Ασύρματη σύνδεση ακουστικών σε τηλεόραση χωρις Bluetooth

Μηνύματα
5
Reaction score
1
Καλησπέρα και καλη χρονια!

Εχω την Samsung UE32N5302 που δεν έχει bluetooth, πως μπορώ να συνδέσω ασύρματα κάποια ακουστικά ώστε να ακούω χωρίς να ενοχλώ τους δίπλα μου; Από εξόδους βλέπω οτι έχει μόνο "Έξοδος ψηφιακού ήχου (Οπτική) ", HDMI (λεει IN μόνο βέβαια..), USB..
Υπάρχει κάποια λύση ή το ξεχνάω;
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Θα αγορασεις συσκευη μπλουτουθ με καρφακι 3,5αρι σαν του κινητου.
Θα το βαλεις στην τηλεοραση στην τρυπουλα των ακουστικων.
Θα το αναψεις.
Μετα θα αναψεις το μπλουτουθ των ακουστικων και θα ψαξει να το βρει.
Θα ακουσεις απο τα ακουστικα.

Αν δεν υπαρχει στην τηλεοραση καρφακι, παρε ανταπτορακι για rca. Oλα ειναι φτηνα.
 


Μηνύματα
5
Reaction score
1
Δεν βρηκα πουθενα εξοδο ακουστικων 3.5 καρφι.. γι αυτο ρωταω αν γινεται καπως αλλιως..
RCA δεν εχει.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δεν βρηκα πουθενα εξοδο ακουστικων 3.5 καρφι.. γι αυτο ρωταω αν γινεται καπως αλλιως..
RCA δεν εχει.
Scart έχει?
Αν ναι, κανείς τη δουλειά σου με ασύρματα rf ακουστικά.


Απλά επειδή ο πομπός σε αυτά συνδέεται συνήθως με rca στην τηλεόραση, θα χρειαστείς ένα ανταπτορακι από scart σε rca.

 
Last edited:



Μηνύματα
1.696
Reaction score
122
Θες bluetooth transmitter με optical in αλλά και να διαθέτει bluetooth 5.0 (και αντίστοιχα bluetooth 5.0 ακουστικά) για να μην έχεις καθυστέρηση στον ήχο σε σχέση με την εικόνα. Έχω αυτό (BT1002S) και δουλεύει πολύ καλά.
Και αυτό (Avantree HT4186) το σετ με optical in λειτουργεί καλά (αν και με bluetooth 4.2 ακουστικά) λόγω του FastStream codec.
 
Last edited:

Μηνύματα
13.638
Reaction score
6.602
Η τηλεοραση ειναι μικρη σε διαγωνιο,αρα προφανως θα βλεπεις απο 1,5 μετρο το πολυ.Παρε ενα dac με οπτικη εισοδο και εξοδο ακουστικων .Το πιο προσιτο που βρηκα ,στη χωρα μας,ειναι αυτο


θα εχεις καλυτερο ηχο,δεν θα μπλεξεις με pair,συμβατοτητες εκδοσεων bluetooth κλπ.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top