Γειά σας & καλώς σας βρήκα

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Καλησπέρα σε όλη την υπέροχη παρέα, είμαι ο Νίκος και είμαι καλά.
Ασχολούμαι (ερασιτεχνικά) με το ήχο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, φτιάχνοντας (και καίγοντας λολ) ηχεία, sub και ενισχυτές. Έχω ασχοληθεί και λίγο με τον ήχο στο αυτοκίνητο, κυρίως σε SQ καταστάσεις.
Γενικώς λάτρης της μουσικής καθώς και των ταινιών, διαβάζω το φόρουμ κάμποσα χρόνια τώρα, πιστεύω έφτασε η ώρα για πιο ενεργή συμμετοχή! :)
 



Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Καλώς όρισες..!
Στην πιό φιλική..
Στην πιό ζεστή..
Στην πιό τεχνικά καταρτισμένη..
Στην πιό δημοκρατική..
Στην πιό γ@μ@τη κοινότητα.. του διαδικτύου!!
Welcome to the ark of the wisdom of technology..:drinks:
 







Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Ευχαριστώ πολύ για το θερμότατο καλωσόρισμα.
Bonus pics το τελευταίο δημιούργημα, ο ενισχυτής που οδηγεί το sub + το ίδιο το sub:

View attachment 119463 View attachment 119464 View attachment 119465

Next step, beefier PS caps + μετασχηματιστή 8-)
Καλώς ήρθες Νίκο, αφού διαβάζεις το φόρουμ καιρό όπως λες έπρεπε ήδη να τα έχεις βάλει αγγελία και να 'χεις πάρει 2τεμ 12άρια ενεργά subs να 'χεις βρει την υγειά σου:p
 


Μηνύματα
501
Reaction score
705
Καλώς ήρθες Νίκο, αφού διαβάζεις το φόρουμ καιρό όπως λες έπρεπε ήδη να τα έχεις βάλει αγγελία και να 'χεις πάρει 2τεμ 12άρια ενεργά subs να 'χεις βρει την υγειά σου:p
Κλαίω έτσι, γιατί διάβασα το σχετικό τοπικ :D:D
Βέβαια να πω ότι το Audax δε με καλύπτει πια ούτε σε μουσική, θα πνίξω το πόνο μου σε ένα DD712 που θα πειραματιστώ να δω αν μπορώ να γκρεμίσω τπτ και στη συνέχεια σκέφτομαι να φτιάξω ένα full Morty με ένα 18αρι Ultimax να δω πως είναι το μπάσο ρε παιδί μου. Η δυο sealed μικρότερα? Η θα δούμε όταν φάει τα ψωμία του το DD γιατί το WinISD έλεγε κάτι για F3 ~ 18Hz

Πολύ προσεγμένες οι κατασκευές σου!
Εύγε! ;)
Ευχαριστώ πολύ, γενικώς μου αρέσει να είναι τακτοποιημένα και εσωτερικά οι κατασκευές μου γιατί σε γλυτώνουν από πάρα πάρα πολλά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
Το σαμπ το χρησιμοποιείς και για σκαμπό;
Το βλέπω αναπαυτικό! :D

Πολύ μου άρεσε η ιδέα σκαμπό σαμπ! Να που πρέπει να κάθεται ο κόσμος! 8-)

Βάλε βρε καμία σιδερένια σίτα στο μεγάφωνο, να μη πάει το πόδι αυτού που κάθεται πάνω του στο μεγάφωνο κι αφήσει Νο 44 βύθισμα στον κώνο!
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
Το σαμπ το χρησιμοποιείς και για σκαμπό;
Το βλέπω αναπαυτικό! :D

Πολύ μου άρεσε η ιδέα σκαμπό σαμπ! Να που πρέπει να κάθεται ο κόσμος! 8-)

Βάλε βρε καμία σιδερένια σίτα στο μεγάφωνο, να μη πάει το πόδι αυτού που κάθεται πάνω του στο μεγάφωνο κι αφήσει Νο 44 βύθισμα στον κώνο!
Άστον, είπαμε θα το πουλήσει:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Άστον, είπαμε θα το πουλήσει:D
Γιατί να το πουλήσει ρε παιδία, στο υπόγειο μια χαρά θα παίζει μουσική στο εργαστήριο.

Τέτοιο;
[DOUBLEPOST=1551255935][/DOUBLEPOST]
Όχι βρε, ωραιότατο είναι, απλά είναι μόνο του, ψοφάει στη μοναξιά! :lol:
Τέτχιο ναι χιχιχιχι ή θα δούμε μήπως πάμε σε δυο κλειστά αν και λόγω χώρου μάλλον για ένα με βλέπω...
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.282
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top