Γνώμες για το Pioneer PD-D6-J

Μηνύματα
167
Reaction score
0
Θέλω να αγοράσω ένα Cd-Player.
Η αναπαραγωγή sacd δεν με ενδιαφέρει, η αναπαραγωγή mp3 όμως δεν με αφήνει αδιάφορο.

Μου πρότειναν σε κατάστημα το Pioneer PD-D6-J , στα 430€.
Είχα πάει αρχικά για Denon , αλλά σε μαύρο χρώμα που το ήθελα η αντιπροσωπεία θα το φέρει μάλλον κατά τα Χριστούγεννα ...
οπότε ψάχνω εναλλακτική.

Γενικά τα σχόλια που διαβάζω είναι καλά.
Το έχει κανείς;
Από αξιοπιστία τα pioneer τι λένε;
Από service έχει κανείς εμπειρία;
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Γνώμες για το Pioneer PD-D6-J

Μου πρότειναν σε κατάστημα το Pioneer PD-D6-J , στα 430€.
Και πολύ καλά έκαναν, ένα φθηνό και τίμιο player...

Είχα πάει αρχικά για Denon , αλλά σε μαύρο χρώμα που το ήθελα η αντιπροσωπεία θα το φέρει μάλλον κατά τα Χριστούγεννα ...
οπότε ψάχνω εναλλακτική.
Δεν ψωνίζουμε ποτέ με βάση το χρώμα. Επίσης δεν κάνουμε ποτέ το λάθος να ρωτήσουμε την γυναίκα μας για το χρώμα...

Γενικά τα σχόλια που διαβάζω είναι καλά.
Το έχει κανείς;
Από αξιοπιστία τα pioneer τι λένε;
Από service έχει κανείς εμπειρία;
Από αξιοπιστία τα Pioneer είναι πολύ καλά, αλλά από service υπήρχαν κατά καιρούς διάφορα παράπονα από τον εισαγωγέα (intersys).

Εκτός του Pioneer μπορείς να ρίξεις μία ματιά σε Marantz και HArman Kardon. Στα ίδια περίπου λεφτά μπορείς να βρεις εξίσου καλά Players...
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Γνώμες για το Pioneer PD-D6-J

Εκτός του Pioneer μπορείς να ρίξεις μία ματιά σε Marantz και HArman Kardon. Στα ίδια περίπου λεφτά μπορείς να βρεις εξίσου καλά Players...

Σπυρο ,αν εννοεις το h/k hd 970 .καλυτερα να περιμενει λιγο ο φιλος μας για το hd 990.
 

Μηνύματα
167
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Γνώμες για το Pioneer PD-D6-J

Δεν ψωνίζουμε ποτέ με βάση το χρώμα. Επίσης δεν κάνουμε ποτέ το λάθος να ρωτήσουμε την γυναίκα μας για το χρώμα...

Δεν είπα ότι επέλεξα το Denon για το χρώμα!
Απλά θεώρησα καλή επιλογή το 700 της Denon.
Αλλά υπάρχει μόνο σε ασημί και με χαλάει το ασημί , ενώ για το μαύρο μου είπαν ότι θα αργήσει υπερβολικά πολύ να έρθει.

Το 700 της Denon δεν πρέπει να ήταν και κάτι ιδιαίτερο άλλωστε, είναι και φθηνότερο του pioneer.

Ένα Tascam για το οποίο έχετε γράψει κατά καιρούς εδώ, ανεβαίνει πολύ σε τιμή;
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Re: Απάντηση: Γνώμες για το Pioneer PD-D6-J

Ένα Tascam για το οποίο έχετε γράψει κατά καιρούς εδώ, ανεβαίνει πολύ σε τιμή;
Το Tascam κοστίζει 650€. Αν μπορείς να φτάσεις μέχρι εκεί, και δεν σε πειράζει η επαγγελματική όψη του είναι η value for money επιλογή...

http://www.thomann.de/gr/tascam_cd_01u_pro.htm

από την ελληνική αντιπροσωπεία θα το πάρεις στα 599€ συν ΦΠΑ (σύνολο 713€)

http://www.elina.gr/php/page.php?lang=gr&type=dynamicshow&content=15278&indexer=1
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.211
Μεταξύ τον δύο που αρχικά προτείνεις θεωρώ αρκετά καλύτερο το Pioneer.
 

Μηνύματα
136
Reaction score
0
Στα ίδια λεφτά (ίσως λίγο φτηνότερο) βγαίνει το Marantz CD6002 το οποίο λαμβάνει εξαιρετικές κριτικές. κλικ!

Όσο για Harman Kardon δεν γνωρίζω τι καλύτερο θα διαθέτει το hd 990 που αναφέρει ο φίλος παραπάνω, πάντως το hd 970 θεωρείται πολύ καλή επιλογή, άλλωστε έχει πάρει και EISA Award. Άσε που είναι και αρκούντως μουράτο!:144:

Καλή αγορά!
 

Μηνύματα
238
Reaction score
19
Θα σου πρότεινα κι εγώ να δεις τα Marantz. Εγώ έχω το "φτηνό" την κατηγορίας CD5001 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Γεμάτο χαμηλό, πεντακάθαρος και τρισδιάστατος ισοροπημένος ήχος. "Πολύς ήχος για τα λεφτά του" θα έλεγα, ακριβώς όπως το λέει και ο "Ηχος". Πολύ τίμια πρόταση και πιστεύω ότι το συγκεκριμένο χαρακτηρίζει την τιμολογιακή πολιτική της εταιρείας και για τα υπόλοιπα της σειράς, χωρίς βέβαια να έχω και μεγάλη εμπειρία.

Επίσης θα σου πρότεινα αυτό που θα επιλέξεις να παίζει μόνο Audio CD. Οτιδήποτε έξτρα υπάρχει γενικότερα το πληρώσεις στην τιμή και καλύτερα να πληρώσεις για "ήχο" παρά για δυνατότητες. Μπορείς πολύ απλά μέσα σε λίγα λεπτά να μετατρέψεις τα mp3 σου σε audio CD στον υπολογιστή σου.

Επίσης πιστεύω ότι δεν αξίζει τον κόπο να δώσεις 400 Ευρώ για CD player και να ακούς συμπιεσμένο ήχο (mp3). Μπορείς να το κάνεις και στο DVD σου αυτό. Γνώμη μου έτσι?
 

Μηνύματα
167
Reaction score
0
Τελικά πήρα το pioneer , αλλά δεν το συνέδεσα ακόμη.
Θα γράψω εντυπώσεις όταν το "δουλέψω".
Ευχαριστώ πολύ όσους μου απάντησαν.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.312
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top