Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
To golf II των 1.233 HP της Boba motorsport ανακυρήχθηκε στην "Μέκκα" του Dragster την Santa Pod το γρηγορότερο golf στον κόσμο και ένα από τα γρηγορότερα αυτοκίνητα στον κόσμο με 0-100kmh σε 1.66! & 0-200kmh σε 4.40 & 0-300kmh σε 9.2 όταν η bugatti Chiron χρειάζεται 0-100lmh σε 2.4 & 0-200 σε 6.5 & 0-300 σε 13.6!!
Στην γλώσσα της "κόντρας" για τους γνώστες;) μιλάμε στο χιλιόμετρο για καθαρές τουλάχιστον 5 "στεγνές" (κολώνες):o

 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Παίδες θέλω να στείλω για καθαρισμό τα μπεκ της μηχανής, για πείτε μαγαζί που εμπιστευόσαστε με όλα τα κομφόρ (υπέρηχο, ογκομέτρηση κλπ.). Τα είχα καθαρίσει παλαιότερα, αλλά έχουν περάσει καμιά 100.000χλμ περίπου.
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Παίδες θέλω να στείλω για καθαρισμό τα μπεκ της μηχανής, για πείτε μαγαζί που εμπιστευόσαστε με όλα τα κομφόρ (υπέρηχο, ογκομέτρηση κλπ.). Τα είχα καθαρίσει παλαιότερα, αλλά έχουν περάσει καμιά 100.000χλμ περίπου.
Καλησπέρα..
Τι μηχανή έχεις?
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Φαντάζομαι δεν είσαι (εισοδηματίας) κτηματομεσίτης ή αγοράζεις γή..!:roflmao:
Οπότε θα ψάχνεις καλό (φθηνό) μαγαζί..
Εγώ μπορώ να σου προτείνω κάποιον που ξέρω..
Βασικά όπου πάς θα πρέπει να αποφύγεις το μπανάκι υπερήχων με καθαριστικό υγρό μόνο,διότι δεν είναι πλήρης καθαρισμός, καθόσον το μπέκ δεν φισώνεται πουθενά!!
Ο σωστός μάστορας φισώνει τα μπέκ, την ώρα που κάνουν μπάνιο υπερήχων με καθαριστικό, με διαγνωστικό μηχάνημα το οποίο τα βάζει να δουλεύουν κανονικότατα...
Δηλαδή να εκτελούν κανονικά την δουλειά τους (ψέκασμα συγκεκριμένης ποσότητας με βάση τις τιμές του εκάστοτε κατασκευαστή)
Αφού ολοκληρωθεί ο κύκλος καθαρισμού με αυτόν τον τρόπο στήν συνέχεια με τους ογκομετρικούς σωλήνες τα μετράει ώστε να βεβαιωθεί για την ακριβή ποσότητα διαχείρισης.
Σε κάποιον φίλο μου έσπασε ένα μπέκ από μηχανή αυτοκινήτου από λάθος πίεση κ έτσι χρεώθηκε 150€ χαλαρά.
Κ άντε μετά να βγάλεις άκρη με τα ελληνικά συνεργεία κ ιδιαίτερα όταν τα μπέκ μετράνε αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα..

Εσύ που είσαι?
Δλδ Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Νησιά?
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Αθήνα. Τα έχω ξανακαθαρίσει, αλλά δεν θυμάμαι που, θυμάμαι ότι ήταν κοντά στις γραμμές του τραίνου κάτω από το σταθμό Πελοποννήσου. 50€
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Κατάλαβα..
Κοίτα εγώ είχα πάει παλαιότερα στον πειραιά σε έναν (δεν τον ονοματίζω) σταλμένος υποτίθεται για καθάρισμα σε ένα CBR600F4i του αδελφού μου γιατί εγώ είμαι καρμπυρατεράτος!
Απίστευτος στην δουλειά του (παλιός μάστορας & μηχανόβιος) αλλά το 2013 "έφυγε" χαζά πάνω σε ένα παπί όπως φεύγουν πολλοί με λίγα χιλιόμετρα από κάποια ηλίθια που μίλαγε με το κινητό της, κ έπεσε πάνω του με 70χλμ ενώ αυτός τσουλώντας κυριολεκτικά πήγαινε για να στρίψει δεξιά!
Anyway its a sad story..
Μετά ο μηχανικός μου μου πρότεινε αυτόν τον οποίο εμπιστεύεται κ στέλνει όλα τα μηχανάκια του σε αυτόν..
https://carbonoff.gr/

Εκεί πάμε όλοι τα αυτοκίνητά μας (Αudi A4 1.8T & Smart) κ ο αδελφός μου όλα τα οχήματα τους κ όλοι οι φίλοι μου έχουν περάσει μία φορά από εκεί.
Κάνει πολύ καλή δουλειά κ έχει καλή φήμη, σαν τον Τερζίδη στην θεσσαλονίκη!
Δεν χάνεις να του κάνεις ένα τηλ.
Χρησιμοποιεί ότι πιό σύγχρονο κ είναι ενημερωμένος κ ευγενικός!!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.099
Αυτοί φτιάχνουν τα καλύτερα μηχανήματα καθαρισμού, ρωτήστε τους μήπως σας πουν ποιοι τα χρησιμοποιούν στην Αθήνα να πάτε εκεί.

