Βενζινοκίνητο pick-up ιδιωτικής χρήσης;

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Υπάρχει αυτό που ζητάει φίλος του φόρουμ χωρίς πρόσβαση; Ποιό είναι το νομικό πλαίσχιο;
Σιχάθηκε μου είπε να μεταφέρει με τα πεντακάθαρα αυτοκινητάκια του λιπάσματα, σκουπίδια κι εργαλεία.
Απαιτεί να είναι βενζινένιο (ή ελεκτρικό, όχι ντήζελ πάντως), τετρακίνητο και με μικρομεσαίο πράγμα πίσω. Δεν τον ενδιαφέρει να είναι τετράπορτο ούτε τετραθέσιο μου είπε.

Να έχει και τα βασικά, ε; A/C και νάβγια και ηλιοροφές και δέρματα. :p
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ Η ΑΓΡΟΤΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΟΧΗΜΑ

ΤΟΤΕ Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΟΑΞΟΝΙΚΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ.

ΙΧ ΦΟΡΤΓΑΚΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΚΑΘΟΤΙ ΟΙ ΔΑΣΜΟΙ ΘΑ ΤΟ ΦΤΑΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ.

 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Οι μπαγκαζιέρες απαιτούν κοτσαδόρους. Δεν υπάρχει η δυνατότητα μου είπε.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.499
Αυτό το μικρό ηλεκτρικό της σιτροεν, το κάτω από 10 χιλιάρικα, βγαίνει και σε μορφή pick up χωρίς πίσω καθίσματα.

Λεν ότι είναι πολύ πρακτικό και πως χωράει περισσότερα από όσα νομίζεις..

Επίσης σε πολύ λίγα λεφτά (νομίζω 2,5 χιλιάρικα) έχει αλιμπαμπα κάτι μικρά ηλεκτρικά με ηλεκτρικά ανακλινομενη καρότσα, μέγιστη ταχύτητα 45χλμ, άδεια μοτοποδήλατου.
Σηκώνουν μέχρι 450 κιλά.
Αν το φορτώσεις με πρόσθετα, φτάνει τα 5 χιλιάρικα.
 
Last edited:




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
honda hrv πρώτης γενιάς.
Όχι παλιά. Μέχρι 5 χρόνων μαξ.

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς για δασμούς και τέτοια, εγώ έχω όνειρο να πάρω ένα Ranger σαν και τούτο εδώ και θα το πάρω!

View attachment 215111

(μην βαράτε, όνειρο είπαμε :gotcha:)
Να ερχόταν με βενζίνη όπως Αμερική να το έπαιρνε μου είπε. 😍
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.748
ο φίλος χωρίς πρόσβαση έχει ένα θέμα με την λογική.
να μην λερώνω τα καθαρά τουτούνια : δηλαδή τα λερώνω επειδή περιστασιακά φορτώνω κάτι που λερώνει.
να πάρω πικάπ αλλά με ενδιαφέρει το νομικό πλαίσιο (=άρα το οικονομικό σκέλος του κόστους χρήσης , μιας και μιλάμε για περιστασιακή χρήση)
από την άλλη όχι παλιό και ναι σε ranger (30+ χιλιάρικα για να μην λερώνω τα τουτούνια 2-3 φορές το μήνα)
θεωρώ οτι δεν υπάρχει ίχνος οικονομικού θέματος , μπορεί να αγοράσει οτι του γυαλίσει στο μάτι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.499
Νο. 1. Αλιμπαμπα ρε



"Awesomely weird Alibaba EV of the week: $4,000 electric pickup truck" https://electrek.co/2021/01/23/alib...-week-mini-electric-pickup-truck-pickman/amp/

Πικμαν λέμε



Νο2.

My Ami cargo


Μετα πας cybertruck


Αν είσαι άρχοντας. Ή είσαι ή δεν είσαι.
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
να πάρω πικάπ αλλά με ενδιαφέρει το νομικό πλαίσιο (=άρα το οικονομικό σκέλος του κόστους χρήσης , μιας και μιλάμε για περιστασιακή χρήση)
Τον ενδιαφέρει να είναι ιδιωτικής χρήσης, όχι επαγγελματικό. Κάτι που δεν γίνεται απ' όσο διάβασα.

Τον βλέπω να πηγαίνει σε τετράτροχο γουρουνέλο με κοτσαδόρο. :frown: :confused:🤮
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να αγοράσει πχ ένα Caddy 1.4 DSG και να το χρησιμοποιεί και πληρώνει ως ΙΧ. Μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία θα μας το ξεκαθαρίσει.
Το ενδιαφέρον είναι ότι, αν κάποιος δηλώνει συμπληρωματικό εισόδημα από αγροτική δραστηριότητα ακόμα κι αν δεν έχει αυτή ως κύριο επάγγελμα, μπορεί και πάλι να απολαμβάνει προνομιακό φορολογικό καθεστώς, υπό όρους.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.499
Last edited:


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700

ECO CAR HIGHSPEED PICK UP ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΛΙΘΙΟΥ ΑΠΟ 7880,00 ΧΩΡΙΣ ΤΟ Φ.Π.Α. :confused:

ΟΘΟΝΗ NAVIGATION (RADIO,NAVI,USB,SD CARD ΚΤΛΠ.) 340,00 ΕΥΡΩ
ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ A/C 1.034,00 ΕΥΡΩ
ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΟ ΤΙΜΟΝΙ 450,00 ΕΥΡΩ


Death trap. :roflmao:


Όσο κι αν μ' αρέσει η ιδέα του ηλεκτρικού (για τον φίλο του φόρουμ χωρίς πρόσβαση), με τόσα χρήματα παίρνεις τετρακίνητο Kawasaki Mule SX. Αιώνιο.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
ησαστε μιαολια πισω αλλα δε πειραζει , η τεχνολογια εξετελεψε επαε
(η κερα καθεται αριστερα οπως θωρουμε και αμα γκαζωνεις τσι 'ρχεται ο καπνος στη μουρη)
(τρεχουσα αγγελια)
"ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΥΚΙΚΛΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .ΜΕ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 13 hp. ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ."
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΤΡΥΚΙΚΛΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ .ΜΕ ΤΕΤΡΑΧΡΟΝΟ ΚΙΝΗΤΗΡΑ 13 hp. ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ..jpg

:drinks:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.366
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top