Βάσεις ηχείων

Μηνύματα
12
Reaction score
13
Πριν καμία δεκαριά χρόνια λόγο μετακόμισης έπρεπε τα B&W να τοποθετηθούν σε βάσεις στο σαλόνι. Έψαξα αλλά λέω δεν τις φτιάχνω μόνος μου. Και έτσι έφτιαξα τις παρακάτω βάσεις με μασίφ σιδερένιες κολώνες 30χ30 mm, αντιολισθητική χοντρή ταινία πάνω και αντικραδασμικά λάστιχα κάτω. Οι μπροστά έχουν διαφορετικό ύψος απο τις πίσω ώστε όλα τα ηχεία να είναι στο σωστό ύψος (602 μπροστά, 601 πισω).
IMG_20200116_092112.jpg
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πριν καμία δεκαριά χρόνια λόγο μετακόμισης έπρεπε τα B&W να τοποθετηθούν σε βάσεις στο σαλόνι. Έψαξα αλλά λέω δεν τις φτιάχνω μόνος μου. Και έτσι έφτιαξα τις παρακάτω βάσεις με μασίφ σιδερένιες κολώνες 30χ30 mm, αντιολισθητική χοντρή ταινία πάνω και αντικραδασμικά λάστιχα κάτω. Οι μπροστά έχουν διαφορετικό ύψος απο τις πίσω ώστε όλα τα ηχεία να είναι στο σωστό ύψος (602 μπροστά, 601 πισω). View attachment 150806
Φιλε μου,καλαισθητες οι βασεις σου και μπραβο!

Αν θελεις ομως να ειναι και σωστες ηχητικα,καλο θα ηταν να κανεις μια πανευκολη δοκιμη.Κρατα μια στον αερα απο πανω ή απο κατω και χτυπα την στο αλλο ακρο με κατι μεταλλικο και γραψε εδω τι ακους.

Περιμενω εντυπωσεις σου.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top