Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Παλιό όχημα, με μεικτή ασφάλιση. Ζημιά στο εμπρός μέρος από σύγκρουση με …κάδο απορριμμάτων. Παίζει να κάνω δήλωση μήπως πάρω τιποτις;
 

Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Παλιό όχημα, με μεικτή ασφάλιση. Ζημιά στο εμπρός μέρος από σύγκρουση με …κάδο απορριμμάτων. Παίζει να κάνω δήλωση μήπως πάρω τιποτις;
Αν έχεις ζημιά 100 ευρώ και απαλαγη 300 δεν κάνεις τον κόπο καθολου
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
Το πρόβλημα με αυτή την πατέντα είναι ότι απαιτεί είτε κίνηση στους τροχούς που στρίβουν (δύσκολο) είτε ανατροφή κίνηση στους πίσω τροχούς άρα εφικτό μόνο σε ηλεκτροκίνητα (έκπληξης)
ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΠΙΛΙΟΦΟΡΟΣ ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 40 ΜΟΙΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΠΡΑΚΤΙΚΑ

ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΣΕ ΠΡΟΣΘΙΟΚΙΝΗΤΑ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΣΤΡΙΒΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΙΣΩΚΙΝΗΤΟ

TRIUMPH SPITFIRE.
 

TGD

Μηνύματα
6.984
Reaction score
7.070
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Παλιό όχημα, με μεικτή ασφάλιση. Ζημιά στο εμπρός μέρος από σύγκρουση με …κάδο απορριμμάτων. Παίζει να κάνω δήλωση μήπως πάρω τιποτις;
Εδώ παίρνουν τα ηλεκτρικά. Κάνε.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Σύμφωνα με τα στοιχεία για το Fuel Pass 2, παρά τα 15€ διαφορά το 70% των δικαιούχων επέλεξε τα μετρητά στην τράπεζα.

Αυτό δείχνει δύο πράγματα, ας τα βάλουμε 50/50.

1) Τα χρήματα πάνε σε άλλα έξοδα.
2) Ψηφιακός αναλφαβητισμός
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
Εγώ επέλεξα την κάρτα και δεν τρέχει η εφαρμογή σε κινητό χωρίς google services ενώ είναι android......
Όταν αναφερουν android και εννοούν gs τότε ο αναλφαβιτισμός πάει και προς τους δημιουργούς.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Εγώ επέλεξα την κάρτα και δεν τρέχει η εφαρμογή σε κινητό χωρίς google services ενώ είναι android......
Όταν αναφερουν android και εννοούν gs τότε ο αναλφαβιτισμός πάει και προς τους δημιουργούς.
Δεν ήξερα ότι δεν δουλεύει εκεί. Ξέχασαν την Huawei. Σωστά. Σοβαρό πρόβλημα καθώς η πίτα της Huawei δεν είναι καθόλου μικρή στην Ελλάδα.

Με κάποιο από τα δύο δεν δουλεύει; Θέλει οπωσδήποτε G Pay;
 

Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Σύμφωνα με τα στοιχεία για το Fuel Pass 2, παρά τα 15€ διαφορά το 70% των δικαιούχων επέλεξε τα μετρητά στην τράπεζα.

Αυτό δείχνει δύο πράγματα, ας τα βάλουμε 50/50.

1) Τα χρήματα πάνε σε άλλα έξοδα.
2) Ψηφιακός αναλφαβητισμός
Κι εγώ που έκανα viva wallet και περιμένω 1 εβδομάδα τώρα, δεν μπήκαν ακόμα.
Φοβάμαι μην έχω κάνει κάτι λάθος, δεν το κατέχω το άθλημα. Και πραγματικά θέλω να τα βάλω βενζίνη.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
ότι και να θέλει δεν μπορούμε να θεωρούμε δεδομένο οτι ο κόσμος κυκλοφορεί με ένα "έξυπνο" κινητό στο χέρι.
υπάρχουν και αυτοί που το χρησιμοποιούν μόνο ωςτηλεφωνική συσκευή
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Κι εγώ που έκανα viva wallet και περιμένω 1 εβδομάδα τώρα, δεν μπήκαν ακόμα.
Φοβάμαι μην έχω κάνει κάτι λάθος, δεν το κατέχω το άθλημα. Και πραγματικά θέλω να τα βάλω βενζίνη.
Και εγώ Viva και ακόμα τίποτα. Λένε για σήμερα αύριο.

