Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
12.803
Reaction score
10.034
Αμ το άλλο; Ήμουν πριν κάνα χρόνο με τα πόδια πάνω στο πεζοδρόμιο και πήγαινα στη δουλειά μου και ανεβαίνει ένα μηχανάκι ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ και για να περάσει με χτυπάει στο χέρι και αντί να ζητήσει συγνώμη, μου ζήτησε και το λόγο!
Και για να ισορροπήσω, θα πω και για ταξιτζή. Πατησίων, ανάβει πράσινο για πεζούς, κατεβαίνω στο δρόμο που έχει διάβαση και όπως πάω να περάσω απέναντι, ξεκινάει ταξιτζής που περίμενε πριν τη διάβαση να επιβιβαστεί ο πελάτης. Και ξεκίνησε 5 δευτερόλεπτα αφού άναψε πράσινο για πεζούς ο καθυστερημένος. Πήγε να με χτυπήσει, του χτύπησα το χέρι στο καπώ, χωρίς να κάνω ζημιά και μετά κατέβηκε και μου ζήταγε τα ρέστα! Καθυστερημένος κι αυτός.
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.960
 

Μηνύματα
14.820
Reaction score
20.310
σε τέτοιες περιπτώσεις μια πολύ καλή λύση είναι να χάσεις την ισορροπία σου και να πέσεις όλος πάνω στο καπώ με τα πράμματα σου (μεταλλικά κατά προτίμηση) και να φωνάζεις "αλήτη , η μέση μου ααααααα , ένα γιατρό ααααααα"
και να κάτσεις εκεί μισή ώρα στο καπώ γιατί πονάς και μούδιασαν τα πόδια σου μέχρι να πάρει τραυματιοφορέας.
πρέπει όμως να έχεις χρόνο για χάσιμο και να το παίζεις χαζός για όλο το διάστημα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.050
σε τέτοιες περιπτώσεις μια πολύ καλή λύση είναι να χάσεις την ισορροπία σου και να πέσεις όλος πάνω στο καπώ με τα πράμματα σου (μεταλλικά κατά προτίμηση) και να φωνάζεις "αλήτη , η μέση μου ααααααα , ένα γιατρό ααααααα"
και να κάτσεις εκεί μισή ώρα στο καπώ γιατί πονάς και μούδιασαν τα πόδια σου μέχρι να πάρει τραυματιοφορέας.
πρέπει όμως να έχεις χρόνο για χάσιμο και να το παίζεις χαζός για όλο το διάστημα.

 










abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.280
Reaction score
93.688

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.012
Reaction score
3.955
Ήρθε επίσημα στην Ευρώπη η Genesis

1601539916727.png


Την πορεία της στην Ευρώπη ξεκινά και επίσημα η Genesis, με το premium παρακλάδι της Hyundai να ανακοινώνει ως νέο επικεφαλής τον Dominique Boesch, ο οποίος θα είναι αυτός που θα εισάγει τη κορεατική μάρκα στην «Γηραιά Ήπειρο».
Σε επίσημες ανακοινώσεις προχώρησε η Genesis, με το premium παρακλάδι της Hyundai να γνωστοποιεί πως ο πρώην προϊστάμενος πωλήσεων της Audi, Dominique Boesch είναι ο νέος επικεφαλής του ευρωπαϊκού της τμήματος. Ο Boesch θα αναλαμβάνει τα καθήκοντά του από σήμερα, 1η Οκτωβρίου 2020 και θα συνεργάζεται απευθείας με τον Jaehoon Chang, που διατελεί παγκόσμιος επικεφαλής της μάρκας.

Ο Boesch έχει από πίσω του μια μακρά καριέρα στο χώρο της αυτοκινητοβιομηχανίας. Προέρχεται από μία μακρά θητεία 22 ετών στην Audi, όπου εργάστηκε ως διευθυντής πωλήσεων στη Γαλλία πριν υπηρετήσει ως διευθύνων σύμβουλος στην Κορέα, την Ιαπωνία και την Κίνα. Αργότερα, επέστρεψε στην Ευρώπη για να ηγηθεί της μελλοντικής παγκόσμιας στρατηγικής λιανικών πωλήσεων της γερμανικής μάρκας.

«Αισθάνομαι προνομιούχος και ενθουσιασμένος που θα ανήκω πλέον στην Genesis Motor Europe και θα φέρω έναν φιλόδοξο Κορεάτη υποψήφιο στην περιοχή. Η μάρκα θα ξεχωρίσει με δυναμικό σχεδιασμό, σπορ απόδοση, πραγματικά εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών και οδηγική εμπειρία προσαρμοσμένη στους ευρωπαϊκούς δρόμους. Η Ευρώπη είναι το πνευματικό σπίτι της αγοράς αυτοκινήτων premium και είμαι σίγουρος ότι τα μοντέλα Genesis που σχεδιάζουμε να κυκλοφορήσουμε εδώ θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη για πολλούς», ήταν κάποια από τα πρώτα λόγια του Dominique Boesch κατά την ανάληψη των καθηκόντων του.

Αξίζει να σημειωθεί πως η κορεατική αυτοκινητοβιομηχανία δεν έχει ακόμη ανακοινώσει συγκεκριμένη ημερομηνία για το πότε και ποια μοντέλα της θα λανσάρει στη «Γηραιά Ήπειρο», κάτι που λογικά θα συμβεί το προσεχές διάστημα.

 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.502
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top