Once Upon a Time... in Hollywood


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
https://www.iefimerida.gr/zoi/kori-kai-mathitis-mproys-li-apantoyn-ston-tarantino


Εξαλλοι η κόρη και ο μαθητής του Μπρους Λι με τον Ταραντίνο για τη νέα ταινία του- «Είδα έναν αλαζόνα μα@@κα»

ο Ταραντίνο εμφανιζει τον θρυλικο Μπρους Λη στην νεα ταινια του ως σαχλαμαρα φαντασμενο,που όπως βαζει τον χαρακτήρα του Μπράντ Πιτ να του λεει ότι είναι ενας μικρόσωμος φαφλατας.Και μετα τον σπαει στο ξύλο τον Μπρους Λη,που αυτά βεβαια συμβαινουν στη φαντασια του Ταραντινο.
 
Last edited:


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
δεν είμαι φαν του Ταραντίνο,αλλα νομιζω και οι φαν πρέπει να το θεωρήσουν αυτό μεγάλη μπόυρδα.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
να προσθεσω ότι η ιδεα να σχοληθει με την εποχη,δεν ηταν κακη,απλα επρεπε να γραψειτ το σεναριο καποιοε καλος σεναριογράφος και να τοχε γυρισει ο Σκορτσεζε.Μπορει ναχε βγει καποια πολύ καλη ταινια.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Σαν σενάριο θεωρώ ότι μας είναι αδιάφορο, δεν μοιάζει ενδιαφέρουσα η ιστορία.
Αλλά έχοντας πρωτοκλασάτα ονόματα και υπό τον Ταραντίνο που έχει δώσει δείγματα γραφής και προσωπικά είμαι φαν του, ίσως να βγει κάτι καλό.
Έχουμε δει αρκετές φορές ταινία με αδιάφορο και ανούσιο σενάριο που ήταν πολύ καλή λόγω σκηνοθεσίας.
Εν αναμονή λοιπόν.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
καλα περιμενε κανα μηνα να τοχει δει αρκετος κοσμος στην Ελλαδα και θα γελαμε με τις βαθμολογιες αυτές.Ηδη πεντε εξι φιλους που το ειδαν μου ειπαν μεγαλη μάπα.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.959
126.927 άτομα έχουν ψηφίσει.

Σιγά μην αλλάξει η βαθμολογία με τις Ελληνικές ψήφους!
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
126.927 άτομα έχουν ψηφίσει.

Σιγά μην αλλάξει η βαθμολογία με τις Ελληνικές ψήφους!
δεν εννοούσα ότι θα αλλάξει η βαθμολόγηση,εννοω θα λες ότι είναι καλη ταινια και θα γελαει ο κοσμος !!! από κει και περα περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Μπορεί να γελάω εγώ όμως! 8-)
καλα τι σου αρεσε ρε Γιώργο?τρεις ωρες να βλέπεις τον ΝτιΚαπριο να καπνιζει,να βηχει,να φτυνει και ταχα να πινει προσπαθώντας να κανει τον μαγκα που δεν ειναιι,και να φλυαρει ακαταπάυστα για ηλιθιότητες?στόρυ δεν υπαρχει,όταν δεν πινει και καπνιζει ο ΝτιΚαπριο είναι ο Μπραντ Πιτ μεσα σε ενα αυτοκινητο και κανει ανουσεις. βολτες Όλα τα αληθινα προσωπα Πολανσκι,Μακουην ,Μπρους λη,ακομα και την φουκαριάρα τη Σαρον Τεητ,τα παρουσιαζει εντελως προχειρα και επιδερμικα,Η εποχη ειχε πολλα σημαντικοτερα γεγονοτα που μπορουσε να ασχοληθεί από τους φονους του Μανσον.Η ταινια δεν ειναι καθαρη σατιρα,δεν ειναιι σοβαρο κοινωνικό,δεν ειναι ταινια εποχης,διοτι ο Ταρντινο δεν ξερει να γυρισει σοβαρη ταινια εποχης,δεν είναι τιποτα,μια βλακεια ειναι.
 





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
τι να σου πω ρε Μιχαλη με τραβολογάγανε να το δω,και μετα την πρωτη μιση ωρα υπεφερα!
Τουλάχιστον είχατε τίποτα ψιλό να τσιμπήσετε να περνάει η ώρα;
Κανένα φιστίκι, αμύγδαλο, ποπκορν, πατατάκια, νάτσος με κρέμα τυριού τσένταρ, μπύρα, κοκακόλα, παγωτό, γλυκά, καμιά σόδα κ.λ.π.
;) :biggrin:
 


Μηνύματα
463
Reaction score
575
Και μένα με πήγανε, αλλά θέλεις λίγο η μουσική (ιδιαίτερα οι Paul revere & the raiders), θέλεις η περιέργεια που το πάει, θέλεις οι καλές ερμηνείες των Leo & Brad, θελεις οι ερωτήσεις ποια είναι η Mama Cass που μου έκανε η κόρη μου και στο τέλος ο δέκτης της Marantz που έπαιξε των vanilla fudge το you keep me hanging on , πέρασε η ωρα. Βέβαια μόλις βγήκαμε οι δικοί μου, με ρωτούσαν αν μου άρεσε γιατί η ταινία δεν τους άρεσε καθόλου . Ίσως τελικά να αφορά ένα αμερικανικό κοινό, 50 χρόνια μετά το Woodstock.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.121
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top