Πάντως ξέρω πολλούς νέους, με smartphones, που επέλεξαν μετρητά
ότι και να θέλει δεν μπορούμε να θεωρούμε δεδομένο οτι ο κόσμος κυκλοφορεί με ένα "έξυπνο" κινητό στο χέρι.
υπάρχουν και αυτοί που το χρησιμοποιούν μόνο ωςτηλεφωνική συσκευή
Μα για αυτό μίλησα για ψηφιακό αναλφαβητισμό.
Με alpha wallet δοκιμάσατε;
Αν κάνεις για Viva πχ, δεν μπορείς να πληρώσεις με Alpha. Φαντάζομαι πως έτσι δουλεύει καθώς δεν θα υπήρχε λόγος να επιλέξεις. Από ότι έχω καταλάβει η κυβέρνηση ενημερώνει την υπηρεσία που επέλεξες και αυτοί με τη σειρά τους εσένα, για τα περαιτέρω της διαδικασίας.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
δεν είναι σωστός ο όρος.
υπάρχει κόσμος που μπορεί να το κάνει ( όχι ψηφιακά αναλφάβητος) αλλά δεν θέλει.
μεταξύ μας με μεγάλη μου χαρά θα παρατούσα την συσκευή κλειστή σε ένα τραπέζι και να την ξαναπιάσω κάποια στιγμή που θα γυρνούσα σπίτι, αλλά δεν είναι εφικτό λόγω φύσεως εργασίας. Ούτε καν να μην είναι "έξυπνη" η συσκευή.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Και εγώ θα το παρατούσα πολύ εύκολα, αλλά αφού το έχω γιατί να μην επωφεληθώ τα 30€;
Δεν το βρίσκω λογικό. Το "δεν θέλω", επειδή έχω ακούσει τέτοια απάντηση, το ακούω ως άγνοια και φόβο.
 


Μηνύματα
12.829
Reaction score
10.048
Εγώ με viva wallet και έχει πρόβλημα η εφαρμογή.
Όταν πιστωθεί το πόσο θα δοκιμάσω πατέντα με αλλαγές κάρτας σε άλλο κινητο κτλ..
Όταν πιστωθεί, γράψε εδώ σε παρακαλώ να σταματήσω να ανησυχώ.
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Όταν πιστωθεί, γράψε εδώ σε παρακαλώ να σταματήσω να ανησυχώ.
Λοιπόν, σας έχω νέα για VivaWalllet !!!!

Μπαίνω πριν 5 λεπτά στο app της VivaWallet και διαπιστώνω πως δεν έχει πιστωθεί το ποσό του Fuel Pass 2 !!

Μπαίνω στο site που είχα κάνει την αίτηση (vouchers.gov.gr και επέλεξα το Fuel Pass II). Στο site λάμβανα μήνυμα πως η αίτηση μου πληροί της προυποθέσεις και είναι προς αποστολή στο χρηματοπισωτικό ίδρυμα (δηλαδή την VivaWallet).

Δεν περνάνε 20-30 δευτερόλεπτα και έλαβα notification (ειδοποίηση) ότι μόλις μπήκε το ποσό.
Σε κινητό iPhone και browser τον Safari.

Μπαίνω εκ νέου στο app της VivaWallet και πράγματι έχει πιστωθεί το ποσό των 60 ευρώ (το Fuel Pass 1 ήταν 35 ευρώ και αφορά μοτοσυκλέτα και άυλη κάρτα και όχι κατάθεσή σε λογαριασμό).

Αυτό που προτείνω σε κάποιον που δεν έχει λάβει ακόμα τα χρήματα να επαναλάβει την διαδικασία που έκανα και εγώ και περιγράφω παραπάνω.

:thumbsup:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Λοιπόν, σας έχω νέα για VivaWalllet !!!!

Μπαίνω πριν 5 λεπτά στο app της VivaWallet και διαπιστώνω πως δεν έχει πιστωθεί το ποσό του Fuel Pass 2 !!

Μπαίνω στο site που είχα κάνει την αίτηση (vouchers.gov.gr και επέλεξα το Fuel Pass II). Στο site λάμβανα μήνυμα πως η αίτηση μου πληροί της προυποθέσεις και είναι προς αποστολή στο χρηματοπισωτικό ίδρυμα (δηλαδή την VivaWallet).

Δεν περνάνε 20-30 δευτερόλεπτα και έλαβα notification (ειδοποίηση) ότι μόλις μπήκε το ποσό.
Σε κινητό iPhone και browser τον Safari.

Μπαίνω εκ νέου στο app της VivaWallet και πράγματι έχει πιστωθεί το ποσό των 60 ευρώ (το Fuel Pass 1 ήταν 35 ευρώ και αφορά μοτοσυκλέτα και άυλη κάρτα και όχι κατάθεσή σε λογαριασμό).

Αυτό που προτείνω σε κάποιον που δεν έχει λάβει ακόμα τα χρήματα να επαναλάβει την διαδικασία που έκανα και εγώ και περιγράφω παραπάνω.

:thumbsup:
Έχεις κανονικό account στο Viva Wallet? Επειδή λέει πως δεν χρειάζεται.

Όταν έκανα εγγραφή, μου ζήτησε verification. Στο καπάκι μου έβγαλε κόκκινο μήνυμα πως αν μπήκα για το Fuel Pass δεν χρειάζεται verification.

Στο site ακόμα λέει προς αποστολή, και στο wallet τίποτα. Άσε που δεν μπαίνω για θέλει verification.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top