Διακοπούλες θα κάνουμε φέτος (2020) ή...

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Και πού να πας, πώς να πας; Με πλοίο, με αεροπλάνο; Οδικώς; Ή θα την βγάλουμε σπιτικώς γιατί δεν υπάρχει σάλιο;

 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Με 55% πληρωτητα ;;;
Εισητηριο για Παροναξίας κ Σαντορίνη σφαγή κάθε μέρα ήδη .
Ένα καράβι μόνο κάθε απόγευμα
Σύνολο 700 άτομα
Για να δούμε από αύριο ....
 

N

nickmitro

Guest
Φιλος και τεως μελος μου συνεστησε τη Στουπα Μεσσηνιας.Πηγα περισυ και μου αρεσε τοσο πολυ που εχω κλεισει ηδη δωματιο για φετος,στο ιδιο ξενοδοχειο.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Φιλος και τεως μελος μου συνεστησε τη Στουπα Μεσσηνιας.Πηγα περισυ και μου αρεσε τοσο πολυ που εχω κλεισει ηδη δωματιο για φετος,στο ιδιο ξενοδοχειο.
Ελα ρε Nick , εκεί κοντά πηγαίνουμε τα τελευταία 10 χρόνια.
Θα πάμε και φέτος αλλά μετά τις 20 Αυγούστου όπως πάντα.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Με 55% πληρωτητα ;;;
Εισητηριο για Παροναξίας κ Σαντορίνη σφαγή κάθε μέρα ήδη .
Ένα καράβι μόνο κάθε απόγευμα
Σύνολο 700 άτομα
Για να δούμε από αύριο ....
Από 3/6 όλα τα δρομολόγια κανονικά όπως ήταν πάντα. Τουλάχιστον για την διαδρομή Σύρο Τήνο Μύκονο
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Έλαβα χθες ειδοποίηση από την Aegean, σχετικά με ταξίδι στην Ευρώπη που είχα προγραμματίσει πολλούς μήνες πριν. Μου λένε ότι η πτήση επιστροφής ακυρώθηκε και με ρωτούν αν θέλω να επιλέξω μια εναλλακτική πτήση ή να μου δώσουν ένα voucher αξίας ίσης με τα εισιτήρια +10%.
Το κουπόνι μπορεί να εξαργυρωθεί μέσα σε 18 μήνες από την έκδοσή του ή να μου επιστραφεί η χρηματική αξία του μέσα σε 12 μήνες.

Μου ζητούν να τους απαντήσω μέσα σε 5 ημέρες αν επιθυμώ αλλαγή πτήσης ή αν προτιμώ ακύρωση και έκδοση του voucher (που είναι το πιθανότερο, δεδομένων των συνθηκών). Κοιτώντας στα ψιλά γράμματα, βλέπω ότι η αίτηση για την έκδοση του μπορεί να υποβληθεί μέχρι 6 μήνες μετά την ημερομηνία της ακυρωμένης πτήσης, που στην περίπτωσή μου είναι τα μέσα Ιουλίου.

Έχει κάνει κάποιος άλλος τη διαδικασία;
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Μετά από την ακύρωση του σκέλους επιστροφής από Παρίσι, για το οποίο πήρα ήδη κουπόνι από την Aegean, έλαβα σήμερα ειδοποίηση και από τη Volotea για ακύρωση του σκέλους προς Στρασβούργο. Το ταξίδι είχε ήδη αναβληθεί για του χρόνου οπότε καλύτερα που εξελίχθηκε έτσι, αφού αν το ακύρωνα εγώ θα μου κρατούσε ένα ποσοστό η εταιρεία. Τώρα μου δίνουν επιλογή για πλήρη επιστροφή χρημάτων ή κουπόνι ίσο με την αξία + 20%.
Τα πράγματα προφανώς δεν έχουν ομαλοποιηθεί με τα αεροπορικά ταξίδια στο εξωτερικό...
 





alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Ακύρωσα το ταξίδι στη Ρωσία και έχω πάρει ήδη τα χρήματα από τα αεροπορικά εισιτήρια.
Άλλαξα και την άδεια για Σεπτέμβρη που πρέπει να γίνουν δουλειές στο σπίτι οπότε εδώ.
Καλά δε με χαλάει κιόλας. Σε 10' είμαι Σούνιο.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Κουτσά Στραβά, κάτι θα γίνει! Το σιγουράκι ... Αίγινα!


Πέρασε η Εποχή των Ευρωπαϊκών επισκέψεων, απαξ του έτους και δη α δεκαπενθήμερο Ιουλίου!
Νοικιάστε ένα ιςτιοπλοικο να είσαστε και μόνοι σας......

View attachment 171050




View attachment 171051
Εδώ οι καλές οι τιμές......Vakis

Δεν είμαι φυσικά ιδιοκτήτης, απλώς ο αδερφός μου κρατάει τα λογιστικά σε εταιρία η οποία διαθέτει 2 πολύ σύγχρονα και τούτη την περίοδο έχει ...αναδουλειές !
 
Last edited:

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Μιας και η αδεια φέτος είναι νωρίς...μέσα Ιουλίου, δεν ειχαμε προγραμματίσει τίποτα.
Και έτσι όπως έγινε το πράμα....Σαλαμίνα θα κάτσουμε και όλα καλά. Βόλτες με το βαρκάκι και κανα τόμαχοκ στο στέκι του @kanakiani .
Υγεία να έχουμε και θα ξαναπάμε. Δεν είμαστε δα και στερημένοι....
 



I

iason

Guest
Καλημέρα απο Άνδρο.
Εδώ Και μια εβδομάδα υπέροχο μέρος,
Φιλόξενος κόσμος,ωραίο φαγητό και νορμάλ τιμες.Βεβαια ο κόσμος λίγος.
Ηρθαμε με καράβι απο την Ραφήνα.
Κανένα πρόβλημα αρκεί να φοράς μάσκα και να συμπληρώσεις το έντυπο που ζητάνε μόλις ανέβεις στο καράβι.
Επίσης να προσθέσω ότι η αφετηρία μας ήταν το dusseldorf της Γερμανίας.
Σε οργάνωση το Ελληνικό αεροδρόμιο έδινε τα ρέστα του.
Δεν πέρναγε κανείς που δεν είχε συμπληρώσει διαδικτυακά το passenger location form.
Respect.
Και μία φωτό απο την χρυσή άμμο που ειμαι τώρα και απολαμβάνω το καφεδακι μού.
20200719_122857.jpg

20200719_122816.jpg
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top