Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εναν από τους μεγαλύτερους κινητήρες αυτοκινήτου, σε χωρητικότητα κ μέγεθος, που κατασκευάστηκαν ποτέ φοράει η Bentley Packard V12 Supercharged του 1920..
42.000cc 1.500HP 24 εξατμίσεις (12 ανά πλευρά) 3.500cc χωρητικότητα ο κάθε κύλινδρος.:eek:
Το κάθε κυλινδροπίστονο θα πρέπει να έχει μέγεθος μεξικάνικου σομπρέρο!!:D
Απίστευτος ήχος..

 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εννοείται ρε συ..
Απλώς με τον σαλίγκαρο ανεβαίνεις σε τρελλή ιπποδύναμη με εντελώς διαφορετική συμπεριφορά απόδοσης και τρόπου που περνά η δύναμη στο δρόμο..
Ξέρω τον παναγιώτη μήλα με την κομπρεσοράτη busa με τα 340+PS..
Κ ένας φίλος μου έχει βάλει κομπρέσορα σε ένα TDM900..
Ζ1000 ποιό λές?
Το πρώτο με το μοτέρ από το ΖΧ9?
Η τα επόμενα?

Z1000 '05 me 200hp τροχο :king:
 



Μηνύματα
29.083
Reaction score
23.116
Εναν από τους μεγαλύτερους κινητήρες αυτοκινήτου, σε χωρητικότητα κ μέγεθος, που κατασκευάστηκαν ποτέ φοράει η Bentley Packard V12 Supercharged του 1920..
42.000cc 1.500HP 24 εξατμίσεις (12 ανά πλευρά) 3.500cc χωρητικότητα ο κάθε κύλινδρος.:eek:
Το κάθε κυλινδροπίστονο θα πρέπει να έχει μέγεθος μεξικάνικου σομπρέρο!!:D
Απίστευτος ήχος..

ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΤΟΡΠΙΛΑΚΑΤΟ ΤΟΥ Β ΠΠ ΟΠΟΥ ΔΙΕΘΕΤΕ 3!!!!
 

Μηνύματα
29.083
Reaction score
23.116

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Kατάλαβα ποιό έχεις..
Το έχω βολτάρει το μαμά..;)
Φαντάζομαι θα πυροβολάει στο δρόμο..!:smg:

Εχμμμ παρεξήγησης... :redface:
Δεν είναι δικό μου... δεν έχω χέρια για 200hp σε γυμνό για καθημερινή χρήση :laugh:




Αλλουνούθε είναι, αλλουνούθε :hi:
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ωραία ανοίγματα μέχρι τελικής από τον "φονέα" γιγάντων ZX10R με διάφορα γρήγορα μηχανάκια..
Ωραία η κόντρα στο τέλος (2:43) με την υπερκυβισμένη busa των 1.500cc μαζί με το turbo ZX14R:geek:
Φυσικά με quick shifter;)

 








rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
The all-new Ferrari SF90 Stradale


The Italian firm says its new 211mph SF90 Stradale is ‘the most powerful Ferrari ever’ developing a total of 1,000 horsepower that helps it accelerate from rest to 62mph in just 2.5 seconds. And it can travel up to 15.5 miles (25km) in zero-emissions electric power only – allowing it to enter cities

https://www.ferrari.com/en-GR/auto/...Z5XBrN2cXDJLm2hZ4HAe42GixDXknAhXygjobFVIxhYnQ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
EuroNCAP: Μηδέν αστέρια για το Fiat Panda, ένα για το νέο Jeep Wrangler

Το Fiat Panda δεν κατάφερε σε κανέναν τομέα να υπερβεί την επίδοση 50%. Ιδιαίτερα ανησυχητικές είναι οι παρατηρήσεις του EuroNCAP σχετικά με την προστασία των παιδιών στο πίσω κάθισμα, τομέα στον οποίο το Panda απέσπασε επίδοση μόλις 16% (ο μέσος όρος της κατηγορίας είναι αυτή τη στιγμή το 79%).

Το δε Jeep Wangler, παρ’ ότι πρόκειται για ένα νέο μοντέλο, δεν είχε κατά πολύ καλύτερη τύχη, διαθέτοντας στον εξοπλισμό του ένα αντίστοιχο με το Panda σύστημα υπενθύμισης της χρήσης της ζώνης ασφαλείας, καθώς κι έναν ρυθμιζόμενο από τον οδηγό περιοριστή ταχύτητας, όπως χαρακτηριστικά αναφέρει ο οργανισμός. Η επίδοσή που απέσπασε ήταν ένα μόλις αστέρι, ενώ στην προστασία των παιδιών στο πίσω κάθισμα το αμερικάνικο μοντέλο είχε επίδοση 50%.

https://www.4troxoi.gr/epikairotita...7Kbr3HN5CMN02opfiI7Wc_jWR4N_7zF_IiW_KhZDLFyDo
Jeep Wrangler scores 1 star ANCAP rating

https://www.whichcar.com.au/news/je...atecnbRhJqVdUsU2fFYfyY1INBs-xWnKHkTNSNWO5BZys
 


Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ο Frank Kelly με την γλυκιά του κόρη ώς συνοδηγό σε νέες περιπέτειες όπως πάντα με το πλάϊ¨..!!!

 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.567
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top