν στη δική σου 50άρα γραμμή κλειδώνεις στο ρούτερ με οτιδήποτε κάτω από 40.000, πες τους να το βάλουν...όπου νομίζουν. :D

Παρ' όλο που γνωρίζω τα κουσούρια του ΟΤΕ, στη σκέψη και μόνο ότι σε περίπτωση βλάβης θα γίνω μπαλάκι μεταξύ νέου παρόχου και ΟΤΕ μέχρι να αποκατασταθεί, δεν κάνω δεύτερη σκέψη για αλλαγή παρόχου.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Εγω στο οτε στις ρυθμισεις του ρουτερ εχει αυτα



και κατεβαζω σιγουρα με 50
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.739
Reaction score
83.514
Έφυγα από ΟΤΕ πριν λίγους μήνες και πήγα στη Νova (Forthnet). Είχα και έχω 50άρα VDSL, το ρούτερ κλείδωνε και κλειδώνει στις ίδιες ταχύτητες, και το download speed είναι σχεδόν το ίδιο με ελάχιστη υπεροχή της Nova (5,5 MB/sec). To ping είναι κι αυτό παραπλήσιο.

Τα τρέχοντα στοιχεία:

screenshot-192.168.1.1-2018.05.28-21-20-45.png
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.339
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top