Γιατί μονομπλόκ;

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Re: Καλώς τον...

- Δύο
- Hitachi K135/J50 (160V, 10A -και όχι 15Α, όπως κακώς θυμόμουν- 50W έκαστο)
- Οριακά... (δες και τις φωτο στο σχετικό λινκ που έβαλε ο costasEAR στην προηγούμενη σελίδα)
- Έναν, δακτυλιοειδή, 1kVA

Τι λες, λοιπόν;[/QUOTE]

Καλη Χρονια σε ολους.

Βλεποντας τις φωτο αντιλαμβανομαι οτι αυτο που ειχα στο νου μου σαν μετατροπη (διπλασιασμο των FET στην εξοδο) δυστυχως ειναι πολυ απιθανο να υλοποιηθει. Θα μπορουσε να αποτελεσει μια λυση για υποδιπλασιασμο της αντιστασης Εξοδου του Ενισχυτη με ολα τα καλα συνεπακολουθα, και τα 2SK135 - 2SJ50 με λιγο ψαξιμο θα μπορουσαν να βρεθουν.

Εαν εξακολουθεις να θελεις να μετρηθει ο ενισχυτης (σε ωμικο φορτιο) στειλε μου PM, αν και το ζητουμενο σε αυτο το θεμα δεν ειναι να μετρηθει ενας Ενισχυτης. Επισης, χωρις να λεω κατι καινουργιο, το εξαρτημα που αλλοιωνεται (γερναει) σε τετοιους Ενισχυτες ειναι οι Ηλεκτρολυτικοι πυκνωτες του τροφοδοτικου, αλλα μιλαμε για πανω απο δεκαετια χρησης.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Νομίζω ότι έχει 10ετία αυτός ή είναι κοντά. Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, ο Σπύρος είναι 62 χρονών, τον αγόρασε όταν απολύθηκε από φαντάρος, (εξ αναβολής το ρεμάλι ντεμέκ σπούδαζε), μούμπλε μούμπλε ντόιοιοιοιοιγκ... 25 ετών είναι. :) :) :)
 

Μηνύματα
227
Reaction score
3
Ο ενισχυτής είναι 14 ετών (τον είχε ο Νικόλας ο Μενδρινός demo στο παλιό μαγαζί της Λ.Ηρακλείου), αλλά πέρασε ένα γερό overhaul από τον Αντώνη Μπαμπούσκο το 1997, οπότε και αλλάχτηκαν οι ηλεκτρολυτικοί.

Τα σχόλια περί της ηλικίας του γράφοντος, τα προσπερνώ ως υποβολιμαία και ύποπτα...//;-)
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Από τι στρώσαν ρε? Από το άναψε - σβύσε?
Πάνω από 100 ώρες σιγά μην άκουσες μουσική από τότε....
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.393
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top