Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)



gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Ο μικρός από την Κω μεγαλωσε:hi:

Με διαφορα ο καλυτερος Έλληνας drifter,ακολουθει το Πανευρωπαϊκό και πρόσφατα ηταν ζευγάρι σε αγώνα με Rovanpera
Στο Ολυμπιακό στάδιό το ΣΚ επίσης πρώτος.

 





TGD

Μηνύματα
6.981
Reaction score
7.065
Τι ύψος έχει από το έδαφος; Γιατί τα σημερινά λεγόμενα SUV στην πλειοψηφία τους είναι το πολύ για να ανεβαίνουν σε ένα όχι-και-πολύ-ψηλό πεζοδρόμιο. Μάλλον Ferrari με ύψος sedan θα είναι!
 


Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Τι ύψος έχει από το έδαφος; Γιατί τα σημερινά λεγόμενα SUV στην πλειοψηφία τους είναι το πολύ για να ανεβαίνουν σε ένα όχι-και-πολύ-ψηλό πεζοδρόμιο. Μάλλον Ferrari με ύψος sedan θα είναι!
Καλα τα λες.
Άσε που δεν έχω δει έως τώρα suv να καβαλάει πεζοδρόμιο. Όλοι στα γκαράζ τα βάζουν.. Ααααα. Και κάτι ακομα
Έχει δει κενενας από την παρέα μας εδώ, suv να πατάει δρόμο με χώμα; εγώ ποτέ.
 



gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Δεν ξέρω ποιός θα την ανεβάζει στο πεζοδρόμιο και ποιός θα την πηγαίνει στο χώμα, εγώ άλλο αναρωτιέμαι.

Που θα φτάσει αυτή η μόδα ρε παιδιά που θέλει τα αυτοκίνητα συνεχώς να μεγαλώνουν; Λες και οι δρόμοι στις πόλεις κάθε χρόνο μεγαλώνουν και λίγο! Ειδικά στην Ευρώπη, ήδη τα μεγάλα δεν χωράνε και αυτοί τα μεγαλώνουν κι άλλο.

Ferrari Purosangue λοιπόν, με 4,97μ μήκος (!!!!!) και 2,03μ πλάτος!
Εμένα είναι ήδη στα 2,01μ πλάτος και δεν είναι καθόλου ευχάριστη εμπειρία. Αλλά τουλάχιστον κρατιέται σε ένα κάπως "λογικό" μήκος.

Θα μου πεις θα την πάρεις; Όχι. Τότε τι σε νοιάζει; Μα δεν είναι μόνο η Ferrari, είναι όλα. Η νέα Χ5 (δεν πάω καν στην Χ7) είναι κι αυτή 4,93 και >2μ πλάτος.

Γλυκοκοίταζα τις προάλλες αυτό:

1663793736448.png


(Lotus Eletra)

και λέω ω ρε φίλε ναι, αυτό μάλιστα.

Και μετά κοιτάω, μήκος 5,10μ (!!!) και πλάτος............. 2,23μ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έλεος ρε φίλε, που θα το πας αυτό; ΟΚ, στο σπίτι σου έχεις γκαράζ, αλλά δεν θα βγαίνεις από κει; Για να μην πω ότι τώρα που το σκέφτομαι, δεν νομίζω πως ΟΥΤΕ στο γκαράζ μου χωράει στο πλάτος.
 

TGD

Μηνύματα
6.981
Reaction score
7.065
Εγώ στο γκαράζ υπολόγισα να χωράει το Megane Station που θεωρούσα ότι θα ήταν το μακρύτερο αυτοκίνητο που μπορεί να αγόραζα ποτέ (4.62) και να ανοίγει και το πόρτ-μπαγκάζ. Έτσι χωράει και η Gran Tourer (4.65). Ευτυχώς όμως που είναι σχετικά στενός ο δρόμος, γιατί αν μπορούσαν να παρκάρουν κι από τις δύο μεριές δεν υπήρχε περίπτωση να βάλω ή να βγάλω από το γκαράζ ούτε Clio.
 

Μηνύματα
2.795
Reaction score
202
Εγώ , τον εαυτό μου και με τους 3 Ιάπωνες

Και χώμα και άμμο και χιόνι και τα πάντα όλα .
Τουλάχιστον εσύ τα έχεις για να κάνεις την δουλειά σου και όχι για μόστρα, όπως βλέπω στους δρόμους τα χωρίς σκόνη και καλογυαλισμένα suv να έχουν 180 με 200χλμ στο κοντέρ και τον κυριουλη η την θια, να έχει και το κινητό στο χερι και όποιον πάρει ο χαρος
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Σούπερ ανάρτηση χωρίς ελατήρια και αντιστρεπτικές. Το μέλλον.

 



TGD

Μηνύματα
6.981
Reaction score
7.065
Και να ήταν SUV πώς θα τα οδηγούσαν; Χθες στην εκδρομή κάτοχος 3008 διαμαρτύρονταν που οδηγούσα (με την BMW) το κομβόι μέσα από το λιθόστρωτο του χωριού γιατί του φθείρονταν τα αμορτισέρ!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top