http://carbonzapp.com/products/
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Κατάλαβα..
Κοίτα εγώ είχα πάει παλαιότερα στον πειραιά σε έναν (δεν τον ονοματίζω) σταλμένος υποτίθεται για καθάρισμα σε ένα CBR600F4i του αδελφού μου γιατί εγώ είμαι καρμπυρατεράτος!
Απίστευτος στην δουλειά του (παλιός μάστορας & μηχανόβιος) αλλά το 2013 "έφυγε" χαζά πάνω σε ένα παπί όπως φεύγουν πολλοί με λίγα χιλιόμετρα από κάποια ηλίθια που μίλαγε με το κινητό της, κ έπεσε πάνω του με 70χλμ ενώ αυτός τσουλώντας κυριολεκτικά πήγαινε για να στρίψει δεξιά!
Anyway its a sad story..
Μετά ο μηχανικός μου μου πρότεινε αυτόν τον οποίο εμπιστεύεται κ στέλνει όλα τα μηχανάκια του σε αυτόν..
https://carbonoff.gr/

Εκεί πάμε όλοι τα αυτοκίνητά μας (Αudi A4 1.8T & Smart) κ ο αδελφός μου όλα τα οχήματα τους κ όλοι οι φίλοι μου έχουν περάσει μία φορά από εκεί.
Κάνει πολύ καλή δουλειά κ έχει καλή φήμη, σαν τον Τερζίδη στην θεσσαλονίκη!
Δεν χάνεις να του κάνεις ένα τηλ.
Χρησιμοποιεί ότι πιό σύγχρονο κ είναι ενημερωμένος κ ευγενικός!!
Thanks! Θα το δω.
[DOUBLEPOST=1553179680][/DOUBLEPOST]
Αυτοί φτιάχνουν τα καλύτερα μηχανήματα καθαρισμού, ρωτήστε τους μήπως σας πουν ποιοι τα χρησιμοποιούν στην Αθήνα να πάτε εκεί.

http://carbonzapp.com/products/
:thumbsup:
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Αθήνα. Τα έχω ξανακαθαρίσει, αλλά δεν θυμάμαι που, θυμάμαι ότι ήταν κοντά στις γραμμές του τραίνου κάτω από το σταθμό Πελοποννήσου. 50€
δραινας , Κωνσταντινουπόλεως 118
καλος ειναι, θεωρητικα ειναι απο τους λιγους που αγγιζουν μπεκ υψηλης πιεσης - αμεσου ψεκασμου σε βενζινη , ολοι οι υπολοιποι σου λενε τραβα παρε καινουρια
 
  • Like
Reactions: ryk

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Το γρηγορότερο κ δυνατότερο EVO στον κόσμο είναι ελληνικό κ βελτιωμένο από την Extreme Tuners..
K ένα από τα πιό δυνατά αυτοκίνητα στον κόσμο με βάση την αναλογία ιπποδύναμης / λίτρου..!
2.200 άλογα κ ανεβάζει σαν δίχρονο μέχρι τις 12.500..
Παγκόσμιο ρεκόρ 0-400 & 0-1.000
Από τα 80 kmh στα 280 kmh θέλει μόνο 5.82..
Κ λένε ότι σηκώνει κ άλλη βελτίωση κ θα κατεβάσει κ άλλο τους χρόνους..!!!:o


Η τουρμπίνα είναι δανεισμένη από Boeing!!:eek:

 







Μηνύματα
1.263
Reaction score
2.207
Το γρηγορότερο κ δυνατότερο EVO στον κόσμο είναι ελληνικό κ βελτιωμένο από την Extreme Tuners..
K ένα από τα πιό δυνατά αυτοκίνητα στον κόσμο με βάση την αναλογία ιπποδύναμης / λίτρου..!
2.200 άλογα κ ανεβάζει σαν δίχρονο μέχρι τις 12.500..
Παγκόσμιο ρεκόρ 0-400 & 0-1.000
Από τα 80 kmh στα 280 kmh θέλει μόνο 5.82..
Κ λένε ότι σηκώνει κ άλλη βελτίωση κ θα κατεβάσει κ άλλο τους χρόνους..!!!:o


Η τουρμπίνα είναι δανεισμένη από Boeing!!:eek:

Κάτσε να ολοκληρώσει και το skyline gtr και τα ξαναλέμε... Είναι τρελοί οι Πανόπουλοι.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Κάτσε να ολοκληρώσει και το skyline gtr και τα ξαναλέμε... Είναι τρελοί οι Πανόπουλοι.
Συμφωνώ..
Ομως εγώ δεν αναφέρθηκα στο απόλυτο νούμερο υψηλότερης ιπποδύναμης..
Αλλά στην τρελή αναλογία ίππων ανά λίτρο!!
Δηλαδή 1.100 ίππους στο λίτρο για τον 2λιτρο κινητήρα του EVO!
Με την ίδια αναλογία θα πρέπει κ το Skyline με τον κινητήρα 3.800cc να αποδίδει 4.180 ίππους!!
Λίγο δύσκολο!!
Γρηγορότερο όχημα μπορεί να υπάρξει σίγουρα..
Αλλά με τέτοια αναλογία ίππων ανά λίτρο ή ίππων ανά κιλό βάρους δύσκολο!!;)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.865.202
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top