Βασεις ηχειων,τροποι ανυψωσης!

Μηνύματα
152
Reaction score
49
Καλησπερα σε ολους!Θα ηθελα αν καποιος-οι εχουν καμια καλη ιδεα πως να ανυψωσω λιγο τις βασεις χειων μου.Προκειται για βασεις της mission 60 cm αλλα για να μην μπω στην διαδικασια να παρω αλλες θα ηθελα να μαθω αν καποιος ξερ ει η εχει υλοποιησει καποια επεκταση τους σε υψος καθοτι χρειαζομαι ακομη 5-6 ποντους επι πλεον.Ευχαριστω!
 


Μηνύματα
152
Reaction score
49
Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα να προσθεσω οτι ηδη οι βασεις αυτες εχουν τις δικες τους ακιδες και πιατακια.Με τις ακιδες τους και τα πιατακια εχω τα 60cm και χρειαζομαι αλλους 5-6 ποντους!Και παλι ευχαριστω!
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Μπορείς να κόψεις κομμάτια γρανίτη που έχει και αντικραδασμικές ιδιότητες και να τα βάλεις μεταξύ του πατώματος και της βάσης.

Πχ:

Ώς εναλλακτική λύση, μπορείς να βάλεις αντικραδασμικές βάσεις χαμηλού προφίλ της Isoacostics.
Πχ:
 



PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Ευχαριστω για την απαντηση,αλλα να προσθεσω οτι ηδη οι βασεις αυτες εχουν τις δικες τους ακιδες και πιατακια.Με τις ακιδες τους και τα πιατακια εχω τα 60cm και χρειαζομαι αλλους 5-6 ποντους!Και παλι ευχαριστω!
Προφανώς και φεύγουν τα δικά τους και μπαίνουν τα άλλα που κάνουν την διαφορά στο ύψος. Το ότι έχουν τα δικά τους δεν σημαίνει το παραμικρό ούτε για θέμα απόδοσης ούτε εμφάνισης.
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.083
Πάρε βίδες εμπορίου,στο μηκος που θέλεις,απαραίτητη μια ακίδα μαζί σου, για να σου δώσουν το ίδιο σπείρωμα
Με 2 ευρώ ξεμπέρδεψες
Αν θέλεις,κόβεις και τα κεφάλια και λιμάρεις για ν'αποκτήσουν όψη ακίδας
 
  • Like
Reactions: ika


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Κάνε συνδυασμό:

3 εκατοστά από την πάνω πλευρά της βάσης με τα isopads


Πάρε βίδες εμπορίου,στο μηκος που θέλεις,απαραίτητη μια ακίδα μαζί σου, για να σου δώσουν το ίδιο σπείρωμα
Με 2 ευρώ ξεμπέρδεψες
Αν θέλεις,κόβεις και τα κεφάλια και λιμάρεις για ν'αποκτήσουν όψη ακίδας
Μπορείς να κόψεις κομμάτια γρανίτη που έχει και αντικραδασμικές ιδιότητες και να τα βάλεις μεταξύ του πατώματος και της βάσης.

Πχ:
και άλλα 2-3 εκατοστά με βίδες η γρανίτη στο κάτω μέρος της βάσης

και πήγες στα 5-6 που θες, χωρίς να φαίνεται κάτι υπερβολικό, άσχημο ή ασταθές.
 

Μηνύματα
152
Reaction score
49
Παιδια δεν εχω λογους να σας ευχαριστησω για το ενδιαφερον σας στη λυση του προβληματος μου.Σας ευχαριστω πολυ!
 





daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
σίγουρα παίζει ρόλο κ η απομόνωση που δημιουργεί η βάση ;)
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Παιδια γρανίτη απο που? εχω πάρει ένα δυο τηλέφωνα και δε μου κόβουν ...καμια ιδέα κάποιος?
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Παιδια γρανίτη απο που? εχω πάρει ένα δυο τηλέφωνα και δε μου κόβουν ...καμια ιδέα κάποιος?
Σε υλικά οικοδομής δεν έχει κομμένους, έτοιμους;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.182
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top