Βελόνα ή ολόκληρη κεφαλή για Technics SL2000

Μηνύματα
137
Reaction score
44
Καλημέρα,

Ψάχνω μια βελόνα για το πικ απ μου το οποίο είναι αυτό του τίτλου.

Δοκίμασα αυτή https://www.skroutz.gr/s/19500054/Dreher-Kauf-DK-DEPS-270S.html αλλά δεν κάνει.

Τί άλλη επιλογή έχω?

Αξίζει να πάω σε αλλαγή κεφαλής και να πάρω μία τέτοια https://www.skroutz.gr/s/17960349/Audio-Technica-AT-VM95E.html ?

Η κεφαλή που φοράει αυτή τη στιγμή είναι η SL270C-II


Ευχαριστώ
 

Attachments



Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Με ενδιαφέρει και εμένα
Δυο χρονια μετα..................
Εκεινος ενδιαφέρετε ακομη; :lolsign:
Ενημερωτικα παντως λογο του οτι την εχω και εγω αυτη την κεφαλη στο sl1900 μου απο τοτε που εβαλα μια φθηνη jico βελονα δεν εχω κατι που να παιζει καλυτερα στα αυτια μου.
 


Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Για όποιον ενδιαφέρεται...

Βελόνες για την EPC-270C έχει εδώ, προσωπικά θα απέφευγα τις σφαιρικές και θα έπαιρνα ελλειπτικές.

Και με την VM95 σειρά της Αudio Technica έχεις την εναλλακτική να πάρεις μια κεφαλή και μετά να αλλάζεις μόνο την βελόνα, από την φθηνότερη C μέχρι την ακριβότερη SH, αρκεί να χρησιμοποιείς βελόνες της ίδιας σειράς.
 

ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
επίσης

η 270C ήταν ανώτερης κατηγορίας από αυτήν της 95Ε, αν δεν κάνω λάθος.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.462
Για όποιον ενδιαφέρεται...

Βελόνες για την EPC-270C έχει εδώ, προσωπικά θα απέφευγα τις σφαιρικές και θα έπαιρνα ελλειπτικές.

Και με την VM95 σειρά της Αudio Technica έχεις την εναλλακτική να πάρεις μια κεφαλή και μετά να αλλάζεις μόνο την βελόνα, από την φθηνότερη C μέχρι την ακριβότερη SH, αρκεί να χρησιμοποιείς βελόνες της ίδιας σειράς.
Να συμπληρωσω οτι οι βελονες οι φθηνες(tonar και η αλλη η swiss made)τις ειχα παρει και δεν αξιζουν καθολου σε σχεση με την φθηνη jico.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Οι jico είναι αλλού , μιά κατηγορία από μόνη της . Το θέμα είναι ότι έκλεισε ,αν θυμάμαι καλά .
 



ika

News
Μηνύματα
13.753
Reaction score
12.822
Καλά θυμάσαι αυτό

Τους άρεσε το κόλπο του SL1200 φαίνεται
 

Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Να συμπληρωσω οτι οι βελονες οι φθηνες(tonar και η αλλη η swiss made)τις ειχα παρει και δεν αξιζουν καθολου σε σχεση με την φθηνη jico.
Εγώ θα έλεγα ότι είναι διαφορετική κατηγορία, δεν μπορούν όλοι να δείνουν 250€ για μια βελόνα. Έχω διαβάσει καλά σχόλια και για τις Tonar και τις Analogis.

Οι jico είναι αλλού , μιά κατηγορία από μόνη της . Το θέμα είναι ότι έκλεισε ,αν θυμάμαι καλά .
Η Jico είναι πολύ ενεργή, μέχρι και κεφαλές έβγαλε πριν λίγο καιρό. Μήπως εννοείς την Jelco;
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Γιατί ? έκλεισε και η jelco ?
Οκ τώρα το ξαναείδα.
Ναι θυμόμουν την jelco , αλλά και την jico να διακόπτει κάποια παραγωγή.
 
Last edited:



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top