Αmazon.de

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.670
Reaction score
28.006
Δηλαδη στα προιοντα οπου αναγραφουν Prime απο οποιοδηποτε ευρωπαικο amazon δεν εχουμε προβλημα τελωνειου ασχετως τιμης?

Οποτε να προσεχω στις επομενες αγορες να αναγραφουν Amazon ή fullfilled by Amazon.

Nα βαζω επιλογη Αmazon clobal store?
View attachment 116458
Προϊόν Prime από οποιοδήποτε Amazon εντός ΕΕ σημαίνει ότι το προϊόν είναι στις αποθήκες του Amazon της χώρας που μπήκες να ψωνίσεις. Προϊόντα εντός ΕΕ δεν έχουν extras.
 



Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Το μήνυμα του amazon είναι προφανώς αυτόματο και τυποποιημένο, δε λέει κάτι βλέπουν απλώς πως το πακέτο δεν έχει παραδοθεί στον προβλεπόμενο χρόνο.

Ναι εγώ έχω παραλάβει από την περασμένη εβδομάδα. Γινόταν χαμός στο ταχυδρομείο, έφτιαξαν ξεχωριστή ουρά χωρίς αριθμούς μόνο για δέματα και ένας υπάλληλος μαζί με τον προϊστάμενο του καταστήματος έδιναν πακέτα όλη μέρα. Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στο αεροδρόμιο, δεν έχουν υπαλλήλους, έχει αυξηθεί υπερβολικά και απότομα η κίνηση, δεν ξέρω πάντως σίγουρα κάτι συμβαίνει.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Εχω παραλαβει απο 10/1 και το αμαζον με εχει ακομη σε αναμονη. Χαος.
 


Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, είσαι ασφαλισμένος. Μην ανησυχείς, είναι εκνευριστική η αναμονή αλλά δεν πρόκειται να χαθεί το δέμα. Ακόμα κι αν χαθεί δε θα χάσεις τα χρήματά σου.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Aυτο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι το ενδιαφερον του πωλητη,εαν εχω παραλαβει. Τον ενημερωσα οτι υπαρχει προβλημα,και αμεσως εκανε επιστροφη των χρηματων χωρις να το ζητησω.

Screenshot_1.png


Σε περιπτωση που ξαφνικα εμφανιστει το δεμα,αρνουμαι την παραλαβη και επιστρεφει στον πωλητη?
Ενημερωνω οτι ηρθε,και ξανατραβαει τα χρηματα? Δεν γνωριζω την διαδικασια με το amazon.
 

Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
Aυτο που μπορω να πω μεχρι στιγμης ειναι το ενδιαφερον του πωλητη,εαν εχω παραλαβει. Τον ενημερωσα οτι υπαρχει προβλημα,και αμεσως εκανε επιστροφη των χρηματων χωρις να το ζητησω.

View attachment 117753

Σε περιπτωση που ξαφνικα εμφανιστει το δεμα,αρνουμαι την παραλαβη και επιστρεφει στον πωλητη?
Ενημερωνω οτι ηρθε,και ξανατραβαει τα χρηματα? Δεν γνωριζω την διαδικασια με το amazon.
Μίλα με τον πωλητή και εξήγησε του τι και πως.
Το τι θα κάνετε εξαρτάται απο εσας.
Έκανε refund χωρίς να το ζητήσεις και είναι σωστός απέναντι σου.
 

Μηνύματα
137
Reaction score
44
Καλησπέρα,

Θέλω να κάνω μια αγορά από το amazon.de με απαλλαγή ΦΠΑ για κάτι που δεν στέλνει Ελλάδα και θέλω να το παραλάβει γνωστός μου στη Γερμανία και να μου το στείλει.

Οπότε θέλω να κοπεί invoice στα στοιχεία μου στην Ελλάδα αλλά επειδή βάζω γερμανική διεύθυνση παράδοσης μου ζητάει να πληρώσω τον ΦΠΑ.

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?Γνωρίζει κανείς?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.431
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top