Α.Ε.Κ. 2022-2023

symos

You're not worthy!
Reaction score
4.499
Εγώ ξέρω ότι έχουμε περάσει ένα πραγματικά εκστατικό τετραήμερο, με φανταστικά εγκαίνια που τα ζήλεψαν όλοι οι υγιείς φίλαθλοι της Ελλάδας (και ομολογώ ότι δεν τα περίμενα τόσο ωραία, φοβόμουν ότι θα κριντζάρουμε άσχημα), με την καλύτερη δυνατή πρεμιέρα χθες με τεσσάρα (που θα μπορούσε να είναι και εξάρα), με ωραία μπάλα και φανταστικό κλίμα μέσα και έξω από το γήπεδο.

Μια τεράστια γιορτή σε όλα τα επίπεδα, με πολλή χαρά/περηφάνια/συγκίνηση για όλους τους ΑΕΚτζήδες (μικρούς, μεγάλους, γηπεδάτους, καναπεδάτους) που αποτελεί μεγάλη παρακαταθήκη για το μέλλον της ομάδας.

Για όλα τα παραπάνω, μόνο 1 (ολογράφως: ένα) θετικό σχόλιο γράφτηκε εδώ μέσα και ήταν από Ολυμπιακό.

Ναι υπάρχουν προβλήματα, ναι η ΠΑΕ έτσι, η ΠΑΕ αλλιώς. Αφήστε τα ρε παιδί μου για λίγο στην άκρη και χαρείτε, θα τα λύσουμε άλλη ώρα αυτά. Στον πρώτο αγώνα λέει μετά από 19,5 χρόνια ανάψανε πολλά καπνογόνα, έπρεπε να μην τους αφήσουνε. Θα το μαζέψουνε στον 5ο βρε καμάρι μου. Άμα δεν χαιρόμαστε ούτε σε τέτοιες στιγμές, τι ασχολούμαστε με το ρημάδι;

ika

News
Reaction score
8.691
Όλοι οι ΑΕΚτζήδες χάρηκαν φυσικά.
Πάει όμως η τελετή, πέρασε. Την κατεβάζουμε από το ΥΤ και την βλέπουμε όποτε θέλουμε.
Αλλά από δω και μπρος, των φρονίμων τα παιδιά, πριν πεινάσουν δεν πρέπει να μαγειρέψουν;
Για να μην ξανατιμωρηθεί η έδρα μέχρι να στρώσουν (λέμε τώρα) τα ούγκανα...

symos

You're not worthy!
Reaction score
4.499
Πάει όμως η τελετή, πέρασε. Την κατεβάζουμε από το ΥΤ και την βλέπουμε όποτε θέλουμε.
Η τελετή ήταν την Παρασκευή (!) και χθες (!!!) ο πρώτος αγώνας μετά από 19,5 χρόνια όπως ξαναείπα.

Και προφανώς χθες ήταν στο γήπεδο και πολλοί που δεν πήγαν στα εγκαίνια και άρα ήταν η πρώτη φορά που πήγαιναν. Και σε κάθε περίπτωση άλλο τα εγκαίνια, άλλο ο πρώτος αγώνας.

ΧΘΕΣ όλα αυτά ξαναλέω. Εντάξει, μας πέρασε η χαρά (που ήταν; δεν την είδα), τα κεφάλια μέσα τώρα; 😄

Προφανώς ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται όπως και όποτε θέλει, δεν είμαι αστυνομία αντιδράσεων. Αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

Reaction score
580
Η τελετή ήταν την Παρασκευή (!) και χθες (!!!) ο πρώτος αγώνας μετά από 19,5 χρόνια όπως ξαναείπα.

Και προφανώς χθες ήταν στο γήπεδο και πολλοί που δεν πήγαν στα εγκαίνια και άρα ήταν η πρώτη φορά που πήγαιναν. Και σε κάθε περίπτωση άλλο τα εγκαίνια, άλλο ο πρώτος αγώνας.

ΧΘΕΣ όλα αυτά ξαναλέω. Εντάξει, μας πέρασε η χαρά (που ήταν; δεν την είδα), τα κεφάλια μέσα τώρα; 😄

Προφανώς ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται όπως και όποτε θέλει, δεν είμαι αστυνομία αντιδράσεων. Αλλά αυτή είναι η άποψή μου.

Αδελφέ, λυπάμαι που στην χάλασα ... στα εγκαίνια πέρασα φανταστικά, συγκίνηση, χαρά, όλη η παλέτα θετικών συναισθημάτων.... χθες, συγνώμη ήταν αδύνατον να απολαύσω την 'μπαλάρα', με όσα συνέβαιναν... καταρχήν δεν έβλεπα από τον καπνό και τους τζαμπέξ ... ο φουκαράς ο εκφωνητής ίσα με 750 φορές παρακάλεσε για το θέμα των καπνογόνων και αυτοί άναβαν πιο πολλά ... άμα την φάμε με τα ζώα, όπως στον αγώνα με τον Άγιαξ, θα θυμηθούμε ότι πρέπει να ληφθούν μέτρα ...

ika

News
Reaction score
8.691
reantekaigmithte επιτέλους!! :headbang:

:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
Αναιρεί κάθε ψυχαγωγική και παιδαγωγική λειτουργία του γλυπτού στον δημόσιο χώρο και διαμορφώνει στρεβλά παιδαγωγικά πρότυπα.

Φαίνεται πως δεν ισχύει το "ΟΧΙ ΣΤΗ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗ" στην περίπτωση της ΑΕΚ.

