Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)




Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Toyota Starlet παλιό πισωκούνα με μοτέρ από busa 200 άλογα ρόδα με 780 κιλά.
Το ακούς να ανεβάζει 12άρες!:geek:

 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Παιδιά καλησπέρα.γράφω για πρώτη φορά και δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό μέρος.θα μπώ κατευθείαν στο θέμα.λοιπόν έχω μια μερσέντες w203 2005' και δεν μου ανεβάζει πάνω απο 3000 στροφές.μου κραταει το λαμπάκι της μηχανής αναμέννο (check engine).το έχουμε συνδέση με το pc σε μάστορα αλλα και πάλι δεν βγάζει κανενα σφάλμα.αμα ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.ευχαριστώ
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.046
Reaction score
4.015
HYPEBEAST explores the soul of Porsche in this exclusive behind the scenes look at an epic road trip, featuring all 8 generations of the 911
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.859
Παιδιά καλησπέρα.γράφω για πρώτη φορά και δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό μέρος.θα μπώ κατευθείαν στο θέμα.λοιπόν έχω μια μερσέντες w203 2005' και δεν μου ανεβάζει πάνω απο 3000 στροφές.μου κραταει το λαμπάκι της μηχανής αναμέννο (check engine).το έχουμε συνδέση με το pc σε μάστορα αλλα και πάλι δεν βγάζει κανενα σφάλμα.αμα ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.ευχαριστώ
Καλώς τον! :drinks:

Όταν λες "μάστορα", εννοείς εξουσιοδοτημένο συνεργείο;
 

Μηνύματα
15.016
Reaction score
20.761
Αν ήταν εξουσιοδοτημένο το διαγνωστικό του θα έβρισκε σίγουρα την βλάβη και θα είχε πρόσβαση σε εκτεταμένες οδηγίες προς επίλυση που έχει η εταιρία.
Σε μια προσπάθεια που εκανα να διαβάσω κωδικό βλάβης με άλλο διαγνωστικό στο w211 του πατρός πήρα τα @@.μου σε συσκευασία δώρου
Θέλει εξειδικευμένο διαγνωστικό για να δεις τους χρήσιμους κωδικούς βλάβης, πέραν από τους βασικούς, που σε βοηθούν στην επίλυση
Για να μη ανεβάζει στροφές πιθανότατα έχει μπει σε safe mode άρα το διαγνωστικό θα είχε σίγουρα ένα σετακι κωδικών που θα είχαν προκαλέσει αυτήν την κατασταση
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Παιδιά καλησπέρα.γράφω για πρώτη φορά και δεν ξέρω εαν είμαι στο σωστό μέρος.θα μπώ κατευθείαν στο θέμα.λοιπόν έχω μια μερσέντες w203 2005' και δεν μου ανεβάζει πάνω απο 3000 στροφές.μου κραταει το λαμπάκι της μηχανής αναμέννο (check engine).το έχουμε συνδέση με το pc σε μάστορα αλλα και πάλι δεν βγάζει κανενα σφάλμα.αμα ξέρει κάποιος ας μου απαντήσει.ευχαριστώ
Καλησπέρα κ καλώς ήλθες..
Θεωρώ ότι το συνεργείο που απευθύνθηκες αν όχι επίσημο, τουλάχιστον θα ήταν εξουσιοδοτημένο της mercedes κ όχι κάποιο γενικώς εξειδικευμένο στο γερμανικό group.
Φιλος μου έχει την mercedes c200 coupe kompressor ('05) με το κόκκινο καπάκι στο μοτέρ;)
και αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο δλδ όριο στροφών μέχρι 3.000 3.500 με το ζόρι κ γενικώς απροθυμία του μοτέρ κ το πήγε σε εξουσιοδοτημένο (όχι εξειδικευμένο!) κ του βρήκαν βλάβη στον δότη στροφών, ένα ηλεκτρονικό ποτενσιόμετρο συνδεδεμένο κάπου ανάμεσα στο ηλεκτρόγκαζο κλπ.
Σύνηθισμένη βλάβη γιαυτό το μοτέρ κ με αρκετά χρόνια κ χιλιόμετρα του είπανε.
Στο μεταφέρω όπως μου το περιέγραψε.
Πολύ σωστά επισήμανε ο Pankrok ότι χρειάζεται γνήσιο λογισμικό για check στον εγκέφαλο κάτι που τα All in one περισσότερα εξειδικευμένα δεν έχουν..

Το smart που έχω κάποια βλάβη που είχα κάποια στιγμή με τον δεύτερο αισθητήρα λ (πίσω) και είχα αναμμένο το check της μηχανής σε εξειδικευμένο δεν το έβρισκε, ενώ στο εξουσιοδοτημένο που το πήγα μετά το έβγαλε με την μία!
 



Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Μία πολύ ωραία συνάντηση στην οποία βρέθηκαν μοτοσυκλέτες από όλες τις εποχές..
Suzuki RG 500 Γ.. Honda NSR 500.. H2.. RC 30.. Indian.. Ducati.. κ άλλες πολλές..:geek::geek::geek:

 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Τρελλό κοντρίδι ανάμεσα σε DSM των 750+ αλόγων & busa τουρμπάτη των 300+ αλόγων από στάση..
Αναμενόμενα το αυτοκίνητο έφυγε καλά στην αρχή με την busa να παλεύει να βρεί πρόσφυση ακολουθώντας, κ μόλις πάτησε σωστά η πίσω ρόδα τον "χτένισε" κανονικά!:fuckyou:

 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Καλώς τον! :drinks:

Όταν λες "μάστορα", εννοείς εξουσιοδοτημένο συνεργείο;
Δεν ξέρω εαν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο η όχι αλλά είχε διαγνωστικό.είδα ότι είχε 2-3 μερσεντες απέξω και γιαυτο πήγα και εγώ
[DOUBLEPOST=1564557758][/DOUBLEPOST]
Καλησπέρα κ καλώς ήλθες..
Θεωρώ ότι το συνεργείο που απευθύνθηκες αν όχι επίσημο, τουλάχιστον θα ήταν εξουσιοδοτημένο της mercedes κ όχι κάποιο γενικώς εξειδικευμένο στο γερμανικό group.
Φιλος μου έχει την mercedes c200 coupe kompressor ('05) με το κόκκινο καπάκι στο μοτέρ;)
και αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο δλδ όριο στροφών μέχρι 3.000 3.500 με το ζόρι κ γενικώς απροθυμία του μοτέρ κ το πήγε σε εξουσιοδοτημένο (όχι εξειδικευμένο!) κ του βρήκαν βλάβη στον δότη στροφών, ένα ηλεκτρονικό ποτενσιόμετρο συνδεδεμένο κάπου ανάμεσα στο ηλεκτρόγκαζο κλπ.
Σύνηθισμένη βλάβη γιαυτό το μοτέρ κ με αρκετά χρόνια κ χιλιόμετρα του είπανε.
Στο μεταφέρω όπως μου το περιέγραψε.
Πολύ σωστά επισήμανε ο Pankrok ότι χρειάζεται γνήσιο λογισμικό για check στον εγκέφαλο κάτι που τα All in one περισσότερα εξειδικευμένα δεν έχουν..

Το smart που έχω κάποια βλάβη που είχα κάποια στιγμή με τον δεύτερο αισθητήρα λ (πίσω) και είχα αναμμένο το check της μηχανής σε εξειδικευμένο δεν το έβρισκε, ενώ στο εξουσιοδοτημένο που το πήγα μετά το έβγαλε με την μία!
Καλημέρα ευχαριστώ για την βοηθεια.σε κάποια φορουμ που διάβασα είδα ότι σε πολλές περιπτώσεις λέγανε για βουλωμένο καταλύτη.δεν ξέρω εαν ισχύει η όχι.γιατι και στο συνεργειο που το πηγα μου ειπε.το μηχάνημα δεν βγάζει κατι αλλα άλλαξε τον καταλυτη μπορει να φταιη αυτός
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Δεν ξέρω εαν είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο η όχι αλλά είχε διαγνωστικό.είδα ότι είχε 2-3 μερσεντες απέξω και γιαυτο πήγα και εγώ
[DOUBLEPOST=1564557758][/DOUBLEPOST]
Καλημέρα ευχαριστώ για την βοηθεια.σε κάποια φορουμ που διάβασα είδα ότι σε πολλές περιπτώσεις λέγανε για βουλωμένο καταλύτη.δεν ξέρω εαν ισχύει η όχι.γιατι και στο συνεργειο που το πηγα μου ειπε.το μηχάνημα δεν βγάζει κατι αλλα άλλαξε τον καταλυτη μπορει να φταιη αυτός
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την συμβουλή.:)
Το θέμα αυτό με είχε απασχολήσει πέρυσι κ το έλυσα με τον τρόπο που ανάφερα πιό πάνω.
Οντως έφταιγε ο δότης στροφών με βάση τον αρχικό διαγνωστικό έλεγχο.
Αλλάχτηκε με καινούργιο 85€ κ το πρόβλημα εξαφανίστηκε αμέσως.;)
Ο καταλύτης πρέπει να είναι οκ, επειδή στο διαγνωστικό οι αισθητήρες λάμδα δεν βγάζουν κάτι, κ η κάρτα καυσαερίων δείχνει τιμές απόλυτα εντός ορίων..:)
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Απίστευτη αγωνιστική οδήγηση από τον μόλις 17 χρονών Oliver Solberg με το θηριώδες Citroen DS των 600+ ίππων!:eek:
Θεωρείται το επόμενο αστέρι του WRC κ όχι άδικα..!:hi:

 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.583
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top