Γνώμες για 4κινητο ΙΧ (κίνηση σε χιόνι)

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.111
Reaction score
20.605
Δεν έψαξα τιμές, αλλ' ίσως είναι καλό να βάλετε στην κουβέντα και το Nissan Qashqai. Παραείναι καλοπουλημένο για να είναι κακό...
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Δεν έψαξα τιμές, αλλ' ίσως είναι καλό να βάλετε στην κουβέντα και το Nissan Qashqai. Παραείναι καλοπουλημένο για να είναι κακό...
Για τα κασκαη έχω ακούσει παραπονα για βλαβες κυρίως στα ντιζελ
 

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Μεγάλο ;
Προσδιόρισε τι θέλεις να κουβαλάς.
Το βιταρα είναι 4.15 μήκος , πιο κοντό από το γκολφ που είχες
Το σουζουκι είναι μια χαρά σε μέγεθος. Το παντακι το έκανα βολτα εχθές σε πρόσθιοκινητό και είναι λιγακι μικρό. Οπότε θα δω το βιταρα. το dacia με χαλάει που είναι κατά 99% ρενο γιατί τα γαλικα μου κάθονται στο λαιμό, αλλά έχει καλό ύψος από το εδαφος. Το βιταρα βλέπω έχει σχετικά καλή τιμή. Θα το δω μεσοβδόμαδα στην αντιπροσωπεία και βλεπουμε
 


Μηνύματα
3.117
Reaction score
10.316
Πάντα είχα μεγαλούτσικα 4x4 , δεν αλλάζω με τπτ την ψηλή θέση οδήγησης. Τέσπα, αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι στο χιόνι/πάγο καλά είναι τα χιονολαστιχα, αλλά αν θες να πηγαίνεις (σχεδόν) παντού ΚΑΙ με ασφαλεια πρέπει να βάζεις «4» αλυσίδες, σε όλους τους κινητήριους τροχούς, μόνο έτσι ανεβαίνεις-κατεβαίνεις-στρίβεις-σταματάς. !!!!
Εννοείται με «σοβαρές» αλυσίδες, όχι «βιλδιριδη» από τα βενζινάδικα που κόβονται στο πρώτο ζόρι.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Το qq είναι καλός εκπρόσωπος της κατηγορίας.
Βέβαια από ποιότητα κατασκευής δεν είναι και κορυφαίο, βρίσκεται όμως στον μέσο όρο της κατηγορίας.
Το κύριο προσόν του είναι η απόδοση των κινητήρων του.
Αν παίζει ρόλο το κόστος, υπάρχει ακόμη κάποιο απόθεμα και μάλιστα σε προσφορά, λόγω της έλευσης του νέου μοντέλου.

Επίσης καλά κρατεί και σε μεταπολιτική αξία, αν υπάρχει ενδιαφέρον σε αυτό το θέμα.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top