Γνώμη για διασκευή στην Αρλέτα - "Μια φορά θυμάμαι"




Μηνύματα
4
Reaction score
26
Εξαιρετικό!
Να σαι καλά!
[DOUBLEPOST=1511357249][/DOUBLEPOST]
:)

ποιοι είστε;
Ναι παράλειψη! Ex Girlfriend's Perfume λεγόμαστε ως μπάντα και αυτή είναι η πρώτη μας απόπειρα να ηχογραφήσουμε κάτι ελληνικό.
 








Μηνύματα
4
Reaction score
26
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε ξανακούσει αυτό τον όρο για την μουσική μας! :p Αλλά καλό είναι να μην βάζουμε και ταμπέλες! (Χαίρομαι πάντως που πρόσεξες το nord αν και στο συγκεκριμένο κομμάτι χρησιμοποίησα ένα απλό rhodes στo nord electro! :D )
 


Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.915
Ενδιαφέρον άκουσμα. Βασικά με ξένισε λίγο στην αρχή η διαφοροποίηση των μέτρων (για την φωνή λέω) σε σχέση με το αυθεντικό...δεν ξέρω, ίσως αν τηρούνταν τα αρχικά μέτρα...θα ήταν καλύτερο; Μπορεί και όχι....
Και δύο αριστερόχειρες κιθαρίστες!
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Συγχαρητήρια και από εμένα ! :thumbsup::thumbsup:
καθαρή τοποθέτηση οργάνων που δεν προξενεί βαβούρα(σπάνιο σε τέτοιου είδους παραγωγές)
μπράβο και στον ηχολήπτη
περιμένουμε το επόμενο:geek:...
και κανένα liveάκι αν έχετε καλογραμμένο γιατί όχι;)
 


Μηνύματα
7.364
Reaction score
2.554
Γεια χαρά σε όλη την παρέα! Πρόσφατα κάναμε μια διασκευή στην αγαπημένη σε όλους Αρλέτα και θα ήθελα την γνώμη σας! Ελπίζω να σας αρέσει!

Ενδιαφέρουσα διασκευή αλλά έχω μια σοβαρή παρατήρηση: Της Αρλέτας είναι το τραγούδι ή του Σπανού;
Δεν ξέρω κανένα τραγούδι που να έχει γράψει τη μουσική ή τους στίχους η Αρλέτα.
Και μετά από τον πρώτο δίσκο της που είχαν γράψει τη μουσική σημαντικοί συνθέτες (Κοντογιώργος, Σπανός κ.α.) οι επόμενοι δίσκοι της ήταν όλο και πιό ασήμαντοι.

Θυμήθηκα το παλιό ανέκδοτο: "το <ταδε> τραγούδι του Νταλάρα το έχει γράψει ο Μαρκόπουλος"...
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Ενδιαφέρουσα διασκευή αλλά έχω μια σοβαρή παρατήρηση: Της Αρλέτας είναι το τραγούδι ή του Σπανού;
"...
η μουσική είναι του Σπανου,αλλα όπως τα περισσοτερα τραγούδια προσωποποιούνται στον καλλιτεχνη που τα ειπε.

Η Αρλετα εχει γραψει πολλα τραγουδια μεταξύ των οποιων και τα ησυχα βραδια την πιο μεγαλη της επιτυχια.
 
Last edited:

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Πολυ μελο - ονειρικο ενα πραμα ...
μαλλον ακουω πολυ ζεπελιν τελευταια και μ' εχει κοψει ...
ενιγουεϊ μπραβο κι απο μενα
:thumbsup:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.178
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top