Βάπτιση σε εκκλησία με ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ φωτισμό

Μηνύματα
5
Reaction score
2
Καλησπέρα σας.
Μια φίλη μου θα κάνει μια βάπτιση μέσα στον Ιούνιο και μου ζήτησε να φωτογραφίσω και να βγάλω και βίντεο.
Έχω στη διάθεσή μου:
1) NIKON D3300 + 18-55mm + 55-200mm
2) CANON 600D + 18-55mm + 70-300mm + 55mm + Φλας Yongnuo
3) Βιντεοκάμερα Sony FDR-AX33
4) Βιντεοκάμερα Sony FDR-AX53

Η εκκλησία που θα γίνει έχει ΠΟΛΥ κακό φωτισμό και χωρίς κανένα παράθυρο να μπαίνει λίγο φως.
Η ερώτηση βασικά είναι η εξής: Να πάρω ένα φλας και για την Nikon και να τα βγάλω όλα με φλας, ή να πάρω φώτα
γιατί θα μου χρειαστούνε και για το βίντεο;
Επίσης με ενδιαφέρει, αν χρειαστούνε φώτα, δανεισμός και όχι αγορά για τα φώτα.
Έχετε να προτείνετε κάποιον που να δανείζει εξοπλισμό στην Θεσσαλονίκη;
Έχω βρει μόνο αυτό το site που λέγεται rentphotovideo.gr
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και αναμένω τις απαντήσεις σας.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Το θεμα ειναι πως προφανως δε γνωριζετε τον πως λειτουργουν αυτα , οποτε ο κακος φωτισμος της εκκλησιας ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σας απασχολει.

Η ελλειψη εμπειριας ειναι το σημαντικοτερο , οπως επισης και το οτι μπορει πολυ πολυ ευκολα να μην εχει ο γονιος αυτο που θα επρεπε να εχει ως αναμνηση να θυμαται.

Θα υπαρχει καποιος αλλος εμπειρος επαγγελματιας να καλυψει οπως πρεπει το μυστηριο?
Θα πληρωθειτε γι αυτο που θα κανετε?
 

Μηνύματα
5
Reaction score
2
Το θεμα ειναι πως προφανως δε γνωριζετε τον πως λειτουργουν αυτα , οποτε ο κακος φωτισμος της εκκλησιας ειναι το λιγοτερο που πρεπει να σας απασχολει.

Η ελλειψη εμπειριας ειναι το σημαντικοτερο , οπως επισης και το οτι μπορει πολυ πολυ ευκολα να μην εχει ο γονιος αυτο που θα επρεπε να εχει ως αναμνηση να θυμαται.

Θα υπαρχει καποιος αλλος εμπειρος επαγγελματιας να καλυψει οπως πρεπει το μυστηριο?
Θα πληρωθειτε γι αυτο που θα κανετε?
Kostidis John ξέρω πως λειτουργούν όλα αυτά γιατί δουλεύω ήδη σε στούντιο green screen και κάνουμε κάποιες φωτογραφήσεις εκεί. Έχω γνώσεις και για το φλας κλπ. Όχι δεν θα υπάρχει κάποιος επαγγελματίας να το καλύψει, ναι θα πληρωθώ ένα ποσό αλλά όχι το ποσό που θα έπαιρνε ένας επαγγελματίας
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Αν δεν υπαρχει δυνατοτητα προσληψης επαγγελματια, θα εκανα προβα στον χωρο πριν... 8-)
 







Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top