Γιατί δεν θα γίνουμε ποτέ κράτος!

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Κατέληξα ότι δεν θα γίνουμε ποτέ κράτος (ούτε καν Τουρκία), απο το εξής περιστατικό! παραγγέλνω διάφορα ανταλακτικά απο Κίνα, και μου έρχονται Free Shipping! παραγγέλνω αντάπτορα 1,18€, απο Ν.Ιωνία, για Ν.Ηρακλειο, και μου λέει 4€ παράδοση!!! του σπάς το κεφάλι?
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.155
Reaction score
93.265
Με 1,18€ θέλεις και free shipping; :roflmao:
απο Ν.Ιωνία, για Ν.Ηρακλειο
Γιατί δεν πετάγεσαι εσύ; Δίπλα είναι...

Άλλοι περιλαμβάνουν στην αρχική τιμή τα έξοδα αποστολής, γιατί κυκλοφορούν και περίεργοι...:tongue::biggrin:
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.922
Reaction score
7.992
Το κόστος αποστολής δεν έχει να κάνει με της αξία του μεταφερομένου προιόντος αλλά με τον εκάστοτε τρόπο κοστολόγησης της παροχής υπηρεσίας της εταιρείας. Είτε το προιον αυτό έχει αξία 1 ευρώ, είτε 150 η ίδια διαδικασία θα ακολουθηθεί για την αποστολή του!
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274
Το κόστος αποστολής δεν έχει να κάνει με της αξία του μεταφερομένου προιόντος αλλά με τον εκάστοτε τρόπο κοστολόγησης της παροχής υπηρεσίας της εταιρείας. Είτε το προιον αυτό έχει αξία 1 ευρώ, είτε 150 η ίδια διαδικασία θα ακολουθηθεί για την αποστολή του!
Εστω και ετσι οι κουριερ εδω στην ελλαδα ειναι πανακριβες....εχω παραγγειλει απο ebay και μου τα στελνουν με dhl express που σημαινει την επομενη αντε σε 2 μερες το πολυ ειναι σπιτι μου,και κοστιζουν τα μεταφορικα περιπου 15 ευρω για κατι μικρο. Οταν παρηγγειλα δε απο ιταλια 3 δισκοπλακες και 3 τακαια για τη μηχανη παλι dhl express ηταν 20 ευρω. μιλαμε παντα οτι την επομενη τα ειχα στην πορτα μου.
 


Μηνύματα
14.870
Reaction score
20.415
έχει , γιατί στην κίνα οι εξαγωγές είναι επιδοτούμενες .
μέχρι εκεί.
το πρόβλημα των μεταφορών όμως δεν είναι κρατικό, είναι απλά θέμα ανικανότητας των ιδιωτικών επιχειρήσεων να προσφέρουν σοβαρές υπηρεσίες σε χαμηλό κόστος.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.012
Συγνώμη βρε παιδιά!

1,18€ το προιόν, πόσο έπρεπε να είναι τα μεταφορικά;

Πόσο κέρδος έχει ο μαγαζάτορας από αυτά τα 118 λεπτά;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.363
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top