Ασυρματο Μικροφωνο

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Θελω μια μικρη βοηθεια για επιλογη ασυρματου μικροφωνου.
Μεχρι τωρα, χρισημοποιουσαμε ενα uhf , οικονομικο μικροφωνο μαρκας ibiza , διχως καποιο προβλημα-παρασιτα κτλ.. αλλα μετα απο μια πτωση παρεδωσε πνευμα...
θελουμε ενα αξιοπιστο ασυρματο μικροφωνο με budget στο 100αρικο .. Εχω σταμπαρει δυο και ηθελα μια εξτρα γνωμη..
το Akg wms40 mini στα 75ε και το Behringer Ulm300rs στα 95ε ..

η χρηση ειναι απλη, μονο για ομιλια.. ζητουμενο να ειναι ελαφρυ, να μην εχει θεμα με παρασιτα και να ειναι αξιοπιστο..
η λογικη μου λεει οτι το Akg ειναι ποιο αξιοπιστο ενω το Behringer μου φαινεται ποιο σωστο ως τεχνολογια ...

Καποια βοηθεια-γνωμη;
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Akg λόγω αντιπροσωπίας. Στην τιμή αυτή δεν υπάρχουν απαιτήσεις, παρά μόνο να είναι αξιόπιστο.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Akg λόγω αντιπροσωπίας. Στην τιμή αυτή δεν υπάρχουν απαιτήσεις, παρά μόνο να είναι αξιόπιστο.
Και γω το akg σκεφτομαι, απλα μου φσινεται ελκυστικο το Behringer λογω 2.4Ghz...
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Δοκιμή για παράσιτα και μόνο. Εκεί πάσχουν τα οικονομικά ασύρματα.
 

Μηνύματα
1.294
Reaction score
445
Δοκιμή για παράσιτα και μόνο. Εκεί πάσχουν τα οικονομικά ασύρματα.
Eμ δοκιμη, αλλα εδω στην Σαμο που να τα βρω για να τα δοκιμασω... στον χωρο αυτο, τα τελευταια 15 χρονια ειχαμε ασυρματα πολυ φθηνα, και παρασιτα δεν ειχαμε ποτε..
θεωρητικα το behringer θα ειναι λιγοτερο επιρρεπή σε παρασιτα, σωστα?..
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Το akg είναι ένα φτηνό αλλά αξιόπιστο mic με μια συμπαθητική απόδοση για ομιλία και μονο ,με σύνδεση jack 1/4 που μπαίνει σε οποιαδήποτε κονσόλα .Το hamburger είναι ενα mic κακο σε ήχο και χαρακτηριστικά που τις περοπερισσότερες φορές δεν ισχύουν,κλασικη behringer δηλαδή .Άσε που το usb σε περιορίζει να εχεις αντίστοιχη κονσόλα
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.589
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top