Βοήθεια αδυναμία ρυθμίσεων

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Καλησπέρα παιδιά καινούργιος στο forum αλλά και στο άθλημα. Έχω έναν τετρακαναλο με ένα σετ οβάλ και ένα σετ διαιρουμενα και έναν δίκαναλο που παίζει ένα 12 αρι μπάσο. Έχω το εξής θέμα δεν μπορώ να ρυθμίσω ξεχωριστά τα ηχεία διότι η πηγή μου έχει 2 προενισχύσεις. Τι χρειάζεται να αλλάξω πηγή η υπάρχει άλλη λύση με κάποιο crossover. Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
και οι δυο ενισχυτες (ποιοι ειναι αυτοι) εχουν σιγουρα κερδος και φιλτρα αποκοπης
αυτα θα ρυθμιστουν απαξ

εσυ τωρα προφανως δεν εχεις fader δηλαδη η μπρος πισω θα εχεις η ολα και sub η καποιον συνδυασμο τους.

παες μας αναλυτικα τι εχεις παρει και που τα εβαλες.
γενικα η αδυναμια ρυθμισης οπως την θετεις δεν ειναι ενα καθημερινο σου προβλημα και δεν ειναι απαραιτητο να σε απασχολει τοσο
 

Μηνύματα
4
Reaction score
0
Ευχαριστω για την απαντηση τωρα οι ενισχυτες μου είναι πριν του 2000 οπότε δύσκολα να τα έχουν αυτά που είπες το προβλήμα μου είναι ότι τα ηχεία παίζουν 30% τα μπροστά και 70% τα πίσω και δεν μπορώ να το αλλάξω το μόνο που μπορώ είναι να τα χειριστώ μέσο της πηγής σαν σύνολο.
Τώρα παίζουν τα μπροστά ηχεια τα πίσω ηχεία και το μπάσο δηλαδή 3 ζευγάρια rca ενώ η πηγή μου έχει δύο και έχει γίνει με spliter
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
δεν υπαρχει περιπτωση να μην εχουν δυνατοτητα ρυθμισης κερδους και φιλτρο αποκοπης.

αν μας πεις τι εχεις θα σου πω τι μπορεις να κανεις
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top