Βοήθεια για Pioneer VSX-416 AV Receiver Silver ρύθμηση

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Εχω τον ενισχυτή Pioneer VSX-416 Pioneer VSX--416.jpg με Ηχεία Home cinema 5.1 Pioneer VSX-416.jpg
Ερώτηση ξέρει κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις στον ενισχυτή για τα ηχεία τι τιμές να βάλω,τα μηδένησα και δεν ξέρω να βάλω τις ρυθμίσεις ξανά.
Και κάτι αλλο,στο pc εχω αλλα ηχεια 5.1,εχω πάρει απο την εξοδο της μητρηκής τον ηχο και στον στελνω στον ενισχυτή στο cd in,αλλα δεν παιζει δυνατά στο Home cinema 5.1 απο ενισχυτή Pioneer VSX-416 ,απο τον player του pc και απο αλλες ρυθμίσεις ο ήχος ειναι στο 100%
Pioneer VSX--416.jpg
Pioneer VSX-416.jpg
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ερώτηση ξέρει κάποιος να μου πει τις ρυθμίσεις στον ενισχυτή για τα ηχεία τι τιμές να βάλω,τα μηδένησα και δεν ξέρω να βάλω τις ρυθμίσεις ξανά.
Εξαρτάται απ' τα ηχεία. Σε κάθε περίπτωση small και 80Hz, αλλά αν είναι μικρά μπορεί να θέλουν 100 ή και 120Hz.

Και κάτι αλλο,στο pc εχω αλλα ηχεια 5.1,εχω πάρει απο την εξοδο της μητρηκής τον ηχο και στον στελνω στον ενισχυτή στο cd in,αλλα δεν παιζει δυνατά στο Home cinema 5.1 απο ενισχυτή Pioneer VSX-416 ,απο τον player του pc και απο αλλες ρυθμίσεις ο ήχος ειναι στο 100%
Έβαλες mini jack σε 2 RCA;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.408
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top