Διάφορα για TVs

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Η SONY το έχει κάνει ήδη με το CORE. Είναι βέβαιο πως θα ακολουθήσουν και άλλοι. Οι εταιρείες, η μια μετά την άλλη, αρχίζουν να καταλαβαίνουν πως, εκτός από έναν νέο τρόπο εισοδήματος, η μηναία χρηματοροή είναι σημαντικότερη από το one time sale. Τους εξασφαλίζει το σημαντικότερο για αυτούς, το προβλέψιμο μηναίο έσοδο.
Εταιρείες software προσφέρουν ήδη τα λογισμικά τους με συνδρομή, όταν εδώ και χρόνια του πουλούσαν στα ράφια.
Οnline υπηρεσίες με monthly fee, από image & music libraries μέχρι ότι μπορεί να φανταστεί ο καθένας.
Στο μέλλον features μέσα στα αυτοκίνητα θα είναι με συνδρομή. Θες αυτόνομη οδήγηση; Τόσο το μήνα και διακόπτεις όποτε θες ή μετά από 12 μήνες με τάδε μηνιαία χρέωση. Αν σου φαίνεται ακριβό έχουμε και αυτό για 24 ή 48 μήνες συμβόλαιο. Θες περισσότερα γκάζια; Θερμαινόμενα καθίσματα; Navigation; Streaming υπηρεσίες μουσικής; Τόσο με το μήνα, για 12 μήνες, 24, 48 και πάει λέγοντας. Θα αγοράζεις αυτοκίνητο και τα features θα έρχονται αργότερα ή όποτε εσύ θες.
 

ika

News
Μηνύματα
14.036
Reaction score
13.000


Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Ο Vincent ειναι nits nurde οπως λεει ο ιδιος αλλα τελικα επιλεγει Sony ! :)
Παρολαυτα Tcl και Ηisense εχουν ανεβασει τις πωλησεις και την τεχνολογια τους και βλεπουμε μεγαλες ιντσες σε προσιτες τιμες Διαβαζω τιμη για την 98 ιντσων x9555 των 5000 nits θα ειναι της ταξης των 8000€ περιπου !:oops:
 




Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα.. :roflmao:

Blind...
Μερικα απο τα συμπερασματα μου απο τα 2 + Value electronics shootout που διοργανωνεται απο τους ytubers παρουσιαστες οπου φετος ειδικα παρευρεθηκαν αρκετοι επαγγελματιες calibrators ειναι

1) Ειναι πολυ μικρη η διαφορα εικονας μεταξυ των κορυφαιων TV κατασκευαστων
2) Οι επαγγελματιες calibrators επιλεξαν Sony ενω οι πιο ..απλοι ( του hifi.de ) επελεξαν lg
3) Η Sony εχει ανεβασει αρκετα την τιμη της στις premium TV Οποιος θελει να παρει καθαρα τηην καλυτερη εικονα πρέπει να πληρωσει αρκετα παραπανω χρηματα
4 ) Η LG εχει ανεβασει κατα μεγαλο βαθμο το image processing , πλησιασει την Sony ειδικα σε low bitrate content , τσεκαρισμενο απο πολλα site και reviews
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Μερικα απο τα συμπερασματα μου απο τα 2 + Value electronics shootout που διοργανωνεται απο τους ytubers παρουσιαστες οπου φετος ειδικα παρευρεθηκαν αρκετοι επαγγελματιες calibrators ειναι

1) Ειναι πολυ μικρη η διαφορα εικονας μεταξυ των κορυφαιων TV κατασκευαστων
2) Οι επαγγελματιες calibrators επιλεξαν Sony ενω οι πιο ..απλοι ( του hifi.de ) επελεξαν lg
3) Η Sony εχει ανεβασει αρκετα την τιμη της στις premium TV Οποιος θελει να παρει καθαρα τηην καλυτερη εικονα πρέπει να πληρωσει αρκετα παραπανω χρηματα
4 ) Η LG εχει ανεβασει κατα μεγαλο βαθμο το image processing , πλησιασει την Sony ειδικα σε low bitrate content , τσεκαρισμενο απο πολλα site και reviews
Εγώ πάλι καταλαβαίνω ότι όλα είναι υποκειμενικά.
Το ότι δεν συμφωνούν αυτό μου δείχνει.

Όντως η Sony απο τιμές είναι σε άλλον πλανήτη.
Κοίταγα την A95L στις 77" και ειναι στα 5800€, αν είναι δυνατόν..

ΥΓ: Νιώθω τυχερός που "πρόλαβα" πριν 2 χρόνια και πήρα την 75XH9505 σε normal τιμή.
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Εγώ πάλι καταλαβαίνω ότι όλα είναι υποκειμενικά.
Το ότι δεν συμφωνούν αυτό μου δείχνει.

Όντως η Sony απο τιμές είναι σε άλλον πλανήτη.
Κοίταγα την A95L στις 77" και ειναι στα 5800€, αν είναι δυνατόν..

ΥΓ: Νιώθω τυχερός που "πρόλαβα" πριν 2 χρόνια και πήρα την 75XH9505 σε normal τιμή.
Δεν εχεις αδικο γιατι στα τεστ υπηρχε και το reference montor της Sony ωστε να εχουν μετρο συγκρισης
Δεν ειμαι βεβαιως στο τεστ του hifi.de Νομιζω δεν ειχαν εκει ηταν καθαρα θεμα υποκειμενικο
Εαν συγκρινει κανεις τη τιμη της Sony A95L με την samsung s90c 77 ιντσες οπου εχει τιμη 2800€ δηλαδη 3000€ διαφορα παθαινεις σοκ !
Κσι εγω στη 65h 9505 ειχα καταληξει αλλα βλεποντας την τιμη της oled samsung δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια!
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Κσι εγω στη 65h 9505 ειχα καταληξει αλλα βλεποντας την τιμη της oled samsung δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια!
Και μόνο που δεν έχει Dolby Vision επειδή δεν θέλουν να πληρώσουν την άδεια έχουν φάει X δια παντός.
Είναι αστείο πραγματικά.
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Και μόνο που δεν έχει Dolby Vision επειδή δεν θέλουν να πληρώσουν την άδεια έχουν φάει X δια παντός.
Είναι αστείο πραγματικά.
Για εμενα δεν ειναι κριτηριο αγορας το DV .
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω τι μπορείτε να μου προτείνεται σχετικά με αγορά τηλεοράσης 42 ίντσων . Δηλώνω άσχετως με την εικόνα μιας και χομπιστικά ειμαι επικεντρωμένος με το στερεοφωνικό και τον ήχο. Ευχαριστώ πολύ.
 



Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Μηπως τελικα δουμε το "We could soon see an end to OLED" . Εχουν ξεκινησει μελετες και συντομα απο οτι ακουγεται θα βγει κατι σε παραγωγη PHOLED ..... εκτος και αν ειναι PHola news ! :errwhat:
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.927
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top