Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.391
Reaction score
50.290
- έχει κρασαρει ο server του υπουργείου συγκοινωνιών , και ...

IMG_20201014_153740.jpg


... αυτό είναι δουλειά τριών ημερών , και έχουμε μέλλον ακόμα
 



Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Πώς πήγαινε αυτό; πρέπει να ήταν κάπως γρήγορο. Ανέβαζε στροφές ευχάριστα μέχρι τον κόφτη; Μπλοκέ είχε;
Μπλοκε όχι, αλλά για την εποχή του είχε γκάζια. Τελικιαζε στα 225, κόφτη η 5η και μετά τα 120 που έλεγες τώρα θα αργεί να επιταχυνει, συνέχιζε να δίνει χλμ με τον ίδιο περίπου ρυθμό. Η αεροδυναμική του μαλον το βοηθούσε. Έκανα σφάλμα που το έδωσα. Αμάξι χιλιομετροφαγος με ταχύτητες 150 άνετα στην εθνικη. Αυτός που το αγόρασε πριν από 10 χρόνια δεν ξέρει ακόμα ότι το αμάξι 2 χρόνια πριν το πάρει, φορεσε σφυρηλατα πιστόνια εκκεντροφορους πρόγραμμα κτλ δηλ κάπου στα 175 άλογα.
 


Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Ποιός να το έχει άραγε; Ψάχνει ένας φίλος...
Έχει φίλος μου τι ίδιο αμάξι σε m pack εκδοση, με μοτέρ 1.900 Μοντ 1997.κατι έλεγε να το δώσει για να πάρει οικογενειακό. 2 μικρά παιδιά έχει και Δεν αντέχει την κρεβάτι μουρμούρα.
Έχει φίλος μου τι ίδιο αμάξι σε m pack εκδοση, με μοτέρ 1.900 Μοντ 1997.κατι έλεγε να το δώσει για να πάρει οικογενειακό. 2 μικρά παιδιά έχει και Δεν αντέχει την κρεβάτι μουρμούρα.
[/QUOTE
Έχει φίλος μου τι ίδιο αμάξι σε m pack εκδοση, με μοτέρ 1.900 Μοντ 1997.κατι έλεγε να το δώσει για να πάρει οικογενειακό. 2 μικρά παιδιά έχει και Δεν αντέχει την κρεβάτι μουρμούρα.
Τα 1900αρια είχανε λίγη παραπάνω ροπη από τα 1800ρια αλλά στα χαρτιά τα ίδια άλογα 140
 


Μηνύματα
14.821
Reaction score
20.313
Η τετρακίνηση μπορεί να είναι αγιοβασιλιάτικη αλλά με έσωσε πολλές φορές στα βουνά παρά τα καλοκαιρινά πάντα λάστιχα.
Μια χαρά είναι και οπλίζει και γρήγορα.
Υστερεί έναντι πιο σύγχρονων λόγω ηλεκτρονικής βοήθειας.
Αντίθετα αγιοβασιλιατικη είναι η ηλιοροφή που απλά κάνει μικρή ανάκληση και όχι πλήρες άνοιγμα . Βέβαια ρουφάει σαν σκούπα philips μόλις την ανοίξεις αλλά το πλήρες άνοιγμα είναι αλλιώς.
Καλά για τον δε a/c ...
Τυπικός ιαπωνικός ψυκτικός θάλαμος.
 

Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
Τρεις συλλεκτικές Alfa Romeo από τα 50's βγαίνουν στο σφυρί από τον Sotheby's
Aκριβές ακόμα και για εκατομμυριούχους Τρία φουτουριστικά, εκθεσιακά concept cars από την δεκαετία του 1950 μπορούν να γίνουν δικά σας αν είστε διατεθειμένοι να πληρώσετε πολλά εκατομμύρια δολάρια














 


Μηνύματα
685
Reaction score
2.165
A Replacement Bumper for the 2021 BMW M3 and M4 Is Already in the Works

According to pretty much everyone except BMW's own design team, the 2021 BMW M3 and M4's front fascia is an eyesore. The kidney grilles are far too large and extend all the way down to the front splitter, giving the illusion of french doors, beaver teeth, or whatever else haunts you at night. This has spawned speculation that there will be a plethora of aftermarket bumpers to fix this, and alas, German tuning company Prior Design just revealed several new designs.



