ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ

Μηνύματα
130
Reaction score
165
Διαχρονικά φίλε, ακόμη και του Κόκκινου, παρότι τα χρόνια φαίνονται και τα κολλήματα εξακολουθούν.
Όαση όμως αφού οι επιλογές είναι ελάχιστες.
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Οφείλω πολλά στο Δασκαλόπουλου του 3ου. Οι φίλου μου έκαναν πλάκα με την πόρωσή μου με εκείνη την εκπομπή. Στον rock-fm για μένα ξεφτιλίστηκε. Τι εκανε μετά, δεν έχω ιδέα και ούτε με ενδιαφέρει.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
"έπιασα παρτίδες με τον Ραδιοφωνικό Σταθμό Λαρίσης από τον διοικητή που ήταν στη θεατρική παράσταση και λέω: «Ξέρω μερικά πράγματα από τραγούδια». Πριν από 50 χρόνια ξεκινάω την καριέρα μου στο ραδιόφωνο, λοιπόν, στον στρατιωτικό σταθμό ΥΕΝΕΔ. Είχα τρελαθεί που άρχισα να βάζω τους Birds και τους Doors στη Λάρισα και άρχισα να μαζεύω «τρελούς» από όλη τη Θεσσαλία – με τους πιο φανατικούς στη Μαγνησία."
Οι πιο τρελλοι ημασταν εμεις, 16/17αρηδες μαθητες, που του καναμε παρεα και τρεχαμε σαν βοηθοι του στις συναυλιες που οργανωνε. Τοτε ειχε μια καθημερινη εκπομπη, στον ρ.σ. Λαρισας, οπου ψηφιζαν οι ακροατες και δημιουργουσαν ενα τοπ 20. Περασε λιγος καιρος γα να καταλαβουμε πως το τοπ20 το δημιουργουσε ο ιδιος κι οχι οι ακροατες, αναλογα με το "σπρωξιμο" των νεων τραγουδιων. Ειχαμε προσβαση στις ψηφους αφου καθε μερα σχεδον βρισκομασταν στο "μικρο Ολυμπιον", στο παταρι, της κεντρικης πλατειας, καπου εκει που σημερα ειναι το Public. Επαιρνε την αποψη μας γενικα, αφου ημασταν οι μοναδικοι με τους οποιους ειχε επαφη (γενικα, μονηρης τυπος). Δεν μας πειραζε γιατι ετσι μαθαιναμε τς νεες κυκλοφοριες. Οντως με τις εκπομπες του και τις συναυλιες εδω, "ξυπνησε" τη νεολαια που δεν ειχε πολλα περιθωρια (χουντα ειχαμε, μην ξεχνατε) - ωραια περιπτωση.
Σε οσα ειπε ομως για το ξεκινημα του, καπου μου φαινεται οτι ειναι "λιγο" αχαριστος: αυτος που τον βοηθησε, τον στηριξε, του εστελνε δισκους, ειδικα στην αρχη με τη "Μιουζικ μποξ", τον εβαλε στα "κολπα" γενικως, ηταν ο Αρχων, τοτε, του "Μοντερνου τραγουδιου" και ολων των σχετικων εκδηλωσεων, Νικος Μαστορακης...
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
Του 3ου, ή του rock-fm?
- του τρίτου, και η εκπομπή λεγόταν Rock and roll για κυρίους, πολλές κασέτες γράφτηκαν τότε
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Αν και γούσταρα πιο πολύ Δασκαλόπουλο.
A πα πα πα πα! Χίλιες φορές να κάνω ρηβγιού τους πίνακες του Πόλλοκ και τους τροχούς των Αϊνστουρτσέντε ΝωυμπΞΣΔ@#$%@#%^$#.. Φτου, πάλι έπχιασε τζίτερ η γραμμή... :D
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- αφιέρωμα στον εκλιπόντα & την μπάντα . . . πάντα μέσα ο βετεράνος :thumbsup:
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- τι εκπομπή είναι αυτή σήμερα ! . . . πατητό πανκ . . . σαν να ακούω κατάληψη-πάρτι των 80s . . . παππούδες strike back :smg:
 






Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- έξω σαραντάρι , μέσα αδρεναλίνη . . . δώσε πανκ Παππού . . . νέες κυκλοφορίες σήμερα :vinsent:

- γουστάρω , είμαι 56 και αυτή την στιγμή παρακολουθώ την ίδια εκπομπή όπως στα 16 μου
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
εβαλα και γω.. :)
Μολις το χαλασε... Mtv awards..?! 🐒
το ψιλοεφτιαξε το θεμα ..παλι καλα.. το γυρισε σε Joy Division.
 
Last edited:



Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- καλά το τερμάτισε στις κιθαριές σήμερα . . . στάζει γράσο και γρέζι το σύστημα . . . έστρωσαν και τα καλώδια :rolleyes:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top