ΔΕΗ Fiber To The Home

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Στα βουνά της Αττικής δεν βλέπω τίποτα. Μόνο η ΔΕΗ μπορεί να πάει εκεί με τις κολόνες. Κανένας δεν θα σκάψει, άσε που απαγορεύεται.
 

Μηνύματα
4.113
Reaction score
3.656
Πλέον σε ημιαστικες περιοχές κανόνας είναι το εναέριο. Πόσο μάλλον στα βουνά. Οπότε να περιμένεις κολώνες όχι σκαψίματα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Το ξέρω ότι θα είναι εναέριο. Δεν αφήνει το δασαρχείο. Έχω μάθει μέσα από τον τοπικό ΟΤΕ, τότε, πως όταν ήθελε να βάλει δίκτυο στην περιοχή ζήτησε άδεια να το κάνει υπόγειο (πριν 20 χρόνια περίπου αν κατάλαβα καλά), και πήραν άκυρο. Η πλάκα στην όλη υπόθεση είναι ότι εδώ και δύο χρόνια περνάει οπτική 200 μέτρα από το σπίτι, στο νέο καφάο που έφτιαξαν. Είναι ήδη στα 200 μέτρα και εσύ να δεις φως σε 10 χρόνια και αν. Κατάντια δημοσίου, ξεφτίλα, δεν ξέρω πως λέγεται.

Edit: από την άλλη και το Λαύριο και η Ανάβυσσος και η Κερατέα έχουν οπτική. 🤬

Άσε που πληρώνω την 35αρα, στο καλό σενάριο, για 100αρα. Έχω στείλει email στο Παπαστεργίου για αυτό το θέμα. Δεν φταίω εγώ Cosmote που δεν φέρνεις 100αρα. Εσύ όμως νταβαντζίδικα εκμεταλλεύεσαι την περιοχή και χρεώνεις ίδια τιμή με 100αρα.
 
Last edited:

Μηνύματα
4.113
Reaction score
3.656
Δυστυχώς η αλήθεια αυτή είναι όπως τα λες...
Αν δεν μπει η περιοχή σου σαν γενικό project επέκτασης δεν θα έρθει η ίνα.
Έχεις πιθανότητες γιατί τώρα τρέχει πρόγραμμα επιδοτούμενο για ημιαστικές περιοχές οπότε λίγο αναμονή...
Πλέον αν δεν υπάρχει ο ορίζοντας κέρδους δεν βάζουν ουτε καρφί. Δεν υπάρχει ο όρος εξυπηρέτηση εκτός δικτύου πλέον. Άσε που νομίζω τώρα τις εκτός δικτύου περιοχές τις έχει η forthnet (ή ότι μετατράπηκε).
Όσο για τα 100mbs θα σου δείξουν στους όρους το "εως" . Το υποχρεωτικό από τον πάροχο είναι το 20% του έως....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Ούτε τηλέφωνο δεν παίρνεις πλέον αν είσαι "μακριά". Παλιότερα, καρκινοπαθείς εδώ στην περιοχή τους έχει κάνει θεούς να της φέρουν απλή γραμμή τηλεφώνου και της λένε δεν γίνεται. Μέχρι και επιστολή έστειλε ότι θα πληρώσει αυτή τις κολώνες. Τίποτα. Για τώρα δεν ξέρω αν τελικά ήρθε κάτι.
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.339
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top