Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)








Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Είναι μετρημένα με το κοντέρ και το μάτι. Εντελώς λάθος χρόνοι.
Εννοείται zizik μου, κάνειι μπάμ αυτό!
Εγώ το έβαλα απλώς επειδή ήταν συγκεντρωμένα τα περισσότερα "μικρά γρήγορα" της εποχής, σε ένα βίντεο, ώς παρουσίαση, κ όχι ώς τέστ, επιδόσεις κλπ..
Πάντως φίλος μου είχε το 205 GTi 1.9 (γνήσιο!) κ ακόμα θυμάμαι τις γρήγορες βόλτες μας στον Αγ. Μερκούριο κάπου κοντά στο 1990!!!:)
Πάντως το Uno Turbo το 1.4 γύρω στα 8 κ κάτι είχε 0-100 στα τέστ του περιοδικού 4Τροχοί αν θυμάμαι καλά..
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.882
Reaction score
41.111
Μου θύμισε έναν τύπο κάπου στο Χαλκούτσι που μόνο στο υπαίθριο πάρκινγκ δίπλα και γύρω από το σπίτι του (κάμποσα στρέμματα) είχε καμιά 100άρια super cars. Στο υπόγειο δεν μπορούσα να δω. Όλα πινακιδωμένα. Καμία υπερβολή, σοβαρολογώ!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
1.000.000 χιλιόμετρα στο χαλαρό!
Το θέμα είναι ότι βάσει έτους πρώτης κυκλοφορίας κάποιων οχημάτων τα ετήσια χιλιόμετρα που αναλογούν είναι απλώς απίστευτα!!

 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Mclaren Senna Edition!!!:geek:
Οσοι την αντικρύζουν κ δεν αναφωνούν "τι Μ@@νάρα" είναι αυτή θα πρέπει να είναι οι πιό Gay της Αυτοκίνησης!!;)

 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ποιος φταίει; :whistling:

Ξεκάθαρα ο μηχανόβιος..!
Δεν περνάς ανάμεσα από αυτοκίνητα με 100+!! ακόμα κ αν το απαιτεί το γύρισμα της ταινίας !!
Οδηγώ μηχανή κ παπί από παιδί κ σας πληροφορώ ότι με το crypton φτάνω πιό γρήγορα στην μιχαλακοπούλου από πετρούπολη πχ έχοντας διασχίσει όλη την Λιοσίων, από ότι με το ZXR..
Με το ZXR πηγαίνω σαν "παπάς" μέσα στην πόλη..:whistling:
Δεν είμαι κανένας φλώρος, το ZXR θέλει Big Balls ..
Προσωπικά έχω μετρήσει περίπου 25 λεπτά από διόδια ελευσίνας μέχρι έξοδο για λουτράκι, που με περίμεναν άλλοι φίλοι μηχανόβιοι, κ με μέτρησαν από την απόδειξη των διοδίων. (κ άλλα πολλά!!;))
Φυσικά ήταν μεσημέρι δεκαπενταύγουστου κ συνάντησα 10 αυτοκίνητα σε όλη τη διαδρομή..
Ησουν εσύ, το μηχανάκι κ οι οδηγικές σου ικανότητες μόνο..
Κ η περισσότερη διαδρομή κλειστή, όχι να βρείς ξαφνικά ζώα μπροστά σου!
Οταν κατεβαίνω δικάβαλος από Χαϊδάρι με συνάδελφο πάνω στο ZXR πρωί πηγαίνοντας για κηφισιά κ διασχίζοντας τον κηφισό ο οποίος όσοι ξέρετε είναι σε όλη τη διαδρομή γεμάτος αυτοκίνητα, αναγκαστικά περνώ ανάμεσα αλλά πηγαίνω με 40 το πολύ! τουλάχιστον στα εντελώς ακινητοποιημένα αυτοκίνητα.
Κ φυσικά κάθε τόσο κάνω δεξιά για να περάσουν οι "γρήγοροι"..
Μέχρι παπιά & scooters με περνούν..
Μιλάμε πάνε με 100+!
Ξέρετε πόσες φορές στην συγκεκριμένη διαδρομή έχω γλυτώσει στο παρά πέντε με όσους αλλάζουν λωρίδες ξαφνικά?
Μέχρι πόρτα μου έχουν ανοίξει για να πετάξουν σουσάμια από κουλούρια!!
Οσοι καβαλάτε ξέρετε τι εννοώ!
Τι με έχει γλυτώσει?
Μα το ότι πάω σιγά (εντός πόλης) κ προλαβαίνω να αντιδράσω/φρενάρω!!
Δεν είμαι κότα, όταν βρώ καλή ανοικτή διαδρομή όσο γίνεται ελεγχόμενη του πίνω το αίμα!!>:(
Γιαυτό άλλωστε το έχω!;)
Αλλά με μυαλό πλέον, δεν αξίζει να μείνεις ανάπηρος επειδή περνάς ανάμεσα από αυτοκίνητα με 100+
Παίξε καλύτερα ρώσικη ρουλέτα..
Η χόρεψε oriental σε Αϊτινή φυλακή!!!:laugh:
Λιγότερο ρίσκο έχεις!!!:drinks:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Το ποιό γρήγορο Audi S3 στον κόσμο βελτιωμένο από το "γνωστό" ελληνικό 0-400 κάνοντας ένα εξωπραγματικό 400άρι στα 7:54 δλδ 0-287kmh σε 7,54!! :o
Οταν η Bugatti Chiron των 1.500 PS θέλει 13,5 sec για να πιάσει τα 300 από στάση!!!
Θα μου πείτε στην επιτάχυνση παίζει πρωταρχικό ρόλο η μαγική αναλογία κιλών ανά ίππο!
Αλλά μετά τα 250 παίζει σπουδαιότερο ρόλο η αεροδυναμική!!

 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.440
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top