Αχός πολύς ακούγεται...

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Δύο λόγια για τα midbass. Ήταν δύο ηχεία που είχα ξεθάψει από ένα προβαδικο κάτι φίλων, οι καμπίνες ήταν σε αισχρή κατάσταση και τα compression drivers ήταν καμμένα. Οι καμπίνες δέθηκαν ελαφρώς εσωτερικά, περάστηκε σιλικόνη σε όλες τις ακμές, στοκαριστηκαν και βάφτηκαν με warnex. Με τα αμφιβόλου αξιοπιστίας parameters που βρήκα για τα bumper μεγάφωνα που φοράνε, συντονιστηκαν στα 45hz και παίζουν από τα 40hz μέχρι τα 200hz περίπου. Φυσικά χρειάζεται κάτι σε DSP για να ενσωματωθούν σωστά μιας και το Μπέρι δεν κάνει γι'αυτή τη δουλειά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.452
Δύο λόγια για τα midbass. Ήταν δύο ηχεία που είχα ξεθάψει από ένα προβαδικο κάτι φίλων, οι καμπίνες ήταν σε αισχρή κατάσταση και τα compression drivers ήταν καμμένα. Οι καμπίνες δέθηκαν ελαφρώς εσωτερικά, περάστηκε σιλικόνη σε όλες τις ακμές, στοκαριστηκαν και βάφτηκαν με warnex. Με τα αμφιβόλου αξιοπιστίας parameters που βρήκα για τα bumper μεγάφωνα που φοράνε, συντονιστηκαν στα 45hz και παίζουν από τα 40hz μέχρι τα 200hz περίπου. Φυσικά χρειάζεται κάτι σε DSP για να ενσωματωθούν σωστά μιας και το Μπέρι δεν κάνει γι'αυτή τη δουλειά.
πες μας 2 λόγια και για τα παιδικά σου χρόνια
για την πρώτη σου κασέτα των backstreet boys :cry:
 



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Στα σημεία πρώτης ανάκλασης υπάρχουν πάνελ με κατοστάρη πετροβάμβακα. Άλλα 2 πάνελ υπάρχουν στον πίσω τοίχο εκατέρωθεν της μπαλκονόπορτας. Δεν παίζει να βάλω κάτι άλλο και ας κράζει ο Ear. Προτιμώ να σιάξω κάνα sub που έχω 5 καμπίνες διαφόρων μεγεθών να περιμένουν.
Κατι στις γωνιες και ταβανάκι.
Βαλτο στο πενταετές.
Κατι θα ξερει ο κράζων.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.452
"she s got the look" φαση και "fading like a flower" , "listen to your heart ", φοβερα τα νιατα μας, τα θυμαμαι ακομα...
και έπαιρνε και την βούρτσα στον καθρέπτη για μικρόφωνο :lol:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.375
Reaction score
125.457
Καλώς το παλικάρι μας! :party:

Και όπως βλέπετε, αντιθέτως με κάποια άλλα λαϊκά "παιδιά" του παραδοσιακού Χάι Ενδ, δε διαθέτει ένα 6-αράκι διδρομο στα 3,5 μέτρα, διότι δεν είναι "παιδί", είναι άντρας. :drinks:

Άντε, καλά ξεμπερδέματα τώρα, έμπλεξες, και βασικά θα πρέπει να ξεκινήσεις με διάχυση στο ταβάνι, για να μη σου πω πως ήδη έπρεπε να το είχες ξεκινήσει, αλλά δε στο λέω.

Welcome back man! ;)
 

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Καλώς το παλικάρι μας! :party:

Και όπως βλέπετε, αντιθέτως με κάποια άλλα λαϊκά "παιδιά" του παραδοσιακού Χάι Ενδ, δε διαθέτει ένα 6-αράκι διδρομο στα 3,5 μέτρα, διότι δεν είναι "παιδί", είναι άντρας. :drinks:

Άντε, καλά ξεμπερδέματα τώρα, έμπλεξες, και βασικά θα πρέπει να ξεκινήσεις με διάχυση στο ταβάνι, για να μη σου πω πως ήδη έπρεπε να το είχες ξεκινήσει, αλλά δε στο λέω.

Welcome back man! ;)
Never left Herr Doctor.
Always watching from the shadows.

Στα σοβαρά τώρα..αν ο χώρος ήταν dedicated και όχι σαλόνι και το σπίτι δικό μου και όχι νοικιάρικο, το ταβάνι θα ήταν ήδη γεμάτο διάχυση. Υπό τις παρούσες συνθήκες δεν παίζουν τέτοιες επεμβάσεις.

Επίσης όσον αφορά το χόμπι της ακρόασης μουσικής τολμώ να πω πως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Όσον αφορά το χόμπι της ορθής ηχητικής αναπαραγωγής πρέπει να γίνουν μετρήσεις καθώς το ότι εμένα μου αρέσει δεν σημαίνει πως δεν μπορεί το σύστημα να βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη. Αλλά και πάλι δεν θα χάσω και τον ύπνο μου.
Αν κανένας συμφορουμίτης από Σαλονικάρα ψήνεται να φέρει το umic του για να παίξουμε..hit me up.
I''ll be gentle.
 


Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
..
Beherit ειδα?
Tετοιες τετρακάναλες ηχογραφήσεις είναι ο,τι πρέπει για τέστ..
Τα μικροδυναμικά του τίμπρου αποδίδονται εξαίρετα από το ribbon.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.452
Τα μικροδυναμικά του τίμπρου αποδίδονται εξαίρετα από το ribbon.
αυτά που τα βρίσκω?
σε εισαγωγές από τσ0ντες? :lolsign:
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.475
...και πηγαίνετε σε ένα δωμάτιο, μόνοι σας...

Άντε μπράβο!!!
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.867.022
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top