 





rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.096
Reaction score
93.052

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.373
Καίγεται η μια λάμπα Philips μεσαίων του Toyota Corolla '05 του Ντολμαδακιού (που το έχουμε εφεδρικό και για χαμαλίκια), άλλαξέ την μου λέει.
-Μα δεν το χρησιμοποιείς της λέω, άσε τώρα.
-Το παίρνω μια φορά την εβδομάδα και έτσι θα συνεχίσωωωω, άλλαξέ τηηηην, σε παρακαλώωωωω. :cry:
-Καλά... >:(

Πάω παίρνω H7, λύνω το καπάκι, ντινγκ και φεύγει το γ@μωελατήριο που την κρατάει αφού δεν έβγαλα πρώτα τη φίσα ο τρόμπας. >:(
Δε βρίσκω στα τυφλά με τίποτα που μπαίνει, λύνω καπάκι ψυγείου, μισό προφυλακτήρα, βγάζω φανάρι, το φτιάχνω, το δένω. Παναδέσω προφυλακτήρα, η σπασμένη και μπαλωμένη άκρη στο φτερό απο χαζοακουμπισματάκι δεν ξαναμπαίνει με τίποτα. Μπαλώνω με έξτρα βίδες, βιδώνω προφυλακτήρα, βάζω καπάκι, τάπες, βίδες, αααχ τέλος λέω! :)
Ανάβω φανάρια, άλλη θερμοκρασία χρώματος η μια Philips απ' την άλλη. >:(>:(
Το καταπιέζω, πάω μέσα, σαπουνίζω όλα τα εργαλεία, βγαίνω έξω με τα σαπουνισμένα, λύνω μπαταρία, εισαγωγή, αλλάζω την άλλη λάμπα, δένω, ξανασαπουνίζω. :rolleyes::rolleyes:

Δεν μπορούσα να πάω να τις αλλάξουν εκεί που πήρα το σετ λάμπες στον Άγιο Στέφανο, ήθελα να πάω βόλτα με το μηχανάκι... >:(
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
Ολη μέρα το πρωί στον Άλιμο στο συνεργείο (τέλος πάντων, δίπλα για καφέ όσο κάνανε δουλειά στου φίλου το αμάξι, εγώ μόνο μάκτρα άλλαξα) το απόγευμα καίγεται η αριστερή λάμπα πορείας :frown:, έχω εφεδρική στο ντουλαπάκι από προηγούμενη αλλαγή πριν κάνα 2 χρόνια αλλά δεν μπαίνει χέρι με τίποτα από πάνω μάλλον θέλει πρόσβαση από κάτω από το θόλο ή δενξερωαποπου, άντε πάλι μηνύματα άντε πάλι να πάει βόλτα το αυτοκίνητο στον άλιμο αύριο το πρωί γιατί δεν είναι να μείνει, μπορεί να βγει δουλειά βραδιάτικα σάββατο κυριακή, γυρνάει και η ώρα πίσω την κυριακή, και δευτέρα ή τρίτη θα ξανά ξαναπάω για να μου περάσουν λασπωτήρες μπροστά πίσω >:(
για τα συνεργεία δουλεύουμε λέμε @stampol
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.325
Reaction score
74.373
καίγεται η αριστερή λάμπα πορείας
Πάνω απο 25 χρόνια είχε να καεί λάμπα σε αυτοκίνητό μου (μας :rolleyes: ). Νόμιζα πως δε συμβαίνει πιά.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
Πάνω απο 25 χρόνια είχε να καεί λάμπα σε αυτοκίνητό μου (μας :rolleyes: ). Νόμιζα πως δε συμβαίνει πιά.
Εγώ δεν θυμαμαι να έχω ξανασχοληθεί ποτέ με λάμπα, μόνο σε αυτό τώρα δεύτερη φορά και δεν θυμαμαι αν ήταν η ίδια ή η αλλη.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.570
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top