Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)






C

chrispo

Guest
Το ‘80 η αντιπροσωπεία των ΗΠΑ, διαφήμιζε την 911 σαν ένα sports car που μπορεί η σύζυγος να πάει μ´αυτό , για τα καθημερινά ψώνια στο σούπερ μάρκετ. Τόσο φιλικό και πρακτικό ήταν , δεδομένου της κατηγορίας του.
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Κλαίω να εχω την τούρμπο τηρώντας το όριο των 110-130 χιλ και ο πισινός μου να εχει μουδιάσει απο το ξύλινο κάθισμα,αλήθεια ποιός εχει καθίσει στην τούρμπο;Εγώ Ναι έχω
 


Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Καμιά, δεν έχω σχέση με πίστες άρα δεν έχω αγωνιστική λισάνς άρα στους δρόμους άχρηστα είναι ;)
Διαφωνώ με την άποψή σου.
Κλαίω να εχω την τούρμπο τηρώντας το όριο των 110-130 χιλ και ο πισινός μου να εχει μουδιάσει απο το ξύλινο κάθισμα,αλήθεια ποιός εχει καθίσει στην τούρμπο;Εγώ Ναι έχω
Εγώ δυστυχώς δεν είχα αυτή την εμπειρία. Οπότε τώρα πρέπει να πεις ποιό μοντέλο ήταν και ποιάς χρονιάς για να καταλάβουμε!! :laugh:
 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Κλαίω να εχω την τούρμπο τηρώντας το όριο των 110-130 χιλ και ο πισινός μου να εχει μουδιάσει απο το ξύλινο κάθισμα,αλήθεια ποιός εχει καθίσει στην τούρμπο;Εγώ Ναι έχω
Είχα ακούσει ένα αστικό θρύλο ότι ΕΝΑΣ Έλληνας οδηγός Πόρσε τηρούσε το όριο ταχύτητας.

Εσύ ήσουν λοιπόν; Σε βρήκα;;;; :drinks:
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Αν είσαι ακόμη πιο τυχερός, θα επιζήσεις για να μας γράψεις εδώ για την εμπειρία! :roflmao:

(Φρόντισε να μην πάθεις τίποτα σε παρακαλώ γιατί μετά δε θα ξέρω πού να κρυφτώ).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Πάντως μια απλή οικονομική κι υπέροχη μποξτερ που'χει ένας γνωστός μου από παλιά, ήταν τόσο άνετη ακόμα και σε λακκούβες, που προσωπικά με εντυπωσίασε.

Η Μακάν βέβαια, μαγικό χαλί, απίστευτη άνεση, τρομερή ποιότητα κύλισης. Την έχει ένας συνάδελφος και πάμε συχνά μαζί και είναι σκέτη απόλαυση στο δρόμο, ούτε λακούβες ούτε τίποτα δε σε νοιάζει, μαγικό χαλί λέμε.


Αερανάρτηση και πασμ. Άντε γεια.

ΥΓ. Porsche Active Suspension Management (PASM)
 
Last edited:

Μηνύματα
27.075
Reaction score
25.006
Πάντως η 911 gts 3 που έχει τύχει να μπω , δεν μπορώ να πω ότι δρέπει δάφνες άνεσης από την ανάρτηση.
Κούτσουρο θα την χαρακτήριζα.
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Μιλάμε για την τούρμπο..............καμιά σχέση με αυτές που λέτε μα καμία.
6-7 χρόνια πρίν μπήκα μέσα ,και τα οπίσθια μου είναι αδύνατα για τους χονδρόκολους γερμανούς μάλλον εντάξει θα είναι
και η επιτάχυνση απο τα διόδια Αφιδνών..........νομίζεις ότι ξηλώνετε η άσφαλτος και ο χρόνος σταματά.
Κοινός τριμπούρδελο ποιός ο λόγος να υπάρχουν τέτοια στο δρόμο όταν και ενα χιλιάρι είναι υπεραρκετό
Πάντως μια απλή οικονομική κι υπέροχη μποξτερ που'χει ένας γνωστός μου από παλιά, ήταν τόσο άνετη ακόμα και σε λακκούβες, που προσωπικά με εντυπωσίασε.

Η Μακάν βέβαια, μαγικό χαλί, απίστευτη άνεση, τρομερή ποιότητα κύλισης. Την έχει ένας συνάδελφος και πάμε συχνά μαζί και είναι σκέτη απόλαυση στο δρόμο, ούτε λακούβες ούτε τίποτα δε σε νοιάζει, μαγικό χαλί λέμε.


Αερανάρτηση και πασμ. Άντε γεια.

ΥΓ. Porsche Active Suspension Management (PASM)
δεν είναι τυχαίο που η CITROEN είχε απο τα'60
 

Μηνύματα
27.075
Reaction score
25.006
Πιο πολύ είναι η αίσθηση της ξερής επιτάχυνσης που νοιώθεις. Δεν είναι κάτι το τραγικό , αλλά για αυτοκίνητο της ηλικίας του αν αναφερόμαστε σε κάποιο παλιό , ναι είναι δυνατή η αίσθηση.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
δεν είναι τυχαίο που η CITROEN είχε απο τα'60
Δεν έχει μεγάλη σχέση η υδροπνευματική ανάρτηση της Citroen (από τα '50, συγκεκριμένα το 1954 για πρώτη φορά) με την αερανάρτηση και το PASM ή τα αντίστοιχου τύπου συστήματα. :)

Πάντως η 911 gts 3...
... δεν υπάρχει. Υπάρχει η GT3, η GT3 RS και η GTS, που είναι διαφορετικά μοντέλα.
 


Μηνύματα
27.075
Reaction score
25.006
Δεν έχει μεγάλη σχέση η υδροπνευματική ανάρτηση της Citroen (από τα '50, συγκεκριμένα το 1954 για πρώτη φορά) με την αερανάρτηση και το PASM ή τα αντίστοιχου τύπου συστήματα. :)



... δεν υπάρχει. Υπάρχει η GT3, η GT3 RS και η GTS, που είναι διαφορετικά μοντέλα.
Αυτή η GT3RS.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top