Βοηθεια σε φιλο για επιλογη προβολεα

Μηνύματα
764
Reaction score
962
Καλησπεριζω την παρεα παιδια.Επειδη δεν ειμαι κ πολυ ειδικος στο θεμα του προβολεα,μιας και το "αθλημα" στο θεμα εικονας το εχω αφησει χρονια τωρα, ηθελα την βοηθεια-γνωμη σας για εναν φιλο που θελει να επιλεξει εναν προβολεα και με ρωτηε την γνωμη μου.
Αρχικα ηθελα να πω οτι η χρηση θα ειναι σε εκωτερικο χώρο μαγαζιου, και ο κυριος λογος ειναι να δειχνει τωρα το EURO, τους ολυμπιακους κ γενικα για χρηση εξω.Δεν προκειτε να βαλει καποιο πανι, σε εναν μεγαλο τοιχο θα "πυροβολαει" και η διασταση στο περιπου που θελει να καλυπτειειναι γυρω στα 3.5μ Χ 2μ .Το μπατζετ που θελει να κινηθει ειναι πεταξυ 500-600 ευρω.Υπαρχει κατι αξιολογο για αυτες τις απαιτησεις-αναγκες του κ σε αυτα τα χρηματα να του προτινω να παει να παρει?Ειναι για ενα καφε-μπαρ, οποτε αντιλαμβανεστε οτι δεν υπαρχουν απαιτησεις για 3D, Ultra HD κτλ...
Οποια αλλη πληροφορια για να βοηθηστε πειτε μου να σας πω , αν μου διαφευγει κατι.Απο οτι μου ειπε , η αποσταση που θα ρηχνει ειναι τα 3 μετρα.Οποτε δεν ξερω αν βοηθαει κ αυτο.
Ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας!!
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Καλησπέρα φίλε μου,
Η δικιά μου γνώμη είναι ότι για κατάστημα αυτό που είναι σημαντικό είναι η φωτεινότητα του προβολέα να είναι σχεδόν πάνω από τα 3000 ansi lumens και φυσικά 1080p
Μία ερώτηση με τI θα συνδεθεί ο προβολέας π.χ. με αποδικωποιητή και με HDMI, VGA η με απλό καλώδιο video.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.748
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top