Reaction score
321
τα βεγγαλικα δεν ηταν θεμα χουλιγκανων , αναψαν σε ολες τις θυρες σε ολο το γηπεδο, ηταν τοσα πολλα δε, που αμφιβαλεις εαν σκεφτηκε, ειχε την ορεξη και το χρημα τοσος πολυς κοσμος να κανει το ιδιο πραγμα εκεινη την μερα, επιβεβαιωθηκα οταν φιλος που πηγε στο γηπεδο μου ειπε τα μοιραζανε απο κουτες, μερικοι πηραν και σπιτι τους...

ika

News
Reaction score
8.691
τα βεγγαλικα δεν ηταν θεμα χουλιγκανων , αναψαν σε ολες τις θυρες σε ολο το γηπεδο, ηταν τοσα πολλα δε, που αμφιβαλεις εαν σκεφτηκε, ειχε την ορεξη και το χρημα τοσος πολυς κοσμος να κανει το ιδιο πραγμα εκεινη την μερα, επιβεβαιωθηκα οταν φιλος που πηγε στο γηπεδο μου ειπε τα μοιραζανε απο κουτες, μερικοι πηραν και σπιτι τους...
Δηλαδή ποιός τα μοίραζε, η ΠΑΕ;

Reaction score
321
Δεν γνωριζω ουτε ο φιλος , ειναι πιθανο αλλα οχι επισημο, τα διναν στην ζουλα οχι εξω απο τις θυρες..

ika

News
Reaction score
8.691
και νέα συνέχεια

Ευτυχώς δεν πρόσεξαν πως το κρέας ήταν κατεψυγμένο και όχι φρέσκο.

Reaction score
580
Πολύ πειστική η ομάδα ... να κερδίζεις 0-2 και να είσαι και λυπημένος ... ατελείωτο τρέξιμο και διάθεση ... κρίμα, άνετα μπορούσε να είναι 0-5, χάθηκαν τα άχαστα .... σημαντικό είναι όμως που όλοι στο φετινό πρότζεκτ δείχνουν να είναι ευχαριστημένοι ... δεν μπορώ να φαντασθώ τι θα γίνει όταν βγει και ο τελευταίος αδύναμος κρίκος (Ρότα) και έρθει ο Σιντιμπέ... ο Μοαχαμάντι είναι καλός΄πρέπει να βρει ψυχολογία αμυντικά ... επιθετικά δεν τους βλέπει ... Ο Τσίνο έχασε το άχαστο αλλά κάνει χίλιες δουλειές που κανένα φορ δεν μπορεί να κάνει...

Ανυπομονησία για το επόμενο ματς...

Reaction score
4.107
Τα άχαστα χάσατε (καλά του Αραούχο ήταν έπος!).
Έστω και με σχετικά low budget ο δικός σας πάει να κάνει δουλειά καλή. Μακάρι να συνεχίσετε έτσι.

ika

News
Reaction score
8.691

Κάποιος καλοθελητής θα βρεθεί να καταγγείλει πως τραυματίστηκε ο ψυχικός κόσμος των παιδιών, που είδαν τον αετό να μην πετάει ελεύθερος στον ουρανό

ika

News
Reaction score
8.691
Βιάστηκα μετά ο ματς με τον Βόλο, να προβλέψω μετά τα αρχικά μ@λ@κοπειράματα, σαν εκείνα του γιαήτα.
Επιτέλους παίζουμε καλό ποδόσφαιρο, αλλά χάνουμε αρκετά γκολ.
Με τον Πινέδα είδαμε τουλάχιστον πως πρέπει να είναι ένα χαφ των 4Μ, κρίμα που δεν υπάρχει οψιόν αγοράς.

Reaction score
1.758
Βιάστηκα μετά ο ματς με τον Βόλο, να προβλέψω μετά τα αρχικά μ@λ@κοπειράματα, σαν εκείνα του γιαήτα.
Επιτέλους παίζουμε καλό ποδόσφαιρο, αλλά χάνουμε αρκετά γκολ.
Με τον Πινέδα είδαμε τουλάχιστον πως πρέπει να είναι ένα χαφ των 4Μ, κρίμα που δεν υπάρχει οψιόν αγοράς.
Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο αγορας.
Οσο για την ομαδα τουλαχιστον συμμαζευτηκε το περσινο φαντασμα. Πεειθωρια βελτιωσης υπαρχουν αρκετα κυριως στην αμυντικη λειτουργια, αν συνηθισουν οι παικτες αυτο το θανατηφορο πρεσσινγκ και να το φτασουν σε ολο το 90λεπτο που ειναι κι ο τελικος στοχος του Αλμειδα, τοτε το μελλον προβλεπεται ευοιωνο.
Ειναι η μονη ομαδα που αμυνεται με 5-6 παικτες απ την αντιπαλη περιοχη, χθες με τον Παοκ εξελιχτηκε ακομα περισσοτερο, στην κυριολεξια τον στραγγαλισε, ας ελπισουμε να χει διαρκεια αυτο.

ika

News
Reaction score
8.691
Θα ήθελα να υπήρχε και κάποιος παίχτης που βαράει φάουλ (και κόρνερ) σαν τον Τσάρτα. Γιατί προβλέπω να παίζουν όλο και πιό κλειστά οι αντίπαλοι.

symos

You're not worthy!
Reaction score
4.499
Α, εμφανιστήκατε μόνοι σας; Γιατί σας μελετούσα χθες, έλεγα που χάθηκαν αυτά τα παιδιά.

Βέβαια βλέπω πάλι δεν είστε απόλυτα ευχαριστημένοι 😁

• Haha
Reactions: ika

Staff online

• Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
166.037
Members
37.020
Νεότερο μέλος